OTEPÄÄ VALD, SIHVA KÜLA, VOKI VKT 4 KORTERIÜHISTU hetkeolukord
Juba 117 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Korteriühistu Voki 4 tegeleb korteriomandite eseme osaks olevate ehitiste ja maatüki mõtteliste osade ühise majandamisega ja esindab korteriühistu liikmete ühiseid huvisid. Korteriühistul liikmeid 12
Ühistu igapäevast tööd korraldab kolmeliikmeline juhatus.
Aastal 2018 võeti küttesüsteemide- ja soojustuse paigalduseks pangalaen. Pangaleenu tasutakse tagasi igakuiselt, vastavalt koostatud maksegraafuikule.
Aastal 2020 investeeriti päikesepaneelide süsteemi paigaldusele kortermaja katusele.Eesmärgiga tuelevikus päikesest saadava energiaga leevendada elektrile kuluvaid energia arveid. Selleks kasutati KÜ Voki reservi ja kasutati ka raha ühistu liikmetelt.
Ühistu teenis eelmisel aastal 2021 päikese energiast ligikaudu 700 eurot.
Korteriühistu Voki 4 tegeleb korteriomandite eseme osaks olevate ehitiste ja maatüki mõtteliste osade ühise majandamisega ja esindab korteriühistu liikmete ühiseid huvisid. Korteriühistul liikmeid 12 Ühistu igapäevast tööd korraldab kolmeliikmeline juhatus. Aastal 2018 võeti küttesüsteemide- ja soojustuse paigalduseks pangalaen. Pangalaenu tasutakse tagasi igakuiselt, vastavalt koostatud maksegraafikule.
2020. aastal investeeriti katusele paigaldatud päikesepaneelidesse, et päikeselt saadava energiaga leevendada elektrile kuluvaid arveid. Selleks kasutati KÜ reservi ja koguti lisaks raha ühistu liikmetelt.
Arvestuspõhimõtete või informatsiooni esitusviisi muutused
Üldine informatsioon
Korteriühistu on koostanud 2023.a. raamatupidamise aastaaruande raamatupidamise seaduse §17 alusel Eesti hea raamatupidamistava kohaselt. Arvestuspõhimõtted on vastavuses raamatupidamise seaduses sätestatud alusprintsiipidega ja
Raamatupidamise Toimkonna juhenditega.
Finantsvarad
Finantsvarad
Finantsvaraks loetakse raha, lühiajalisi finantsinvesteeringuid, nõudeid ostjate vastu ja muid lühi- ja pikaajalisi nõudeid.
Finantsvara võetakse algselt arvele nende soetusmaksumuses, milleks on antud vara eest saadava tasu õiglane väärtus.
Algne soetusmaksumus sisaldab kõiki finantsvaraga otseselt seotud tehingukulutusi.
Finantsvara eemaldatakse bilansist siis, kui ettevõte kaotab õiguse finantsvarast tulenevate rahavoogudele või ta annab kolmandale osapoolele üle varast tulenevad rahavood ning enamiku finantsvaraga seotud riskidest ja hüvedest.
Raha
Raha
Rahana kajastatakse raha pangakontodel.
Nõuded ja ettemaksed
Nõuded ja ettemaksed
Nõuded on bilansis kajastatud korrigeeritud soetusmaksumuses, mis lühiajaliste nõuete puhul on võrdne nende nominaalväärtusega.
Nõudeid korteriomanike ja muude ostjate vastu on hinnatud individuaalselt, vaadeldes igat nõuet eraldi.
Materiaalsed ja immateriaalsed põhivarad
Põhivarade arvelevõtmise alampiir 1500
Finantskohustised
Finantskohustised
Finantskohustised võetakse algselt arvele nende soetusmaksumuses, milleks on antud finantskohustise eest makstava tasu õiglane väärtus.
Algne soetusmaksumus sisaldab kõiki finantskohustise soetamisega otseselt kaasnevaid tehingukulutusi.
Finantskohustis liigitatakse lühiajaliseks, kui selle tasumise tähtaeg on kaheteist kuu jooksul alates bilansikuupäevast.
Tulud
Tulud
Tulusid kajastatakse siis, kui olulised omandiga seonduvad riskid ja hüved on läinud üle ostjale ning saadavat tulu on võimalik usaldusväärselt mõõta.
Ühistu liikmetelt saadavaid tasusid ei kajastata tuluna enne, kui nende laekumine on praktiliselt kindel.
Kogutud vahendatavaid kommunaalmakseid ei ole kajastatud tulude ja kulude aruandes kuluna ega saadud summasid tuluna, neid kajastatakse
Kommentaarid (0)