NÄGEMISPUUDEGA INIMESTE REHABILITEERIMISKESKUS MTÜ hetkeolukord
Juba 256 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 25 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Nägemispuudega Inimeste Rehabiliteerimiskeskus (NIRK)
Tegevusaruanne 2023 majandusaasta kohta
MTÜ Nägemispuudega Inimeste Rehabiliteerimiskeskus (NIRK) on loodud Põhja-Eesti
Pimedate Ühingu ja Eesti Pimemassööride Ühingu poolt 2006.aastal.
MTÜ NIRK põhikirjalised eesmärgid on: (cid:127) arendada ja korraldada nägemispuudega inimeste rehabiliteerimistegevust (cid:127) lõimida pimedaid ja vaegnägijaid rehabilitatsiooni kaudu tavaellu
MTÜ NIRK on alates 2006 aastast sotsiaalkindlustusameti partneriks riiklike rehabiliteerimisteenuste osutamisel nägemispuudega inimestele.
Sotsiaalkindlustusamet ostis 2023 .aastal rehabiliteerimisteenuseid summas 73 714 eurot. Sotsiaalkindlustusameti rehabiliteerimisteenuse kaudu kasutas NIRK teenuseid kokku 55 nägemispuudega inimest
Kõige suurem vajadus on nägemispuudega inimestel tegevusterapeudi teenuse järele , mille raames viidi läbi toimetulekunõustamist, tutvustati ja õpetati kasutama suurendavaid- ja kõnelevaid abivahendeid, külastati kirjeldustõlkega muuseume, õpetati kodukoristust ja köögitoiminguid, liikuma saatjaga ja valget keppi kasutades, kõnetoega arvutiõppesse suundujatele õpetati arvutikirja kümnesõrmesüsteemi. Samuti tutvustati ja õpetati mitmeid käsitööliike: sõrmedel kudumist, viltimist, käsitöökaartide valmistamise tehnikat ja heegeldamist. Tutvustati puudespetsiifilisi teenuseid, aidati neid taotleda, korraldati liikumispäevi ja kohanemiskursusi . Samuti on suur nõudmine kogemusnõustaja ja eripedagoogi teenuse järele, mille raames toimus toimetulekunõustamine, tutvustati ja õpetati kasutama arvuti töökeskkonna kohandamist ja kõneprogrammi toel töötamist, korraldati infotunde uute abivahendite tutvustamiseks, julgustati iseseisval liikumisel õppima uusi marsruute ning kasutama valget keppi, aidati veebiraamatukogu kasutamisel, tutvustati teisi teenusepakkujaid ning aidati taotleda täiendavaid teenuseid. 2023 aastal kasutas tegevusterapeudi teenust 46 klienti.
Alates 2016 aastast on Ühing Eesti Töötukassa partneriks tööalase rehabilitatsiooniteenuse osutamisel nägemispuudega inimestele. 2023 aastal osales tööalase rehabilitatsiooni teenusel 6 nägemispuudega inimest üle Eesti. Tööalase rehabilitatsiooni teenust osteti kokku summas 9462 eurot.
Töötukassa ostis kogemusnõustamise teenust kokku kolmele nägemispuudega inimesele.
Käsunduslepinguga töötas 2023 aastal NIRK rehabilitatsiooni meeskonnas 5 spetsialisti s.h.1 eripedagoog, 1 loovterapeut, 4 kogemusnõustajat, ja 1 psühholoog. Teenuseid osteti ka FIE Greta Kellolt, Astangu Kutserehabilitatsiooni keskuselt, Lapsepõlveakadeemia
MTÜ-lt.
Töölepingutega töötasid 2 spetsialisti – sotsiaaltöötaja ja tegevusterapeut. Töölepingutega töötajate lepingutasu oli kokku 20 601 eurot.
Teenuste osutamisel tehakse jätkuvalt koostööd Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusega, Tallinna Vaimse Tervise Keskusega ja Eesti
Vaegkuuljate Liiduga.
NIRK meeskonna spetsialistid osalesid Põhja-Eesti Pimedate Ühingu AEF poolt rahastatud projektis „Nägemispuudega inimeste kogukonna mõju ja tegutsemisvõimekuse suurendamine“. Projekti raames valmisid sotsiaaltöötaja, eripedagoogi, tegevusterapeudi, psühholoogi ja kogemusnõustaja teenuse kirjeldused, mis on leitavad NIRK kodulehelt www.nirkkeskus.ee
MTÜ NIRK eripedagoogid Julia Kabanova ja Janne Jerva on pidanud Eesti Töötukassa juhtumikorraldajatele loenguid teemal „nägemispuudega inimese teenindamine“.
Seisuga 31.12.2023 oli NIRK kassas 180 eurot, pangakontol 22 761,64 eurot ja deposiidikontol 20000 eurot.
“MTÜ Nägemispuudega Inimeste Rehabiliteerimiskeskuse tööd korraldasid kuni 19.06.2023 juhatuse liikmed Külli Kärt ja Kert Küla. Alates 19.06.2023 jätkasid Ühingu juhtimist Janne Jerva ja Kert Küla. 2023 aastal Maksti Külli Kärtile rehabilitatsiooniteenuse osutamise eest lepingu alusel tasu 11 972 eurot ja Janne Jervale 8629 eurot.
2023 aastal toimus 3 juhatuse koosolekut ja üks üldkoosolek. Koosolekutel arutati NIRK rehabiliteerimisteenuste arendamise võimalusi, muudatusi reh. Teenuse osutamises ja spetsialistide vajadust, reha.ee programmiga liitumist, NIRK teenuste koordinaatori vajadust, laste rehabilitatsiooni pakkumise võimalusi, Eesti Töötukassa teenuse taastamist ja valmistati ette 2022 majandusaasta aruanne. NIRK üldkoosolekul
Kinnitati Ühingu 2022 majandusaasta aruanne, valiti Ühingu juhatus ja revidendid ning arutati reh. Teenuste arendamisega seonduvaid küsimusi.
Koostöös Eesti pimemassööride Ühinguga viidi läbi kaks 3-päevast kohanemiskursust, kus osales kokku 52 nägemispuudega inimest ja nende saatjat.
Kommentaarid (0)