TARTU ÜLIKOOLI INVESTEERIMISKLUBI MTÜ hetkeolukord
Juba 87 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Tartu Ülikooli Investeerimisklubi tegevusaruanne 2022-2023
Tartu Ülikooli investeerimisklubi (lühendatult “TÜIK”) on 2020. aasta sügisel asutatud tudengiorganisatsioon, mille eesmärk on harida oma liikmeid investeerimisega seotud teemadel ning inspireerida liikmeid säästma ja investeerima. Klubisse on oodatud nii algajad kui edasijõudnud, kui varasemalt oli oluline ka tudengistaatus, siis nüüd ootame liikmeteks kõiki täiskasvanud huvilisi – teemasid üritame käsitleda vastavalt tasemele üle aasta.
Meie visioon on olla usaldusväärne rahatarkuse ja investeerimisoskuste pakkuja oma liikmetele. Seega on meie missioon organiseerida regulaarselt hariduslikke üritusi, jagada õpetlikke materjale, pakkuda tuge mentorlusprogrammi kaudu ning luua keskkond, kus investeerimishuvilised saavad julgelt oma mõtteid jagada ja uusi tutvusi leida.
Juriidiline keha loodi klubile 2022. aasta septembris, et klubi finantse oleks kergem organiseerida ning tulusid oleks sellevõrra kergem edasi anda uuele juhatusele. Lisaks soovis juhatus küsida liikmetelt liikmemaksu, et klubi tegevused oleks mitmekülgsemad, mis andis samuti lükke
MTÜ loomisele.
2022/23 õppeaasta oli väga tegus, korraldasime üle 20 ürituse, meil käis külas üle 10 külalise nii LHV panga spetsialistide seast kui ka Eesti investeerimismaastikult. Vaata täpsemat programmi meie kodulehelt (22/23 sügissemester, 22/23 kevadsemester).
Samuti algatasime mentorlusprogrammi (2024 aastal nimetati ümber kui Mastermind programm), eesmärgiga tekitada huvilistele väiksemad tugigrupid, mille abil ühiselt investeerimisalaseid eesmärke täita. Loe täpsemalt, mis on TÜIK Mastermind programm (link). Lisaks lõime klubi raamatukogu koostöös Tartu Ülikooli raamatukogu Delta haruga. Eesmärk on pakkuda meie liikmetele kiirem juurdepääs investeerimisalasele kirjandusele, kuna raamatukogudes on nõudlus suur ning järjekorrad pikad. Raamatud ostsime või annetati külaliste või klubi liikmete poolt. Loe, kuidas raamatuid laenutada (link).
100% klubi tuludest moodustab liikmemaks, mis oli 2022/23 õppeaastal 10€. 2022/23 õppeaastal oli liikmemaksu maksjaid ligikaudu 130, 23/24 õppeaastal oli maksjaid ligikaudu poole rohkem. Lisaks saime vahendeid ürituste korraldamiseks meie sponsoritelt: Alecoq, LHV, BrainGames,
TÜ majandusteaduskond, Red Bull ja Äripäev. Enamus sponsoreeritud toodetest olid joogid, mis andsid energiat üritustel, ja nänn, mille panime külaliste või tublimate klubiliste kinkekottidesse.
Suurimad saavutused sel ajavahemikus oli MTÜ loomine, kuna selle puudumine hoidis organisatsiooni arengut drastiliselt tagasi. Liikmemaksu küsimine võimaldab juhtkonda premeerida toredate tiimiüritustega, suurendades kogukonnatunnet ning motivatsiooni vabatahtlikuna klubi arengus panustada. Samuti organisatsiooni brändi uuendamine, tänu millele oleme paari semestriga suutnud luua unikaalse ja professionaalse visuaalse kuvandi. Samuti on tähtis mainida organisatsiooni struktuurilisi muudatusi - lõime tegevusvaldkonnad, et igal tiimil oleks kindlalt defineeritud eesmärgid ja ülesanded organisatsiooni sees, võimaldades järjepidavat arengut tulevikus.
Tulevikus planeerime jätkata põhitegevust harivate seminaride ja töötubade näol. Plaanis on eksperimentaalses korras vähendada n-ö õpetlikke üritusi ning suurendada sotsialiseerumisvõimalusi klubiliste vahel. Kui hetkel on õpetlike ja sotsiaalsete ürituste vahekord umbes 70/30, siis planeerime katsetada vahekorda 50/50, kuna tagasiside põhjal jääb sotsialiseerumist klubiliste eelistustega võrreldes liiga väheks. Kindlasti jätkame külalisseminaridega, eesmärgiga saada suuremat nähtavust ning kutsuda klubiliste ette kõik aktuaalsed nimed Eesti investeerimismaastikult. Aktuaalsed nimed võimaldavad suurürituste korraldamist ning lisatulu teenimist MTÜ-le. Samuti jätkame pikaajaliste koostööpartnerite otsimisega ning keskendume, et olemasolevate partneritega jääks koostöö sama heale tasemele. Oleme üritanud juba mõnda aega võtta moment projekti kirjutamiseks, et kaasata tegevuste jaoks tudengiorganisatsioonidele eraldatud rahasid, kuid muude muudatuste ja tegevuste kõrvalt pole selleks aega leidnud. Üheks prioriteediks on kindlasti vähemalt ühe projekti kirjutamine ja esitamine, selleks planeerime võtta eraldi projektijuhi, kes projektirahasid taotleks ja õnnestumise korral projekti lõpuni viiks. Kommunikatsiooni ja turunduse poole pealt jätkame pikemate turunduskampaaniate loomisega, eesmärgiga jätta brändist professionaalne mulje ning leida klubilisi ka väljaspoolt tudengkonda. Viimase suurema eesmärgina soovime ehitada veebikeskkonda, kuhu koondada ürituste salvestused ja materjalid, et iga aktiivne klubi liige saaks logida oma kasutajaga sisse ning jälgida progressi investeerimisteekonnal. Veebikeskkonna jaoks oleme alustanud ürituste salvestamist, kuid keskkonna üles seadmine on arvatavasti kulukas ning vajalike ressursside kogumine võtab arvatavasti paar aastat aega.
Juhatuse liige
Annaliis Täheväli
Kommentaarid (0)