OMA TUBA MTÜ hetkeolukord
Juba 788 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 5 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 2 korda.
Tegevusaruanne 2023
Mittetulundusühing Oma Tuba on loodud 28. oktoobril 2010. Ühing on sõltumatu feministlik organisatsioon, mille eesmärk on ühiskonnas saavutada sooline võrdsus ja inimeste võrdne kohtlemine. Eesmärgi saavutamiseks on selts keskendunud kolmele peamisele tegevussuunale: kommunikatsioon, huvikaitse ja feministliku kogukonna võimestamine.
Ühing peab mitmekeelset veebiportaali Feministeerium, avaldades soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise teemalisi arvamusi, analüüse, intervjuusid, üleskutseid, uudiseid. Koostööd tehakse ka teiste meediaväljaannetega. Samuti peab ühing Feministeeriumi sotsiaalmeediakontosid, teeb taskuhäälingusaadet ning suhtleb huvilistega uudiskirja vahendusel.
Organisatsioon korraldab ühingu eesmärkidega seotud töötube, vestlusringe ja muid üritusi.
Kolmandaks teeb ühing oma eesmärkidega seotud huvikaitsetööd.
2023. aastal tehti koostööd teiste valdkondlike organisatsioonidega nagu mõttekoda Praxis, soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei, Tervise Arengu Instituut, Eesti
Seksuaaltervise Liit, Eesti Inimõiguste Keskus ja võrdse kohtlemise võrgustik, Vabaühenduste Liit, agentuur Miltton, ühendus Vägivallavaba Elu Kaitseks, Eesti LGBT Ühing, Mondo, President
Kaljulaidi fond, okupatsioonide muuseum Vabamu, Sotsiaalmeedikud, Eesti Transinimeste Ühing,
IDA raadio, Pagulasabi, International Women’s Network in Estonia (IWNE), Pussy Jam Comedy,
Kirjandusring Ellips, Värske Rõhk jt.
Töötajad 2023. aasta lõpus oli lepinguga tööl kaheksa inimest (täiskohale taandatuna 4,2). Ühingu töösse panustavad töötajad ka vabatahtliku tööga ning töösse oli kaasatud 22 kollektiivivälist vabatahtlikku. Muutus juhatuse koosseis ja MTÜ juhatuse liikmeid oli 2023. aasta lõpuks üks: Aet
Kuusik.
Annetused 2023. aasta annetasid eraisikud ühingule 13 099 eurot. Annetustel on oluline roll ühingu rahastamisstrateegias. Esiteks aitab annetustena kogutud raha katta projektide kohustusliku kaasfinantseeringu. Teiseks saame annetuste abil võimaluse katta neid kulusid, mida projektirahastus katta ei võimalda. Kolmandaks on tänu annetustele ühingul olemas mõningane rahaline puhver olukordadeks, kui projektide rahastus katkeb. Kuna aastal 2023. jätkus ACF tegevustoetuse projekt, mis tõi ühingule lisarahastuse, oleme annetustega kogutud raha hoidnud reservina.
Peamised saavutused
Koalitsioonilepe sisaldab nõusolekuseaduse punkti
Feministeeriumi eestvedamisel ja pikaajalise valdkonna teiste organisatsioonide koostöö tulemusel sai nõusolekuseadus ehk nõusolekust lähtuv seksuaalvägivalla regulatsioon valimiste eel olulisemate erakondade valimisprogrammidesse. 2023. aasta aprillis võimule tulnud valitsuse tegevusprogramm sisaldab nõusolekuseaduse vastu võtmise eesmärki, lubadusega viia karistusseadustiku seksuaalse enesemääramise vastased süüteod Istanbuli konventsiooniga vastavusse.
Hakkas kehtima abieluvõrdsus
Juunis võeti Eestis vastu abieluvõrdsust kehtestav perekonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus. Seadus sätestab, et alates uuest aastast, st 1.
jaanuarist 2024. saavad abielu sõlmida kaks täisealist inimest, sõltumata soost.
Seadusemuudatusteni jõuti poliitilise tahte ning võrdse kohtlemisega tegelevate survegruppide, sh
MTÜ Oma Tuba, ühise koostööna.
Kommentaarid (0)