ANIJA VALLA SPORDIMAAILM SA hetkeolukord
Juba 362 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.
Tegevusaruanne 2023
Sihtasutuse üldandmed
Sihtasutus Anija Valla Spordimaailm on asutatud ja põhikiri kinnitatud Anija Vallavolikogu poolt 21.01.2016 aastal. Põhikirja muudatus ja uus redaktsioon on kinnitatud 06.10.2017 aastal.
Sihtasutuse asutajaks on Anija vald, asukohaga Harjumaa, Anija vald ja algkapitaliks oli rahaline sissemakse 86 tuhat eurot.
Sihtasutus on eraõiguslik juriidiline isik, mis haldab, valdab, kasutab ja käsutab tema valduses olevat vara vastavalt sihtasutuse põhikirjale.
Sihtasutuse eesmärgiks on Anija valla spordielu juhtimine, spordiobjektide ja -rajatiste haldamine ja arendamine ning uute spordiobjektide rajamine. Sihtasutuse põhiülesandeks on aastaringselt mitmekülgsete sportimisvõimaluste loomine Anija vallas.
Sihtasutuse juhtimine
Sihtasutuse kõrgeimaks juhtorganiks on nõukogu. Nõukogu on määratud ametisse Anija Vallavalitsuse poolt ja on viie liikmeline. Nõukogu on valitud viieks aastaks. Nõukogu ülesanneteks on kavandada sihtasutuse tegevust ja juhtimist. Nõukogu teeb otsuseid ja annab nõusolekuid juhatusele. Nõukogu koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele. Aruandeaastal toimus kolm nõukogu koosolekut.
Sihtasutuse juhatus on kahe liikmeline. Juhatuse ülesanneteks on igapäevase tegevuse koordineerimine ning sihtasutuse esindamine.
Sihtasutusel liikmeid ei ole.
Sihtasutuse aruandeaasta tegevus
Sihtasutus tegutseb avalikes huvides ja põhiülesandeks on noortespordi, koolispordi, tervisespordi ja tippspordi arendamiseks vajalike tingimuste loomine. Tegevuse eesmärkide ja ülesannete elluviimiseks on sihtasutus Anija vallalt saanud vajaliku vallavara valla spordi- ja vabaajavõimaluste väljaarendamiseks ning mitmekesistamiseks. Sihtasutuse hallata on kaks spordihoonet, staadion ja terviserajad.
Spordihooneid ja rajatisi haldab sihtasutus omal kulul. Anija Vallavolikogu otsusega on Kehra staadioni maaüksusele seatud 15 aastaks tasuta kasutusvaldus sihtasutuse kasuks. Kehra spordihoone kinnistu on Anija Vallavolikogu otsusega tasuta võõrandatud sihtasutusele. Endine
Aegviidu vald andis sihtasutusele 2017. aastal spordihoone ehituseks hoonestusõiguse 25 aastaks kahele Aegviidu alevikus asuvale kinnistule Pärna tänav 1 ja 1a. Aegviidu spordihoone valmis 2018.aastal.
Sihtasutuse opereerida on ka Kõrvemaa rattaringi tegevus, mis hõlmab koostööd lisaks Anija vallaga ka nelja naabervallaga. Ratta laenutuspunktid asuvad Anija valla ja nelja naabervalla keskustes. Ühise tegevuse tulemusena loodi 2021. aastal viies vallas ühiskasutuses olev rohelise mõtteviisiga ja keskonnasõbralik transporditaristu nimega Kõrvemaa Rattaring, kokku üheksa rattalaenutusjaama. Rattaringi tegevus on hooajaline, alustatakse aprillis ja lõpeb oktoobris.
Aruandeaastal oli sihtasutuse opereerida Aegviidu Tervisedepoo tegevus. Tervisedepoo tegutseb piirkonna infopunktina. Võimalik on broneerida matkasid, laenutada hooajalisi spordivahendeid, kasutada hoiukappe, käia saunas või pidada üritusi.
Sihtasutuse tuludeks on spordihoonete ruumide ja spordirajatiste kasutustest saadud tasud ning jõusaali ja spordiinventari kasutusest saadud tasud. Aruandeaastal majandustegevuse tulud kokku olid 396,0 tuhat eurot, mis on 71,4 tuhat eruot enam, kui eelneval aastal.
Sihtasutus hooldab valla territooriumil olevaid terviseradasi ning Kõrvemaa ühendatud suusa- ja terviseradasi. Tehakse koostööd Tapa vallaga,
Kõrvemaa Matka- ja Suusakusega Nelijaärve Puhkekeskusega ning Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskusega.
Sihtasutus maksab toetuseid kohalikele spordiklubidele, kes korraldavad valla noortele sporditreeninguid. Eraldatud toetuste summa kokku oli 37,6 tuhat eurot.
Aruandeaasta investeeringute maht kokku oli 84,0 tuhat eurot. Rajati Kehras pumptracki-skatepark. Ehituseks saadi LEADER projektitoetust 60,8 tuhat eurot ja Anija vallalt 23,2 tuhat eurot.
Sihtasutuses töötab 10 inimest ja tööjõukulud kokku 2023. aastal 242,0 tuhat eurot.
Sihtasutuse finantssuhtarvud:
Maksevõime üldine tase: käibevarade maksumus kokku jagatud lühiajaliste kohustiste maksumusega näitab, mitme euro ulatuses on olemas käibevara ühe euro lühiajaliste kohustiste tasumiseks seisuga 31.12.2023 0,96 seisuga 31.12.2022 0,67
Rahaliste vahendite tase: raha jääk jagatud lühiajaliste kohustiste maksumusega näitab, millise osa lühiajalistest kohustistest on sihtasutus võimeline kohe tasuma seisuga 31.12.2023 0,12 seisuga 31.12.2022 0,13
Sihtasutuse tegevusplaanid 2024. aastal jätkub sihtasutuse tegevuse arendamine, kuvandi loomine ja eesmärkide elluviimine.
Planeeritud on pakkuda järjepidevalt vallaelanikele mitmekülgseid vabaaja- ja sportimisvõimalusi. Eesmärgiga kaasata enam Anija valla
Kommentaarid (0)