SOTSIAALALA TÖÖTAJATE AMETIÜHING (SOTSAÜ) hetkeolukord
Juba 153 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Organisatsiooni arendamine 1. Aasta alguses lõime suhtlus- ja infokanalid, mille kaudu saavad inimesed otse liikmeks astumise avalduse täita, oma spetsiifilisi probleeme lahata ja arutada, otsida lahendusi olukordadele, mis muutmist vajasid. Jagada oma kogemusi, rõõme ja muresid.
2. Aasta teises pooles uuendasime kodulehte ja FB lehte ning kutsusime oma valdkonna töötajaid üles liituma, et ühiselt seista meie õiglase palga ja töötingimuste eest. www.sotsaü.ee ja meiliaadress info@sotsaü.ee 3. Projektide kirjutamine ja rahastuse otsimine erinevate organisatsioonide jm rahastajate kaudu. Sellel aastal lisarahastust projektide kaudu ei saanud.
4. Korraldasime Põltsamaal 06.04 sotsiaaltöö tegijate arengupäeva.
5. Korraldasime Saaremaal, 26.04 hoolekande töötajate teabepäeva, moodustasime vastavalt meie põhikirjale Saaremaa Sotsaü osakonna, millel on oma juhatus ning juhatuse esimehe kohustusi täidab asutamiskoosolekul valitud usaldusisik.
6. 19.05 toimus üldkoosolek, viisime läbi Koeru hooldekodus. Valiti uus juhatus, kinnitati tegevusplaanid ja aruanded. Uus juhatus on koosseisus Ly Ristikivi (juhatuse esimees), Helle Nõmmiksaar, Deiw Rahumägi, Piret Pent-Miiling ja Merle Mamedov.
7. Põltsamaa Kodu AÜ liikmed koondusid osakonnaks 22. juunil.
Suuremad ühisüritused: a. 01.06 koolitus Võrtsjärve ääres Vaiblas b. 01.12 talvine kohtumine Põltsamaal.
9. Kokku juhatuse koosolekuid 2023 aastal oli 7. Peamisteks teemadeks liikmelisus ja liikmemaksud, kokkulepe ROTAL-iga, juhatuse töö korraldamine, ürituste läbiviimine ja rahaliste vahendite leidmine, info jagamine.
Koostöö teiste sotsiaalhoolekande valdkonnas tegutsevate organisatsioonide ja inimestega 1. Meie esimeseks ja kõige lähemaks koostööpartneriks on AÜ-de hierarhia põhjal ROTAL, järgmine EAKL. Detsembris kirjutasime alla liikmemaksude eraldise kokkuleppe ROTALiga.
2. Aasta teisel poolel alustasime läbirääkimisi koostööks ESTA-ga (Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon). Osalesime ka nende poolt korraldatud Sotsiaaltöö konverentsil.
3. EPSU (European Public Service Union) esindaja on meiega kohtumas käinud 2 korral. Läbirääkimised rahastus- ja toetusvõimaluste leidmiseks.
4. Alustasime koostööd programmiga “Nähtamatud”.
5. Tihe koostöö oli meil esimese kvartali jooksul sotsiaalministeeriumi, töö- ja tervishoiu- ning sotsiaalministriga haldusreformi seaduse ettevalmistamisel.
6. SOTS AÜ juhatuse esimees osales Hea Tahte Kokkuleppe ehk Memorandumi sõlmimise projektis, töötasime koos tööandjate esindajatega, riigi esindajatega (mõlemad ministrid) ja teiste hoolekande teenust pakkuvate ettevõtete ja organisatsioonide esindajatega välja projekti, milles tõstsime esile sotsiaalteenuse hetkeseisu, puudused ning eelkõige jätkusuutlikkuse küsitavuse, arvestades üha vananevat ühiskonda ning pidevat tööjõu vähesust selles valdkonnas.
2023 aasta tegevuse üldeesmärgid olid: a. Kommunikatsioon - kõik suhtlemise viisid: telefon, FB, ajakirjandus. Enese reklaamimise ja liikmelisuse suurendamise eesmärgil. Kodulehe koostamiseks sisu loomine. Liikmetele info jagamine, pidev pildis olema.
b. Jätkata arengupäevade läbiviimist liikmelisuse suurendamiseks.
c. Leida võimalikult palju koostööpartnereid - riik, KOV, teised asutused. Võimalik ka liituda teiste partnerite ja orgenisatsioonidega, et saada kokku kvoorum valitsuses hääle omamiseks.
d. Koolitused usaldusisikutele e. Rahastusvõimaluste otsimine, projektide kirjutamine.
f. Ühisürituste planeerimine.
Kõikide 2023 aasta üldeesmärkide poole liikumisel on tegevusi tehtud. Usaldusisikute koolitusi teha ei jõudnud.
Kommentaarid (0)