SINGEL KODU MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 486 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritu

SINGEL KODU MTÜ hetkeolukord

Juba 486 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 4 korda.

Tegevusaruanne 2023

MTÜ Singel Kodu asutamisleping sõlmiti 15. septembril 2010. aastal ja samal aastal alustas ühing tegevust.

MTÜ Singel Kodu pakub riigi eelarvest rahastatavavaid erihoolekande teenuseid: * toetatud elamine- tegevusluba SEH000179- 25 kohta * igapäevaelu toetamine-tegevusluba SEH000387-10 kohta * kogukonnas elamise- tegevusluba SEH000386- 7 kohta * töötamise toetamine-tegevusluba SEH000346 -14 kohta.

Eesmärgiks on psüühikahäiretega isikute ühiskonnas toimetuleku oskuste säilitamine ja parandamine läbi psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni.

Psüühikahäiretega inimeste huvide kaitsmine ja esindamine teistel avalikel teenustel ja ametiasutustes. Koostöö edendamine avaliku, mittetulundus- ja erasektori vahel ning puuetega inimeste võrdsete võimaluste loomine kohalikul tasandil. Teenusel olevatele klientidele pakutakse võimalust võimetekohaselt iseseisvaks toimetulekuks tavapärasele võimalikult lähedases keskkonnas tegevusjuhendajate toel. MTÜ

Singel Kodu põhitegevusteks on: psüühikahäiretega isikute psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni ideede ja printsiipide väärtustamine, levitamine ja rakendamine. Psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni ideedest ja printsiipidest lähtuvate projektide, koolituste, ürituste ja ettevõtmiste kavandamine, läbiviimine ja toetamine.

MTÜ omab kolme korterit Viljandi linnas, mis on soetatud aastatel 2014 kuni 2021.

Korterid on välja üüritud ja neis elavad MTÜ Singel Kodus teenusel olevad kliendid.

2017. aasta oktoobris lõpetas Viljandi Linnavalitsus ühinguga üürilepingu Leola 12A pinnal ja MTÜ uueks rendipinnaks sai Pauluse Koguduse maja Paala tee 7, Viljandi.

2016. aasta novembrist taotles ja osutab MTÜ Singel Kodu ka töötamise toetamise teenust.

2018. aastal taotles ja osutab MTÜ Singel Kodu ka igapäevaelu toetamise- ja kogukonnas elamise teenuse osutamist.

2023. aasta lõpus on TE teenusel 8 klienti, TT teenusel 10 klienti, IET teenusel 6 klienti ja KE teenusel 7 klienti. MTÜ Singel Kodu on jätkusuutlik, elujõuline ja aktiivse liikmeskonnaga organisatsioon, kes sekkub invapoliitika kujundamisse Viljandis. On arvestatav koostööpartner puuetega inimestele võrdsete võimaluste loomisel ja elukvaliteedi tõstmisel. Osaleb sotsiaalpoliitika kujundamises, mis puudutab puuetega inimesi, nendega seotud arengukavasid, programme ning samuti erinevate projektide väljatöötamise algatamises ja elluviimises. Teadvustab ja aitab aktiivselt kaasa psüühiliste erivajadustega inimeste ravi-, rehabilitatsiooni, üld- ja kutsehariduse, ümberõppe, tööhõive ning iseseisva toimetulekuga seotud küsimuste lahendamisel. MTÜ Singel Kodu pakub koolidele võimalusi õpilastel praktikate läbiviimiseks ja ka töötukassale tööpraktikaks.

MTÜ Singel Kodu on ka Erihoolekande Pakkujate Liidu liige ja osaleb Liidu koosolekutel aktiivselt. Alates 2021. aasta lõpus kuulub MTÜ juhatuse Liige Lea Märtsin ka Erihoolekande Pakkujate Liidu juhatusse, et veel aktiivsemalt kaasa rääkida sotsiaalpoliitika kujundamisel.

Eesmärgiks ikka kvaliteetsema teenuse osutamine, aga et see tuleks läbi SKA ja SOM-i ja oleks tasakaalus reaalse kulumudeliga. 2021 aasta lõpus oli kõige suurem probleem kogukonnas elamise teenuse omaosalustasuga, kuna kõik hinnad (toit, kütus jne) on viimastel aastatel hüppeliselt tõusnud, aga ettenähtud omaosalustasu ei ole tõstetud juba aastaid, siis see oli proportsioonidest väga väljas ja väga raske oli toimetada sama rahaga hetkel, mis oli aastatel 2014-2015. 2022 lõpus anti teada, et tõstetakse inimeste omaosalust 2023 aasta alguses ja tõstetakse ka riigi poolt rahastatavate teenuste kohatasusid. Mis annab võimalust tõsta töötajate töötasusid.

2023 tõsteti nii klientide omaosalustasu, kui tõsteti riigi poolt rahastatavate teenuste kohatasusid.

2020. aasta eesmärgiks oli KE teenusel hakata looma köögiviljaaeda ja rajada kasvuhoone. Need eesmärgid on täidetud. Kasuhoone soetamist rahastas KOP. 2022 on edasi arendatud just köögiviljaaia poolt ja see annab klientidele hea tegevuse/vastutuse ja samas ka talvevarud.

2023 on laiendatud köögiviljaaeda, alustatud on ka marjapõõsaste aiaosa rajamist.

2023 ei rahastatud MTÜ projekte, kuid klientidele mõeldud silmaringi laiendavaid üritusi-väljasõite viisime ikka läbi, osaliselt pearahast- klienditöö ja osaliselt omaosalusega. Kõik reisid olid õppe/ kogemuse eesmärgil ja igas külastatavas kohas oli alati tellitud ka töötuba, mis aitas klientidel kinnistada kuuldut (ise läbi tehes). Läbi sai viidud ka õppe/kogemusreis Maarjakülla, et tutvuda ja jagada kogemusi ühistest teenustest, kuidas on teistes erihoolekandeasutustes tegevused korraldatud jne.

Osaleti jätkuvalt erivajadusega inimeste laulupeol.

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.