WABARIIGI PURJELAEVAÜHING MTÜ hetkeolukord
Juba 217 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
2023 oli ühingu jaoks seitsmes tegutsemisaasta. Ühingu tegemisi arendati ja edendati edasi Eesti rannikuvetes ajalooliste purjekate, puulaevade ning meresõidu traditsioonide ning selle kõige teadvustamise osas. Rakendati ja viidi ellu nii tõsiset huvihariduse projekte koostöös kohaliku omavalitsuste, kogukonna ühingute ja üritustega ning ettevõtetega et koostöö oleks tulemislikum.
Samuti mitmekesistades vaba aja veetmise ja purjelaeva ajalooga tutvumise võimalusi ning teenuseid ja võimalusi juba aastatuhandete jooksul merendusega seotud nii viikingite kui kaubaveoga seotud piirkonnas. Samuti edendades noorsootööd ja laste huvihariduslike projekte merenduse alal ning arendades merepääste ennetustegevust.
Tegevusalasid ja koostööd laiendati veelgi ja otsustati tegutsemine laiendada Liivi Lahe ja Balti mere piirkonda pikemas pespektiivis Eesti ainsal senini seilaval ajaloolisel purjelaeval Hoppet, aastast 1926. Laiendame siin ka tegevusi puulaevatraditsioonide ja merekultuuri alal. Ainult
Saaremaaga seotud tegevust otsustati hakata vähendama.
Korraldati palju kultuuriündmuseid merel kui kai ääres ja osaleti suursündmustel ja temaatilistel sündmustel ja korraldajana viidi ellu ka mitmeid kontserte ja kultuurisündmuseid.
Võeti vastu palju väliskülalisi pea kolmekümnest riigist üle maailma. Osaleti mitmes EASi turismi väliskülaliste vastuvõtmisel, messidel. Samuti TV saadete valmimisel mitmes euroopa riigis.
Koostööprojektid on nii mõnegi kohaliku edendamise ühingu ja Eesti vanima seilava Eestis ehitatud laevaga koostöös tugevad. Vabatahtliku merepääste projektid viidi ellu koostöös PPA-ga ja viidi läbi hariduslike ennetusprojekte paaritunnisest kuni mitmepäevaste laagriteni Saare
Maakonna lastele ja õpilastele lasteaedadest kuni gümnaasiumi lõpetajateni.
Piirkondliku turismiarendamise näol oleme enda kanda võtnud teatud väikesaare sihtkoha tuntuks tegemise, et meie poolt rakendatavate ja ellu viidavate lahenduste tulemusena ka kohalikud seotud väikeettevõtted ja talud oleksid pikemas ja lühemas perspektiivis positiivselt meelestatud ja kasusaajad teenuste mitmekesistamise näol.
Uute tegevuskavade sees on piirkondlikult aktiivselt ajaloolise poole pealt merenduskultuuri ja – traditsioonide tutvustamine, korraldama merehuvihariduse projekte ja edendama laagreid, töötube ja uut sihtkoha turismitooteid, samuti kultuurisündmuseid ja traditsioonilist ranna alade toidukultuuri. Talviste huvitavate toodete väljatöötamine. Mitmekesistada meie tulevase kodusadama vaba-aja veetmise ja kultuurilise tegevuse suundi ning anda piirkonnale ainulaadse turismiobjektina lisaväärtust olles samal ajal nii Eesti riigis ainulaadne säilinud merendusajaloo- ja traditsioonide objekt, millesarnast pole säilinud terves Baltikumis; elamusturismi pakkuja, kultuurisündmuste ja huvihariduse rikastaja ning toidukultuuri edendaja.
Eraldi tegemiste osas kannab oma osa endiselt ka uunikautode kollektsioon, mida arendadakse ja parendatakse, et anda ja kanda edasi ka sajandi jooksul toimunud kunstist ja kultuurist taas tükike tänapäeva.
Tunnustuste osas on äramärkimist leidnud: SAK Kena Algatus 2019, Eesti Parim Turismiobjekt 2020 III-koht, Saare Maakonna Parim Toode/Teenus 2020, Lääne-Eesti Parim Turismiarendaja 2020 III-koht, Saare Maakonna Haridusuuendus nominent 2021, ETFL Aasta Tegu Merenduses 2021, Saare Maakonna Parim Ennetaja 2021.
Tegevussuunad on kestklikkus, looduslähedus, kohalik toit. Samuti tugevam koostöö kohaliku omavalitsusega mitmetel suundadel ja aladel, et saaks edendada meie eesmärke, kus kasusaajaks on kogukond nii kohalike kui külaliste näol.
Ühingus töötab ka kohalik vabatahtlik, kes õppetegevuse kõrvalt aitab ühingut aastaringselt vastavalt kokkuleppele vajalike puulaeva ja sadamas toimuvate tööde, haridus-projektide, õpitubade, hoolduste ja tegemistega kõikides nii merel kui sadamates, omandades samal ajal kogemusi tänaseks hääbunud ja vähekasutatud teadmistest ja tegevusalast.
Oleme liikmed Eesti Maaturism, Koostöökogu, Puhka Eestis, Ehtne märgise kandja, Eesti EHE kvaliteetökomärgise kandja, Eesti Loodusturismi ühing, Destination Pärnu MTÜ.
Tänud kõigile kes meie ühinguga koostööd tehes ja külastades toetavad ainsa sõjaeelse Eestis ehitatud tänaseni seilava ajaloolise laeva käigus hoidmist, mille kaudu aitate säilitada Eesti
Kommentaarid (0)