ZERO WASTE ESTONIA SA hetkeolukord
Juba 1338 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 8 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2024
1. Ülevaade organisatsiooni tegevusest
Zero Waste Estonia SA (ZWEE), endise nimega Teeme Ära SA, on 2024. aastal jätkanud aktiivset tööd Eesti ühiskonna ja kohalike omavalitsuste keskkonnateadlikkuse ja jäätmeteta majandamise võimekuse kasvatamisel. Aasta oli märgiline mitmes mõttes: lisaks uutele rahvusvahelistele projektidele ja strateegilistele koolitusprogrammidele viisime läbi olulise brändimuudatuse, mis rõhutab meie rolli süsteemse muutuse eestvedajana.
Aasta jooksul toimusid ka olulised muudatused organisatsiooni juhtimises ja struktuuris: alates 2024. aasta keskpaigast asus organisatsiooni juhina tööle Marianne Sepp, senine tegevjuht Raivo Videvik jätkab panustamist Zero Waste Estonia tegevusse
Nõukogu esimehena. Samuti kolis ZWEE alates septembrist oma tegevusega Ülemiste linnakusse, uude kontorisse aadressil Lõõtsa 6, mis toetab paremini meie koostöövõrgustiku ja rahvusvaheliste partneritega tehtavat tööd.
2024. aastal toetasime strateegiliselt Tallinna linna tema Zero Waste eesmärkide saavutamisel, samal ajal osaledes aktiivselt piirkondlikes ja rahvusvahelistes projektides nagu STICT, SusTool ja Horizon Europe’i toetatav CARE. Saku vald oli üks kolmest
Euroopa omavalitsusest, kus alustati STICT projekti raames tekstiilijäätmete ringmajanduse piloottegevusi.
2. Olulisemad projektid 2024. aastalCARE – Circular consumption Activities to tRansform households toward material Efficiency
ZWEE osaleb Horizon Europe programmist rahastatavas projektis koos Lääne-Harju Vallavalitsuse ja 9 rahvusvahelise partneriga.
Projekt keskendub kodumajapidamiste tarbimisharjumuste muutmisele toidu- ja tekstiilijäätmete vähendamiseks. Lääne-Harjus osaleb 15–20 majapidamist praktilistes koosloometegevustes ja keskkonnamõju hindamises, mida juhendavad ZWEE eksperdid. Projekti kogumaksumus on 5,5 miljonit eurot ja see kestab kuni 2027. aasta lõpuni.
STICT – Strengthening the Implementation of Circular Textiles Strategies in the EU
Alates 2024. aasta detsembrist osaleb ZWEE koos Saku vallaga Laudes Foundationi rahastatavas STICT projektis. Projekti eesmärk on kujundada andmepõhised ja kaasavad tekstiilijäätmete kogumise ja käitlemise mudelid, mis võimaldaksid tõhusat üleminekut ringmajandusele. Koostöös TEXroadiga töötatakse välja standardiseeritud andmestikud ja raportid, mida kohalikud omavalitsused saavad kasutada.
SusTool – Interreg Baltic Sea Region projekt
ZWEE on partner projektis, mille eesmärk on arendada ESG aruandluse tööriista väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.
Arendatav tasuta digiplatvorm aitab ettevõtetel paremini mõista ja täita ESG aruandluskohustusi. Projekt valmistab organisatsioone ette 2025. aastal jõustuvaks ELi CSRD direktiiviks.
Projekti juhtivpartneriks on Eesti Vabariigi Majandus ja Kommunikatsiooniministeerium. Lisaks meile on projekti kaasatud ka partnerid Soomest, Lätist ja Leedust. Meie toetame projekti elluviimist pakkudes ekspertiisi järgmistes valdkondades:
ESG-valdkondade parimate praktikate kaardistamine, keskkonnasõbralike juhtimisotsuste soovituste koostamine, konsulteerimine sidusrühmadega ja koolitustegevuse toetamisega.
PSLifestyle – Positiivselt säästva eluviisi rakendus
Zero Waste Estonia osales PSLifestyle projektis, mille eesmärk on vähendada lõhet kliimateadlikkuse ja igapäevase käitumise vahel, innustades inimesi elama jätkusuutlikumalt ja positiivsemalt. Projekti keskmes on veebipõhine tööriist, mis aitab kasutajal hinnata oma elustiili keskkonnamõju, seada isiklikke eesmärke ja jälgida edusamme. Veebirakenduse arendus tugines „Living Labs“ metoodikale, kus korraldati mõttetalgud kasutajate ja huvirühmadega Eestis ja seitsmes teises riigis. Eestisiseseks kommunikatsioonipartneriks on SA Rohetiiger.
Zero Waste Academy in the Baltic Sea Region 2023. aasta sügisestl kuni 2024. aasta kevadeni viis ZWEE koos Saksamaa ja Poola partneritega ellu koolitusprojekti, mille eesmärk oli tugevdada jäätmeteta majandamise alaseid oskusi Läänemere piirkonnas. Toimusid koolitused Zero Waste saadikutele ja koolitajatele, kus käsitleti nii jäätmete ennetamist, poliitikakujundamist kui ka kogukondade kaasamist. Projekti tulemusena loodi rahvusvaheline võrgustik ning suurendati kohalike kogukondade võimekust liikuda jätkusuutlike lahenduste suunas.
Kommentaarid (0)