VÄHIHAIGETE TOETUSRAVI SA

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 669 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduv

VÄHIHAIGETE TOETUSRAVI SA hetkeolukord

Juba 669 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2023

SA VÄHIHAIGETE TOETUSRAVI TEGEVUSARUANNE 2023.aastal

Asutuse taustast

SA Vähihaigete Toetusravi on Eesti Vähiliidu poolt ellu kutsutud ja loodud 1997.aastal. Töötasime (arstid/õed) kuni 31.01.2020.aastani 16 maakonnakeskuses, kokku 17 kabinetti, 44 töötajat. Töö toimus Eesti Haigekassa lepingupartnerina rahastuse alusel. Igal aastal raviti ligi 1000 haiget haige kodudes üle Eesti. Edasi vähihaigete koduse toetusravi teenus samastati Eesti Haigekassa (praegune Tervisekassa) ja Sotsiaalministeeriumi poolt koduõendusega, mis tegelikkuses ei ole sama tervishoiuteenus. Sellega koos arstide teenuse osutamine ja rahastus lõpetati. Meie asutuse põhimõte oli ja on tagada kvaliteetne palliatiivne ravi vähihaigetele kodus nagu näevad ette

Euroopa Liidus kehtestatud palliatiivse ravi põhimõtted. Seetõttu otsustas SA nõukogu haigekassaga lepingu peatada, kuna meie asutuse töötajad olid õppinud töötama arst ja õde ühise meeskonnana. 2021.aastast vastavalt SA nõukogu plaanile ja põhikirja muudatustele soovisime jätkata ambulatoorse nõustajana Tartus ja võimalusel koolitusasutusena, et rikkalikke teadmisi ja töökogemusi kasutada nii vähihaigete, omaste kui ka meditsiinitöötajate koolitamiseks.

Kooskõlastus koolituseks Eesti Õdede Liiduga on olemas, et koolitusel osalenud saaksid tervishoiusüsteemis aktsepteeritavad täienduspunktid. Kooskõlastuse saime alates nov 2021. Palju meie koolitustegevuse algust takistas Covid-19 pandeemia. Mitmeid koolitusi oleme pidanud ära ütlema Covid-19 nakkuse olemasolu tõttu raviasutustes.

Tegevus 2023.aastal

Põhirõhk on olnud individuaalsel nõustamisel ja koolitustel vähihaigetele ja nende lähedastele meie kabinetis Tartus Tiigi 11 koostöös Lõuna-Eesti Vähiühinguga, mida oleme teinud haigetele ja nende lähedastele tasuta. Korraldanud loengulist tegevust Lõuna-Eesti kohalikes vähiühingutes ja seal ka individuaalseid vastuvõtte/nõustamisi, neid oleme teinud ka tasuta. Ka haiged, nende lähedased, kellel pole raha, peavad ju kuskilt abi saama. Sagenenud on ka Ukraina inimeste pöördumised küll haigestumise etapis ja abivahendite osas. Ka nemad on majanduslikult vähekindlustatud. Aasta jooksul külastas meie kabinetti 2117 inimest erinevate probleemidega.

Andsime 1517 korral telefonikonsultatsioone. Oleme läbi viinud tasuta koolitusi hooldekodudes üle

Eesti, kus on olnud vähihaiged. Ka hooldekodudel ei ole eelarvet eraldi vähihaigete palliatiivse ravi koolituse osas. Oleme küsinud loengute ja koolituste järgselt tagasisidet vähihaigetelt ja osalejatelt, et selgitada haigete vajadusi edasiste koolituste, psühho-sotsiaalse toetuse ja taastusravi vajaduse osas. Olen osalenud ka TÜK Vähikeskuse poolt korraldatud haige raviteekonna kaardistamise ehk disainimise töörühmas nii Tartus, Võrus kui ka Valgas. Kesksed probleemid, millega pöördutakse SA-sse on:

Ravijärjekorrad (cid:127)

Ebaselge sõnastusega konsiiliumi otsused (cid:127)

Teadmatus, kust saada parimat ravi või elulõpu põetust (cid:127)

Nõustamine abivahendite hankimiseks, nende kasutamise õpetamine (cid:127)

Sotsiaalsete toetuste saamise võimalused, nende taotlemine, dokumentide vormistamine, osadel (cid:127) puudub kodus internet jmt

Valuraviga seonduv (cid:127)

Toitmis- ja toitumisküsimused jne.

(cid:127)

Viimasel ajal on sagenenud helistamised hooldekodudes töötavate õdede poolt, kellel on mitmeid probleeme hooldekodus olevate vähihaigetega , keda peaks arstlikus osas nõustama perearst, kuid perearst tihti kaugel ja raske saada kätte. Ka kliinikumi õed-nõustajad on sagedased nõu küsijad.

Loodame 2024.aastal aktiivselt korraldada koolitusi, kuid ka jätkata vähihaigete ja omaste toetamist esialgu ambulatoorselt, ehk tulevikus ka kodudes. Vähekindlustatud inimestele peab jääma ka võimalus tasuta abi ja nõuannete saamiseks . Koolitusturg Eestis on pingeline. Ilmselt tuleb suunata põhirõhk projektidele ja nendest saadavale rahalisele toetusele.

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.