VASTUTUSTUNDLIKU ETTEVÕTLUSE FOORUM MTÜ hetkeolukord
Juba 1327 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 22 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2022
Tegevusaruanne 2022
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) ühendab ettevõtteid, kelle jaoks on oluline toimida vastutustundlikult, et tagada nii oma ettevõtte, ühiskonna ja riigi jätkusuutlikkus. Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum aitab ettevõtetel mõtestada nende kaasvastutust arengute keskel ühiskonnas.
VEF arendab alates 2005. aastast Eestis vastutustundliku ettevõtluse temaatikat, koondades täna tugevat liikmesvõrgustikku ja korraldab alates 2007. aastast koos partneritega Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksit (indeks.csr.ee). Foorumi koostööpartnerid on erinevad ministeeriumid, kolmas- ja erasektor ning rahvusvahelised CSR katus- ja ekspertorganisatsioonid.
VEF tegutseb vastutustundliku ettevõtluse edendamiseks Eestis eelkõige kahel põhisuunal: (1) Pakub oma liikmetele ja ettevõtetele laiemalt tuge jätkusuutliku ja vastutustundliku ettevõtluse rakendamisel (Indeks, koolitused, projektid); (2) Tõstab teadlikkust. Otsib võimalusi vastutustundlikku ettevõtlust soodustava arengukeskkonna loomiseks läbi koostöövõrgustike ja usalduslike suhete edendamise erinevate sektorite vahel.
Eestis on VEFi peamised koostööpartnerid: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Keskkonnaministeerium, Keskkonnaagentuur,
Riigikantselei, Tööinspektsioon, Justiitsministeerium, Tarbijakaitse- ja Tehnilise Järelevalve amet, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik,
Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eestis, MTÜ Mondo, Eesti Inimõiguste Keskus,
SA Estonian Business School, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Teeme Ära SA, SDG Lead (Taani), SEI Tallinn, PriceWaterhouseCoopers, Kestliku
Arengu Koalitsioon, Rohetiiger, Säästva Arengu komisjon (liikmelisus), Sotsiaalse ettevõtluse ja innovatsiooni kogukond (liikmelisus).
Rahvusvaheliselt on peamised koostööpartnerid: CSR Europe (liikmelisus), CSR Latvija, Ecopreneur.eu ja CIRCO.
2022. aasta lõpus oli VEFil 82 liiget (aasta jooksul lahkus kaks ja liitus kaks ettevõtet), sh 3 füüsilisest isikust auliiget - Elina Rääsk, Marko Siller ja Triinu Gröön. VEFi võrgustik laienes erinevate valdkondade ekspertide kaasamise võrra. Indeksi töögrupis osaleb lisaks tegevmeeskonnale 10 eksperti, sh rahvusvaheliselt, organisatsioonidest.
2022. aastal olid fookuses kliendikohtumised - VEF käis külas kolmandikul liikmesettevõtetest. Neilt kohtumistelt saadud tagasiside aitab planeerida järgmise perioodi tegevusi.
2022. aasta olulisemad tegevused
KOOSTÖÖ TUGEVDAMINE AVALIKU SEKTORIGA
Välisministeeriumi tellimusel teostas VEF koostöös Estonian Business Schooli (EBS) ja Milttoniga 2022. aastal Eesti ettevõtetelt kogutud andmete ja hinnangute põhjal uuringu „Rohepöörde mõju välismajanduspoliitikale ja ettevõtlusele“.
KOMPETENTSIKESKUSE ARENDAMINE
Indeks (cid:127) VEFi kompetentside arendamise keskmes on iga-aastaselt vastutustundliku ettevõtluse indeksi ajakohastamine ja arendamine. 2022. aastal rakendati Taani ettevõtte SDG Lead’iga koostöös väljaarendatud uut Indeksi metoodikat.
(cid:127) Indeksi nõukojas on kaks rahvusvahelist liiget organisatsioonidest SDG Lead ja Green Climate Fund.
(cid:127) Indeksi arenduseks tegutses edasi programm „Investorklubi“, milles osales aktiivsemalt 9 ettevõtet ja partneritena erinevad VEFi koostööpartnerid. Klubi eesmärk on arendada Indeksit kooskõlas rahvusvaheliste praktikatega, koguda sisendit küsimustiku sisu täiendamiseks ning Eesti turule kohandamiseks.
(cid:127) Indeksi raames on loodud tihe koostöö PwC-ga raporteerimise platvormi kasutamiseks.
Ringmajanduse teema suuna arendamine
Esimest korda toimus CIRCO Ringdisaini pilootprogramm, mille raames oli ettevõtetel, kellel on huvi ja valmisolek arendada oma tegevuses välja uusi tooteid või teenuseid, teha seda ringmajanduse põhimõtete järgi alustades disainist kuni konkreetse tegevusplaani juurutamiseni.
Kompetentside laiem nähtavus ja kättesaadavus, koolitused
Kommentaarid (0)