TOGETHER ESTONIA MTÜ hetkeolukord
Juba 194 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Together Estonia on organisatsioonide võrgustiku "Together" iseseisev esindus.
Tegemist on apoliitilise ja mittetulundusliku noorteorganisatsiooniga, mille liikmete eesmärgiks on projektide arendamine Euroopa Liidu programmide raames.
Organisatsiooni missiooniks on luua tingimusi noorte loomearengu jaoks ning propageerida rahvusvahelist noortevahetust, Euroopa Euroopa Solidaarsuskorpus ja erinevate seminaride ning koolituste kaudu noorte seas Euroopa kultuuri.
Aastal 2023 oleme korraldanud ühe noortevahetuse.
Noortevahetus "Meedia ja kriitiline mõtlemine" ("Media and critical thinking) (ref. 2023-1-EE01-KA152-YOU-000148909) 16.–25. september 2023 Aegviidus (koos selle APV-ga 18.–19. august 2023 Tallinnas).
Rahvusvaheline vahetus "Meedia ja kriitiline mõtlemine" andis võimaluse 40 noorele viiest erinevast riigist (Eesti, Slovakkia, Poola, Makedoonia ja Aserbaidžaan) osaleda põnevas vahetuses võltsuudiste, kriitilise mõtlemise ja meediapädevuse teemadel.
Kaasaegne noorsugu kasvab ajastul, mil võime teavet käsitleda on muutunud oskuseks, mis on võrreldav korrutustabeli tundmisega. Lõputu internetivoo taustal peaks inimene suutma end valede eest kaitsta, õppima kriitiliselt mõtlema ja saavutama maailma kõige vähem moonutatud tajumise.
Täiskasvanud ei suuda sageli internetis valesid tõest eristada. Mida me siis saame öelda noorte kohta, kes oma kogenematuse tõttu võtavad usku iga kaunilt pakitud jama?
Võltsuudised, olgu need siis turundustrikid või poliitilised provokatsioonid, ei saa mitte ainult maailma pilti moonutada, vaid ka rahakotist raha välja võtta. Skandaalsed pealkirjad meelitavad internetikasutajaid veebipetturite juurde. Lisaks võivad uudised sellest, mis maailmas toimub, olla osa infovaenust.
Korduvad valeinformatsiooni juhtumid võrgus teevad murelikuks inimesi, kes teavad, et noored saavad suurema osa oma teabest internetist.
Haridusvaldkond seisab silmitsi uue väljakutsega: õpetada noori tõde väljamõeldisest eristama, kahtlema ja vabalt küsimusi esitama.
Projektiga "Meedia ja kriitiline mõtlemine" tahtsime varustada gruppi noori pädevustega, et filtreerida teavet, mida nad saavad kõigist meediatüüpidest: internetist, sealhulgas kõikidest sotsiaalplatvormidest nagu Instagram, Twitter jne, televiisorist, ajalehtedest, raadiost ja ajakirjadest. Projekti peamine teema oli panna nad mõtlema selle üle, mida nad oma igapäevaelus loevad, vaatavad ja kuulavad.
Noortevahetuse peamine eesmärk oli arendada selliseid pädevusi nagu meediapädevus, kriitiline ja iseseisev mõtlemine, mis on noorte igapäevaelus väga kasulikud. Lisaks õpetasime neile, kasutades mitteformaalse hariduse meetodeid, kuidas olla oma elus edukamad ja õppida end iseseisvalt arendama.
Projekti peamine eesmärk oli tuvastada provokatsiooni eesmärgil loodud võltsuudised. Idee olemus oli meie noortevahetuse nimes – me oleme võltsuudiste vastu, me oleme meediapädevuse poolt. Rahvusvahelise projekti peamine ülesanne oli tuvastada ja paljastada "võltsuudised", mida kasutatakse provokatsioonideks maailmastabiilsuse ja riikidevaheliste suhete vastu.
Lisaks on Together Estonia saatnud mõned noored osalema noortevahetustele välismaale.
Kommentaarid (0)