Usuasjadele kulus Eestis mullu pea 30 miljonit eurot
Homme, 25. septembril peab Tallinnas missa katoliku kiriku juht paavst Franciscus. Nõnda vaatab ka Inforegister, kuidas on katoliku kirikul ja teistel usuorganisatsioonidel Eestis läinud. Kuna tegeleme peamiselt käivete, kasumite ja maksudega, siis vaatame ka kirikuid just selle pilguga. Maksude ja aruannete poolepealt võib öelda, et tegemist on vägagi seadusekuulekate organisatsioonidega, käibenumbrid on jälle üllatavalt suured.
Usuleigel maal võiks arvata, et ega kirikutele eriti raha ei jagu, tegelikult oli kõikide usuorganisatsioonide käive eelmisel aastal aga pea 29 miljoni eurot. Ning kogu sektori peale ei leidnud Inforegistri tarkvara ühtegi hoiatava Krediidiskooriga ühingut! Kas Eestis on veel mõnda sellist tegevusala? Julgen kahelda.
Tegevusalade lõikes on usuorganisatsioonid jagatud kolmeks: usuorganisatsioonide tegevus; kirikute, koguduste ja kloostrite tegevus ning muude usuorganisatsioonide tegevus. (Eks need nimed veidi sarnased ole, aga nii on nad Maksu- ja Tolliametis paika pandud)
Eelmainitutest kõige tegusam valdkond on kirikute, koguduste ja kloostrite tegevus, mille käive oli mullu 24,3 miljonit eurot. Kokku toimetab selles valdkonnas Eestis 318 organisatsiooni ning seal on palgal kokku 1 301 inimest.
Üldiste usuorganisatsioonide sildi alla tegutseb Eestis 44 organisatsiooni ning need annavad tööd kokku 146 inimesele. Muude usuorganisatsioonidena on ennast arvele võtnud 29 ühingut ning seal töötab 93 inimest.
Tähelepanu keskpunktis on sel nädalal aga katoliiklus. ROOMA-KATOLIKU KIRIKU PEETER-PAULI KOGUDUS TALLINNAS MTÜ alustas peaaegu 14 aastat tagasi. Kuigi katoliiklasi oli Eestis viimase rahvaloenduse järgi vaid mõni tuhat, on ROOMA-KATOLIKU KIRIKU PEETER-PAULI KOGUDUS TALLINNAS MTÜ turuosa kõikide usuorganisatsioonide seas 18 protsenti.
Kasumi poolest jääb see küll luterlikele kirikutele tublisti alla, kuid nii mõnestki äriühingust on ROOMA-KATOLIKU KIRIKU PEETER-PAULI KOGUDUS TALLINNAS MTÜ siiski edukam. Eelmisel aastal jäi mittetulundusühing 0,3 miljoni euro suuruse käibe juures 46 697 euroga plussi. 14-protsendiline kasumimarginaal oleks iga äri jaoks igati ihaldusväärne tulemus. Võrdluseks, MOSKVA PATRIARHAADI EESTI ÕIGEUSU KIRIK MTÜ oli sama suure käibe juudes väikeses miinuses.
Samas, palkadega on kirik olnud pigem tagasihoidlik. ROOMA-KATOLIKU KIRIKU PEETER-PAULI KOGUDUS TALLINNAS MTÜ-s oli selle aasta II kvartalis palgal 11 inimest, kes said töötasu Eesti keskmisest pea poole vähem. Samas, EESTI EVANGEELSE LUTERLIKU KIRIKU TALLINNA PÜHA NEITSI MAARJA PIISKOPLIK TOOMKOGUDUS MTÜ ehk siis Tallinna Toomkirik maksis 31 palgalisele veelgi kasinamalt.
ROOMA-KATOLIKU KIRIKU PEETER-PAULI KOGUDUS TALLINNAS MTÜ varad ja finantsid 2017. aastal
- Ühe töötaja tootlikkus: 43 035 eurot
- Kasumimarginaal: 14 protsenti
- Käive tõusis: 6 protsenti
- Finantshinnang: Hea
ROOMA-KATOLIKU KIRIKU PEETER-PAULI KOGUDUS TALLINNAS MTÜ juhatuse liikmed
ROOMA-KATOLIKU KIRIKU PEETER-PAULI KOGUDUS TALLINNAS MTÜ juhatuse liige Philippe Jean-Charles Jourdan alustas juhitööga juba 22 aastat tagasi, olles tol ajal 36-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 13 organisatsiooni ning täna on ta 12 usuühingu eesotsas. Philippe Jean-Charles Jourdan on tegutsenud või tegutseb valdkondades:- Kirikute, koguduste ja kloostrite tegevus
- Usuorganisatsioonide tegevus
- Muude usuorganisatsioonide tegevus
- Aktiivsete organisatsioonide tööjõumaksud kokku: 97 151 eurot
- Käibed kokku: 1,4 miljonit eurot
- Kahjumid kokku: -24 861 eurot
- Töötajad kokku: 28
- Suurim palgamaksja: EESTI KIRIKUTE NÕUKOGU MTÜ
- 2018. aasta prognooskäibed kokku kõikides ühingutes 170 000 eurot
- Aktiivsete ettevõtete tööjõumaksud kokku: 41 920 eurot
- Käibed kokku: 354 341 eurot
- Kasumid kokku: 46 858 eurot
- Töötajad kokku: 12
- Suurim palgamaksja: ROOMA-KATOLIKU KIRIKU PEETER-PAULI KOGUDUS TALLINNAS MTÜ
- 2018. aasta prognooskäibed kokku kõikide ühingutes 170 000 eurot
Kommentaarid (0)