IDA-VIRUMAA NAISTE TUGIKESKUS-VARJUPAIK MTÜ hetkeolukord
Juba 471 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Ida- Virumaa Naiste Tugikeskus–Varjupaik on asutatud 6. detsembril 2005. aastal mittetulundusühinguna ja tema eesmärk on võitlus naistevastase vägivalla erinevate vormidega (füüsiline, psühholoogiline, majanduslik, seksuaalne sh naistega kaubitsemine ja prostitutsioon), vägivallariskide ennetamine ning vägivallaohvrite toetamine. MTÜ Ida- Virumaa Naiste Tugikeskus- Varjupaik pakub vägivallaohvritele turvakoduteenust, sotsiaalset, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist. Vastavalt vajadusele ka võlanõustamist. Turvaliseks majutuseks rendime klientide jaoks kahte korterit Jõhvis ja ühte Narvas. Jõhvis asub ka kontor-nõustamisruum, kus viime läbi nõustamised. Osaleme ohvrite ja nende lähedaste tugivõrgustiku loomisel ja tugivõrgustiku töös. Töötame välja ja viime ellu projekte ning programme naistevastase vägivalla ennetamiseks ja avalikkuse teavitamiseks. Korraldame koolitusi oma liikmetele ja teistele teemast huvitatud isikutele,organiseerime avalikke üritusi ja avaldame teavet oma tegevuse kohta. Teeme koostööd riigi- ja omavalitsusorganitega ning teiste samalaadsete organisatsioonidega nii
Eestis kui välismaal.
Alates 1.jaanuarist 2017 jõustus Ohvriabi seaduse muudatus, mille kohaselt muutus naiste tugikeskuse teenus osaks riiklikust ohvriabiteenusest.
Teenust hakkasid osutama Sotsiaalkindlustusameti korraldatud hankemenetlusega leitud organisatsioonid.
MTÜ Ida- Virumaa Naiste TugikeskusVarjupaik osales riigihankel koos MTÜ Eesti Naiste Varjupaikade Liiduga „Naiste tugikeskuse teenuse osutamine Ida- Virumaal” kahes keskuses Jõhvis ja Narvas ja sõlmis lepingu SKA- ga teenuse osutamiseks Ida- Virumaal kuni 2021 aasta lõppuni. Avasime 2019 aasta alguses uue nõustamiskeskuse Narvas. MTÜ ENVL kaasfinantseeris laste psühholoogilist nõustamist ja kindlustas neli korda aastas supervisiooni tugikeskuse töötajatele. Esitasime „Ma armastan aidata” annetuskeskonda taotluse: „Toetame läbi kogemusnõustamise perevägivalla all kannatavaid naisi vägivallast väljumisel” Lisaks naiste tugikeskuse teenusele, et abistamisprotsessi veelgi tõhusamaks muuta, vajavad ohvrid abistamisviisidest kogemusnõustamist. Nõustajad aitavad välja tulla vägivallast ja korduvast suhtesse naasmisest. Kogemusnõustaja on enda taastumisloo ekspert ning ta oskab kasutada nõustamistehnikaid, mis võimaldavad pakkuda emotsionaalset, sotsiaalset ja praktilist tuge. See on ka sarnase kogemusega inimeste vahel toimuv teadmiste- ja kogemustevahetus, mis aitab kaasa samalaadse kogemusega inimeste tugivõrgustike loomisele.
2020 aastal avasime annetuskeskonna nõudmisel arvelduskonto LUMINOR, AS SEB ja LHV pankades, et lihtsustada annetuste kogumist.
Tegevused 2023 aastal:
Jätkasime SKA lepingu „ Naiste tugikeskuse teenuse osutamine Ida- Virumaal” täitmist. MAA keskonnas annetuste kogumist „Toetame läbi kogemusnõustamise perevägivalla all kannatavaid naisi vägivallast väljumisel” Võtsime osa uuest riigihankest. Uus leping kestab 30.novembrini 2026a..
Plaanitud tegevused 2024 aastaks:
Jätkata SKA lepingu „ Naiste tugikeskuse teenuse osutamine Ida- Virumaal” täitmist (leping 2026 30.november).
MTÜ Ida-Virumaa Naiste Tugikeskus-Varjupaiga juhatusse kuulub kaks liiget. 2023.aastal töötas MTÜ-s tähtajaliste töövõtulepingute alusel 4(neli) töötajat: kaks sotsiaaltöötajat ja kaks tugikeskuse töötajat, kellele maksti töötasu. Psühholoog töötas käsunduslepingu alusel ja samuti 1 (üks) kogemusnõustaja. Osteti sisse raamatupidamis- ja õigusabiteenust.
Kommentaarid (0)