VÕRU FOLKLOORIFESTIVAL MTÜ hetkeolukord
Juba 322 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 17 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Võru Folkloorifestival on MTÜ, mille peaeesmärgiks on kultuuripärandi säilitamine ja arendamine. Eesmärgi saavutamiseks korraldab MTÜ (põhikirja punkt 2.1) festivale, kontserte ja muid üritusi; organiseerib koolitusi, kultuurialaste õppevahendite ja muude väljaannete kirjastamist ja levitamist; tegeleb konverentside, seminaride jms korraldamisega; loob ja tihendab rahvusvahelisi sidemeid; annab konkursi korras välja stipendiume õppe- ja teadustööks ning loominguliseks tegevuseks. MTÜ missiooniks on edendada rahvatantsu ja selle ala festivalide kultuuri
Eestis ja kanda seda kultuuri suurima omataolise festivalina Eestis. Samuti elavdada Võru linna, maakonna ja kogu Vana Võrumaa kultuuriruumi pärimust kandvat kultuurielu. Ühingu suurimaks ettevõtmiseks on Võru pärimustantsu festivali korraldamine. Igal aastal osalev festivalil kas esinejana või pealtvaatajana kuni 10 000 inimest. Tuginedes kohalikele ressurssidele - hästi säilinud eripärasele rahva- ja omakultuurile, looduslikule variatiivsusele, aga ka oskuste ning kogemustega inimestele ning soodsale piiriäärsele asukohale, on antud festival sündmuseks ja ettevõtmiseks, mis annab Võrumaale võimaluse olla nähtav, kuuldav, märgatav ja külastatav ning anda positiivseid signaale väljapoole maakonda. Festivali korraldus koondab aastaringselt enam kui 20 vabatahtlikku üle Võrumaa, kellele arv festivali eel ja ajal suureneb ligi 90ni.
Ühingu sihtrühmadeks on rahvakultuuri viljelejad, eelkõige rahvatantsijad, lõõtspilli mängijad rahvakultuurist huvitatud inimesed noored ja lapsed vabatahtliku tööst huvitatud inimesed Sihtrühmadega suheldakse hooajaliselt, enamasti sündmuste ettevalmistamise ja läbiviimise käigus.
Suhtluskanaliteks on MTÜ koduleht, e-mailid, isiklik kontakt ja erinevad sündmused.
Alates 2014. aastast kuulub Võru pärimustantsu festival ainsana Baltimaades korraldatavatest iga-aastastest festivalidest UNESCO juures oleva rahvusvahelise folkloorifestivale koondava organisatsiooni CIOFF festivalide hulka. CIOFF koondab rahvusvaheliselt tunnustatud folkloorifestivale. Tänu festivali läbiviimisele Võru maakonnas on rahvakultuuri viljelejatel väljund, kus oma oskusi näidata ja neid küllatulnud välisrühmade kultuuridega võrrelda. Luues ühtset pärimuskultuuriruumi, tekitame ka noortes ja lastes huvi meie esivanemate pärandi vastu ja säilitame meie Eesti kultuuripärandit ehk siis viime ellu MTÜ peaeesmärki.
Tänaseks 29aastane Võru Folkloorifestivali korraldamise kogemus on andnud oskused korraldada rahvusvahelise tasemega kultuurisündmust.
MTÜ liikmeskond ja vabatahtlikud moodustavad professionaalse vabatahtlikkuse alusel töötava meeskonna. Festivali korraldamine on võimaldanud kaasata ja koolitada vabatahtlikke, kelle võrgustik on aasta-aastalt tihenenud. Ühingu struktuur ja võrgustik MTÜ kõrgemaks organiks on liikmete üldkoosolek. Üldkoosoleku kutsub juhatus kokku vähemalt üks kord aastas. MTÜ igapäevategevust juhib ja ühingut esindab kolmeliikmeline juhatus. Juhatuse liikmed valivad endi seast juhatuse esimehe, kes esindab MTÜ-d kõigis õigustoimingutes. MTÜ võrgustikku kuulub aastaringselt ühingu töösse kaasatud 20 vabatahtlikku. Sündmuste läbiviimise ajal liitub eelnimetatutega veel 70 vabatahtlikku sh maakonna kultuuri- ja omavalitsuste töötajad, samuti rahvatantsurühmade juhendajad. Eraldi tegeleb MTÜ kooliõpilaste ja noorte vabatahtlike võrgustiku tugevdamisega. Vabatahtlike hulka kuuluvad nii Võrumaal, Tartus ja isegi Tallinnas ning välisriikides elavad inimesed. 2023. aastal korraldati VII Võru Talvine tantsupäev, mitmeid tantsuõpitubasid ja XXIX Võru pärimustantsu festival. MTÜ korraldatavatest sündmustest võttis osa üle 10 000 osaleja üle Eesti.
Kommentaarid (0)