AVATUD LOOTUSE FOND SA hetkeolukord
Juba 500 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Avatud Lootuse Fond alustas oma tegevust üle 6 aasta tagasi veebruaris, mil esmalt tutvusime valdkonnas tegutsejatega üksikult ja valmistasime ette kohtumist kõigi Eesti kristlike rehabilitatsioonikeskustega. Seejärel hakkasime seadma sihte nendega, kes soovisid koos valdkonda arendada ja üheskoos kasvada.
Meie peamine eesmärk on tugevdada ja arendada rehabilitatsioonitööd alkoholi-, uimasti- ja ravimisõltlastega.
Meie missiooniks on teenida kristlikke rehabilitatsioonitööd tegevaid organisatsioone, pakkuda neile igakülgset abi ning arendada nendega koos valdkonda, s.h. arendada jõudsalt suhteid kõigi valdkonna organisatsioonide ja ametkondadega.
Avatud Lootuse Fondi Ümarlauas on tänaseks 16 organisatsiooni, kes kõik teevad igapäevaselt arenevat tööd abistamaks sõltlasi.
2023- 2024 aastat võib nimetada stabiilseks tegutsemise aastaks, kus aktsenti andis kasvav koostöö erinevate KOV- ja riigi ametkondadega ning jätkuvalt on olnud üheks tegevussuunaks annetuste ja abi viimine Ukrainasse.
Avatud Lootuse Fond mõju valdkonnale on oluline. Seda nii üldises plaanis, kui ka iga üksiku partnerorganisatsiooni arengus. Samuti on ühiskonnas olemas teadmine, et kristlikud organisatsioonid aitavad sõltlasi, abi vajatakse, seda küsitakse ning lootuse sõnum levib.
TEGEVUS:
SA tegevuse eesmärk on arendada valdkonda, koostöö läbi SA juures erialaliiduna tegutseva Ümarlaua ning valdkonna üleselt valitsus-, KOV- ja teiste organisatsioonidega. Samuti teha koostööd arengu eesmärgil Eestist väljaspool. Selleks oleme algatanud erinevaid projekte ning koostöösid.
Erialaliidu Ümarlaua siseselt: (cid:127) 2024 juunis liitus Ümarlauaga SA Heategevusfond, seega on meil aktiivses koostöös 16 organisatsiooni Eestis ja üks välispartner Ukrainas.
Erialaliidu liikmed on erineva kogemuse ja tegutsemisajaga, see on ka kooskäimise ja üksteise toetamise väärtus.
(cid:127) Üheskoos loodud väikeprojektide fondi, mille eesmärk on koos aidata ellu viia projekte organisatsioonide arenguks, oleme kokku läbi aastate jaganud kümnes voorus üle 33 000 euro.
(cid:127) Koostöö eesmärk on julgustada ka igas muus valdkonnas Ümarlaua liikmete organisatsioonide kasvu, seda nii töötajate koolitamise osas (n.
kogemusnõustaja koolitus), KOV koostöö osas (n. koostöölepingud Elav Iisrael Toetav Abi, Päästearmee Eestis), riigihangetel osalemine (Samaaria Eesti Misjon, Living Iisrael Kongregatsioon, Uus Põlvkond Karskusselts, Lootuse Sild) ja muud koostööd valdkonnas (TAI,
Töötukassa, Justiitsministeerium ja allasutused, PRIA jt).
(cid:127) 10.11.23 toimus Ümarlaud kogemuste jagamiseks MTÜ Samaaria Eesti Misjon Haapsalu keskuses. Võtsime kokku lõppevat aastat, arutasime väikeprojektide fondi voorus toimunut, jalgpalliturniiri Sportland Arenal ning saalijalgpalliturniiri Loo spordihallis, samuti rääkisid kohaletulnud juhid oma töös toimuvast, tutvusime kohaliku rehabilitatsioonikeskuse tööga.
(cid:127) Detsember 2023 toimus traditsiooniline kristlike rehabilitatsioonitööd tegevate organisatsioonide juhtide jõulukogunemine, Mäetaguse SPA hotelli restoranis.
(cid:127) 14.05.24 kogunesime MTÜ Sammud Vabaduse keskuses, kus peamiselt kohaletulnud rääkisid oma töös toimuvast ja väljakutsetest.
Kompetentsikeskus:
Kompetentsikeskuse arendamise eesmärk on luua vajalike kompetentse omavate inimeste kogum, pakkumaks teenust kristlikele rehabilitatsiooniorganisatsioonidele nende teenuse kvaliteedi tõstmiseks. SHS § 68 määratleb rehabilitatsioonimeeskonna koosseisu tulenevalt töö iseloomust: sotsiaaltöötaja, meedik, psühholoog, võlanõustaja, kogemusnõustaja jt.
(cid:127) Eelmise aasta töö tulemusena on meile väljastatud rehabilitatsioonimeeskonna tegevusluba.
(cid:127) Oleme kirjeldanud rehabilitatsioonimeeskonna töömudeli ja leidnud vajalikud spetsialistid meeskonda. Loodame töö käivitada uuel tegevusaastal.
Suhete ja valdkonna arendamine: (cid:127) Avatud Lootuse Fond kuulub aastast 2020 Põhjamaade ja Baltikumi alkoholi ja uimastipoliitika eest seisva NordAN võrgustikku. Avatud
Lootuse Fondi juhatuse liige Viljam Borissenko on Eesti esindajana NordANi juhatuse liige. Oktoober 2023 toimus NordAN võrgustiku aastakonverents: „Sõltuvuse ümbermõtestamine: poliitika, ennetus ja tulemused“ Tallinnas; toimusid regulaarsed juhatuse koosolekud, mis peamiselt olid internetipõhised, kohtumisepõhine Helsinkis 2024 veebruaris.
Kommentaarid (0)