EESTI VABATAHTLIK MERE- JA JÄRVEPÄÄSTE MTÜ hetkeolukord
Juba 727 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 8 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste (EVMJP) on esindusorganisatsioon, mis koondab erinevaid Eestis tegutsevaid vabatahtlikke mere-, jõe- ja järvepääste üksuseid.
Ühingu peamisteks ülesanneteks on: (cid:127) esindada oma liikmete seisukohti ja ühiseid huve suhetes ministeeriumi ja selle allasutustega, (cid:127) panustada ühingu tegevusvaldkonda puudutavate õigusaktide ning strateegiliste plaanide koostamise ja muutmise protsessis, (cid:127) rahvusvahelise koostöö koordineerimine ja rahvusvahelistes projektides osalemine (cid:127) osaleda vabatahtliku tegevuse populariseerimises, (cid:127) pakkuda võimalusi huvilistele panustada vabatahtlikuna turvalisuse loomisse, (cid:127) arendada vabatahtlike merepäästjate koolitussüsteemi ning viia läbi koolitusi astme saavutamiseks või tõstmiseks, (cid:127) koordineerida ja korraldada üritusi ja koolitusi Eesti elanike teadlikkuse ja usalduse tõstmiseks.
EVMJP tegevused 2023.aastal märksõnade kaupa 2023.a aprillis toimunud Üldkoosolekul valiti ametisse uus juhatus, kes asus tegutsema 3-liiikmelisena volitustega kolmeks aastaks. Uue juhatuse esmasteks tegevusteks sai auditeerida Ühingu raamatupidamine, korrastada infovahetuskanalid liikmete suunal, korraldada toimiv suhtlus Siseministeeriumi ja selle allasutustega ning osaleda nii käimasolevates kui uutes projektides. Lisaks ajakohastati Ühingu kodulehel sar.ee asuv teave ning elustati nii Facebooki kui Instagarmi sotsiaalmeedia kanalid.
Ühingu esindajad on olnud osalised Eesti siseturvalisuse arengukava juhtrühma ja Eesti merepääste nõukogu kohtumistel, panustanud SF projekti " Siseturvalisuse vabatahtlike kaasamise teenuse analüüs" valmimisse ning rääkinud kaasa vabatahtlike ühendustega sõlmitavate lepingute uuendamises.
Mai ja juuni jooksul viidi läbi kaks I astme koolitust, kus said tunnistuse 22 uut vabatahtlikku merepäästjat. Lisaks toimus üks enesepäästekoolitus purjeõppeseltsile, kus osalejad omandasid baasteadmisi ja -oskusi merel ellujäämisest ning vees hakkama saamisest.
Märtsis toimus Meremess, kus olid liikmetega väljas Tallinna Vabatahtlik Merepääste, Toila Merepääste, Pärispea Vabatahtlike Päästeselts ning
Peipsiääre Järvepääste. Messile oli välja toodud Tallinna Vabatahtliku Merepääste Kakumäe reageerimisüksuse Larsen tüüpi päästekaater, mida said huvilised nii väljast kui seest uudistada. Messi tegevused olid suunatud nii mereohutuse valdkonnas teadlikkuse tõstmisele, kui uutele võimalikele vabatahtlikele merepäästjatele antud valdkonna tutvustamisele.
Suvel rändas mööda eestimaad uute VeeTee saate osade filmimine, kus lõid kaasa erinevad EVMJP liikmesühingud. Saade peaks eetrisse jõudma 2024.aastal.
Septembris toimusid Eesti 8.ndad merepäästeoskuste võistlused Viinistul, mille peakorraldajaks oli Politsei- ja Piirivalveamet ja kus võistluse edukasse läbiviimisse olid kaasatud teiste seas EVMJP koolitajad.
2023.a oktoobris kohtus EVMJP juhatus siseminister Lauri Läänemetsaga. Ühise laua taga vaadati otsa nii praegusele vabatahtliku merepääste olukorrale kui mõeldi tuleviku peale.
Novembris osales EVMJP juhatus IMRF-i aastaseminaril Norras. Kahepäevase seminari käigus sai ülevaate rahvusvahelise organisatsiooni tegemistest ning tulevastest plaanidest. Seminari käigus sai kokku lepitud erinevate projektide jätkumine ja ka algamine 2024.aastal 31.12.2023 seisuga on Ühingul 1 füüsilisest isikust liige ning 30 juriidilisest isikust liiget. 2023.aasta jooksul astus Ühingust välja 2 eraisikust liiget ning 1 juriidilisest isikust liige. Ühinguga liitus 1 juriidilisest isikust liige. Ühinguga on oodatud liituma vabatahtlikud mere-, jõe- või järvepääste ühendused.
Ühingu juhatus tegutseb vabatahtlikkuse alusel ning Ühingul puudub palgaline meeskond. 2023.aastal juhatusele tasusid ei ole makstud.
Kommentaarid (0)