EESTI NAISTEÜHENDUSE ÜMARLAUA SA hetkeolukord
Juba 423 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2024
ENÜ Sihtasutuse tegevuse eesmärgiks on soolise võrdõiguslikkuse edendamine ja naiste õiguste kaitse ning koostöölepingu alusel tegutseva Eesti Naisteühenduste Ümarlaua (ENÜ) tehniline teenindamine tema eesmärkide elluviimiseks ja tegevuse järjepidevuse tagamiseks.
Eesmärkide saavutamiseks Sihtasutus: 1. rakendab meetmeid soolise ebavõrdsuse vähendamiseks ja soolise võrdõiguslikkuse edendamiseks, sh teostab huvikaitset; kogub ja vahendab asjakohast teavet; korraldab koolitustegevust ja avalikke üritusi; viib läbi analüüse ja uuringuid; annab eksperthinnanguid; koostab ja annab välja trükiseid; toetab ja korraldab naisorganisatsioonide koostööd jne.; 2. tegeleb seadusega sätestatud korras majandustegevusega, algatab siseriiklikke ja rahvusvahelisi projekte ning osaleb neis; 3. konsulteerib ja teeb koostööd teiste isikutega, sealhulgas nii kodu- kui ka välismaiste institutsioonidega; 4. määrab toetusi ning stipendiume tagamaks ENÜ tegevuse eesmärkide elluviimist ja finantseerib vastavaid üritusi ja tegevusi; 5. teeb tehinguid ja muid toiminguid, mis on vajalikud ENÜ eesmärkide saavutamiseks ning ei ole vastuolus kehtivate seaduste ja muude õigusaktidega.
2024. aasta tegevused
ENÜ Sihtasutus viis 2024. aastal ellu järgmisi projekte: 1. Justiitsministeeriumi tegevustoetus (leping 4-476)
Toetust kasutasime järgmisteks tegevusteks:
Liikmesorganisatsioonide esindajate koosolekud.
Toimus viis liikmesorganisatsioonide esindajate veebikoosolekut (20. veebruaril, 26.aprillil,10. juunil, 3. septembril ja 30. detsembril).
Esimesel koosolekul rääkisime Kliimaseaduse koostamise protsessist ja selleks loodud töörühmade tegemistest, teisel koosolekul arutasime Justiitsministeeriumis ette valmistamisel olevate karistusseadustiku vägistamise koosseisu sõnastuse muutmise teemadel (nn nõusolekuseadus), kolmandal koosolekul meile arvamuse avaldamiseks saadetud soolise võrdsuse ja võrdsete võimaluste seaduse eelnõud, neljandal koosolekul arutasime kliimakindla majanduse seaduse eelnõud ja viimasel koosolekul tegime kokkuvõtteid aasta tegevusest ning rääkisime veelkord kliimakindla majanduse seadusest, keskkonnatasude seaduse ja maapõueseaduse muudatuste väljatöötamiskavatsusest ja nn nõusolekuseadusest.
Üritused
Korraldasime 14.-15. märtsil Tallinnas ENÜ kevadkooli, kus rääkisime rahvastikuteemadest, kliimaseaduse ettevalmistamise seisust, peresid ja lapsi puudutavatest seadusemuudatustest, Eesti demokraatia seisust, Europarlamendi tööst ning vägivallatust suhtlemisest Kevadkoolis osalejaid oli kokku 34, esinejaid 7.
Korraldasime 13.-14. augustil Alu mõisas ENÜ suvekooli, kus rääkisime Riigikogu erinevate fraktsioonide liikmete ja võrdõiguslikkusvolinikuga soolise võrdsuse ja võrdse kohtlemise seaduse eelnõust, vanemluse toetamise tegevuskavast ning samuti sõjaohust ja käitumisest kriisiolukorras. Suvekoolis oli osalejaid 35, esinejaid 8.
Korraldasime 25.-26. novembril Tallinnas ENÜ sügiskooli, kus kohtusime
Kliimaministeeriumi erinevate osakondade spetsialistidega ja rääkisime kliimakindla majanduse seaduse ettevalmistuse seisust, fosforiidi kaevandamise kavadest, keskkonnamõjude hindamisest ning keskkonnatasude seaduse ja maapõueseaduse
Kommentaarid (0)