HAAPSALU NEUROLOOGILINE REHABILITATSIOONIKESKUS SA hetkeolukord
Juba 1964 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 13 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga ja kommenteeritud 23 korda.
Tegevusaruanne 2023
SA Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) põhitegevus on osutada ambulatoorset ja statsionaarset eriarstiabi ning teisi seonduvaid tervishoiu- ja sotsiaalteenuseid. Majandusaasta aruanne esitatakse konsolideerituna koos tütarettevõtte HNRK Abivahendikeskus OÜ ja HNRK
Toetusfond SA tulemustega. 2023. aasta oli HNRK juubeliaasta – 65. aastat asutamisest. Juubelile pühendatud üritused toimusid läbi aasta ning kulmineerusid juubelikonverentsiga septembrikuu alguses. Juubelikonverents oli sisukas HNRK inimeste – personali ja patsientide – ettekannetest kantud sündmus, mis sai palju positiivset tagasisidet. Põhitegevuse, taastusravi teenuste üldmaht oli 7 426 520 eurot, 2022. aastal 5 727 429 eurot. Taastusravi- ja rehabilitatsiooniteenuseid osutati 2023. aastal haiglas kokku 25 093 voodipäeval, millest Tervisekassa rahastas 95,88% ehk 24 060. Päevaravis osutatud teenuste maht kasvas võrreldes 2022. aastaga. Toimepidevuse häired olid ambulatoorse taastusravi teenuse osutamisel, sest nappis arstlikku ressurssi. Aasta lõpus kinnitas nõukogu juhatuse ettepaneku mitte pikendada sotsiaalse rehabilitatsiooniteenuse osutamise lepingut
Sotsiaalkindlustusametiga (SKA), sest lepingu tingimusi muudeti rahastaja poolt HNRK’le ebasoodsas suunas. Samuti ei olnud SKA valmis läbirääkimisteks. 2023. aasta sügisel toimusid muudatused HNRK nõukogus ja juhatuses. 2023. aastal lõppes Tervisedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse projekt. Aasta lõpus said valmis 6 isolatsioonipalatit. Novembris koostati tegevuskava 2024. aastaks.
Tervisekassa poolt välja pakutud alternatiivne rahastusmudel, mida 2022. aastal lubati, oli suunatud üldhaiglatele, sobivus taastusravihaiglale 2023. aastaga ei selgunud. Seega säilib oluline oht HNRK jätkusuutlikkusele monoprofiilse taastusravihaiglana, sealjuures neurorehabilitatsiooni kompetentsikeskusena.
Abivahendikeskus OÜ põhitegevusalaks on tehniliste abivahendite ja meditsiiniseadmete jaemüük ning laenutamine, abivahendialaste teenuste osutamine ning individuaalsete ortooside valmistamine.
Osaühingul oli 2023. aastal 3 töötajat: juhataja, klienditeenindaja ja ortoosimeister. Kaks töötajat on läbinud abivahendispetsialisti koolituse, mis on vajalik Sotsiaalkindlustusameti koostööpartnerina teenuse osutamiseks. 2023. aasta müügitulu oli 267 602 eurot, mis on 3 767 euro võrra väiksem, kui 2022. aastal. Kasvas kindlate püsiklientide arv.
2023. aastal sai uuendatud ortoosimeistri kabinetti erinevate töövahenditega ja mööbliga, loodi uus kodulehekülg ning külastati Remscheidis koostööpartnerit Schein ja Düsseldorfis Rehacare invamessi, kus leiti uusi koostööpartnereid. Suurendati kaupluse tootevalikut. Seisuvoodeid renditi 12 inimesele, teraapiarattaid 5 lapsele.
HNRK Toetusfond SA peamised eesmärgid on taastusravi- ja rehabilitatsiooniteenuste arendamine ja kättesaadavuse parandamine ning ravitöö toetamine SA Haapsalu Neuroloogilises
Rehabilitatsioonikeskuses, taastusravi- ja rehabilitatsioonialase erialahariduse ja teaduse toetamine ning arendamine Eestis ning tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna igakülgse arendamise toetamine Eestis eesmärgiga edendada ühiskonna teadlikkust taastusravi- ja rehabilitatsioonivaldkonna ja sellega seotud sotsiaalsete probleemidega. HNRK Toetusfond SA üks põhimõtetest on, et ellukutsutavatel projektidel peaks olema kollektiivne kasu ehk kogutud raha eest ostetud vahendid, korraldatud koolitused, planeeritud tegevused või uuringud peaksid olema kasutatavad ja rakendatavad paljude patsientide poolt või nende hüvanguks. 2023. aastal kogus Toetusfond annetusi 11 159 eurot, sellest eraisikuannetusi oli 3 661 eurot. 2023. aastal oli üks heategevuskampaania: Teatejooks.
Teatejooks toimus septembris. Teatejooksu eesmärk oli koguda raha robotise vahendi Temi
Kommentaarid (0)