LONDONI EESTLASTE HARIDUSSELTS MTÜ hetkeolukord
Juba 117 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTUn Londoni Eestlaste Haridusselts asutati 2018 aastal kolme lapsevanema poolt. Mittetulundusühing
Londoni Eestlaste Haridusselts (edaspidi keeleklubi Keelekindlus) on avalikes huvides tegutsev organisatsioon, mille eesmärgiks on eestluse ja eesti keele hoidmine Londonis/ Suurbritannias ja vajadusel ka muudes riikides (Prantsusmaa, Iirimaa ja Soome) läbi huvitegevuste laste, noorte ja täiskasvanutega. Eriti tähtis on just eesti keele ja kultuuri hoidmine ja edendamine, ning populariseerimine.
Me püüame osaleda kohalikes, piirkondlikes, riiklikes ja rahvusvahelistes koostööprojektides. Me püüame avardada eestlaste kontakte ning luua sidemeid kutsudes kohalikke eestlasi oma tööst või hobist rääkima, nii tutvuvad lapsed ja noored ka uue sõnavaraga.
Tegevused
Pärast pandeemiat on Keelekindluse klubi Zoomi vahendusel kättesaadav. Püüame tuua praktilise eestikeele ning ka tükikese kultuuri lastele koju. Kohtumised Eesti Majas küll jätkuvad aga mitte nii sagedasti kui varem.
Lastevanemate soovil jätkasime ka kord kuus pühapäeva hommikuti lisa Zoomi tundidega. (Nii et kokku kuus kolm eesti keele tundi, üks projektitund ning üks kokandustund).
Emakeele ning kokandustundide formaat ei muutu. Allpool kirjeldan vaid projektitunde, mis on alati erinevad,
Aprillis rääkisime linnaloomadest ning vaatasime Zoomi vahendusel “Suled või Glamuur” lühidokki. Filmi režissöör Eva Kübar oli koos meiega väikest vestlust läbi viimas. Uurisime erinevaid mune ja miks nende kuju võib-olla nii erinev.
Maikuus valmisid batiku stiilis t-särgid ühe lapsevanema ning noore juhendusel.
Juunis toimus esmaabitund. Seda vahendati Zoomi kaudu neile, kes olid kodus osalemas. Esmaabitarbed saadeti postiga ette. Projektipäeval olid noored ning nende pered kutsutud meie koka, Kati Valli juurde.
Kokandustund toimus samaaegselt koka juures kodus kui ka Zoomi vahendusel.
Juulis ja augustis, nagu ikka on meil suvepuhkus.
Septemberis saime inspiratsiooni Kertu Sillaste Kila-Kola juttudest. Kertu Sillaste on kirjanik-illustraator ning talle meeldib uusi tehnikaid proovida. Kertu palus meil varuda lauale karp, kus on puzzle tükke, legosid, mõni väike kivi, oksi, nööpe, lõngajuppe, ning et paberist võiksite paar suuremat ringi lõigata tegelaste peadeks.
Koos lõidi tegelased (loomingust on vaja pilt teha) ning mõeldakse välja lühijutt.
Oktoobris need kes said tulid Londoni Eesti Majja, et koos Impeeriumi näitleja Rauno Kaubianineniga, import teha Kavas lustakad keelemängud. Kokkusaamine oli rahastatud Kultuuriklubi poolt. Läbi Zoomi toimusid eesti keele tund, improtund Annika Pautsiga (kohalik eestikeelse improringi juhendaja) ning kokandustund.
Novembris külastasime virtuaalselt tuletõrjujaid Eestis. Saime teada, mida teha kui on tulekahju ning kuidas seda ennetada. Toimusid kehalised katsed - mitu kükki jouad minuti jooksul teha. kui kiiresti sa jõuad endale talvevarustuse selga panna jne. See projektitund meeldis kõikidele vanuserühmadele ning keelest olenevalt.
Detsembris oli kokkusaamine Eesti Majas. Online tunde ei toimunud, küll aga olime ühenduses kella 14.30- 15.30! Kavas oli piparkookide meisterdamine ning glasuurimine. nppisime viltimis (ning õpetasime viltimist
Zoomi vahendusel ka neile, kes kohale ei saanud tulla).
Jaanuaris toimus on muusika ja liikumisetund. Juhendaja käe all tehti soojendust, õpiti rumba ja valsi samme, ning kuulati võistlustantsu/tantsija elust. Toimusid ka erinevad rütmiharjutused ning kehalineimpro.
Veebruaris, nagu ikka toimus Eesti Vabariigi ning Keelekindluse sünnipaevade tähistamine. Alustasime ühisuisutamisega Queensway jäähallis. Tegemist oli avatud üritusega, ning kõik eestimeelsed ja keelsed olid teretulnud. Kellel olid, võtsid kaasa lipud. Hiljem pakuti Eesti Majas hernesuppi ja pannkooke, tehti vastlakukleid ning toimus väike viktoriin. Käsitöölauas sai meisterdada draakonikujulisi helkureid. Peale selle toimus ka trummi/rütmi töötuba
Märtsis toimus savitöötuba Sirli Tederi juhendusel ning me valmistasime savist kausikese, mis saab hoida (kui on ilusti ära kuivanud) nii komme, patsikumme kui ka mobiiltelefoni. Savi saadeti lastele koju ette. Aprillis toimus glasuurimine.
MTUn Londoni Eestlaste Haridusseltsi juhivad ning seal onpetavad inimesed vabatahtlikult.
Kommentaarid (0)