EESTI TUDENGISATELLIIDI SA hetkeolukord
Juba 381 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus tegutseb alates 04.01.2016.
Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus toetab kosmosetehnoloogia alast teadus- ja arendustegevust
Eestis, algatab ja osaleb kosmosemissioonides ning toetab Eestis arendatud satelliitide või nende osade lennutamist kosmosesse.
Sihtasutuse eesmärk on toetada tulevaste kosmoseteadlaste, inseneride ja ettevõtjate väljakoolitamist, võimaldades tudengitele ja õpilastele praktilist kogemust kosmosetehnoloogia arendamisel. Sihtasutuse tegevusega soovitakse kaasa aidata inimkonna kosmoseavastustele.
Sihtasutuse esimene projekt oli ESTCube-2, kolme ühikuline kuupsatelliit, mis valmis 2023 ning saadeti eelmise aasta oktoobris orbiidile. Kahjuks selgus üsna pea peale starti, et satelliit hävines. Täpne põhjus on teadmata ja raketifirma Arianespace tegeleb veel andmete uurimisega, et tuvastada võimalik põhjus. Kompensatsiooniks on nad võimaldanud tiimile tasuta stardi võimaluse, millel on kaks nõuet: satelliit peab olema sama suur, ehk kolmeühikuline kuupsatelliit ja start peab toimuma hiljemalt 2027 lõpuks. Uus satelliit ei pea olema täpselt samasugune ja tiim on juba otsustanud mitmed pardal olevad lastid välja vahetada. Mõni partner on leidnud oma tehnoloogia testimiseks teise satelliidi, ESTCube-2 pardal olnud last on tänaseks juba aegunud või ei toodeta enam.
2023 aastal alustas Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus uue satelliidiprojektiga SUTS, ehk
Strateegiliste Uuenduste Testimise Satelliidiga ja aasta lõpus ka ESTCube-2 uue missiooni planeerimisega. Mõlema satelliidi missiooni eeldatav algus on 2027 aasta lõpp.
SUTSu missioon on testida koostöös eraettevõtetega uusi laste, milleks on kiiresti liikuvate objektide kaamera, krüpteeritud optiline kommunikatsioon ja kuuregoliidist päikesepaneel.
Sihtasutuse majandusaasta tulem oli -138 087 eurot.
Suhtarvud 2023 2022
Lühiajalistekohustistekattekordaja 6.21 19.01
Rahakordaja 1.53 18.22
Maksevõimekordaja 1.53 18.17 2024. aastal jätkub hooga satelliitide arendustöö, erinevad kommunikatsiooni tegevused ja uute
Kommentaarid (0)