GENECODE AS
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
GENECODE AS hetkeolukord
Juba 1521 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 27 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
GeneCoce AS on alates 2006. a tegelenud põhiliselt arendustegevusega biotehnoloogia/ravimiarenduse suundadel, olles tänaseks välja arendanud ning ka globaalselt patenteerinud uudse läbimurdelise ravimiarendusplatvormi GDNF Mimetics CNS valdkonnas.
2022 - 2023. a jooksul viidi edukalt läbi EAS-i poolt kaasfinantseeritud ühendite optimeerimine, mille tulemusena on leitud sobiv ravimikandidaat
Parkinsoni tõve raviks. Lisaks on veel täiendavalt leitud 10 aktiivset ühendit, mis võiksid sobida uute indikatsioonide raviks. Uued ja unikaalse struktuuriga ühendid on kaitstud 3 uue EL-i patendiga - EP22187646.9, EP22187648.5 ja EP22201683.4.
Euroopa Innovatsiooninõukogu (EIC) innovatsioonikiirendi EIC Accelerator otsustas juunis 2023 toetada 16 miljoni euroga Parkinsoni tõve progresseerumise aeglustamise ravimikandidaadi väljatöötamist. GeneCode'le eraldatud toetus jaguneb 1,7 miljoni euro suuruseks uurimistoetuseks, millele lisandub optsioon 14,3 miljonit eurot omakapitali investeeringuks. Tegu on seni suurima toetusega, mille üks Eesti ettevõte EIC kiirendist on saanud. Tänavuse 22.märtsi Euroopa Innovatsiooninõukogu kiirendi teises taotlusvoorus osalemiseks esitas täistaotluse 551 ettevõtet, mille hulgast eraldati toetus 51 ettevõttele 17 erinevast riigist. Kui olemasolevad Parkinsoni ravimid ja ravimeetodid ainult leevendavad sümptomeid, siis GeneCode'i arendatav raviviis suudab reaalselt aeglustada levinud haiguse progresseerumist. Kiirendist saadava 16 miljoni euro suuruse toetuse abil saame jõudsalt projektiga GDNF mimeetikud edasi liikuda. Meile teadaolevalt töötame esimese
Eesti ettevõtte loodud ravimi loomisega, mis on kursil, et jõuda tulevikus globaalsele turure.
Parkinsoni tõbi mõjutab enam kui 10 miljonit inimest maailmas. Kui saame oma raviviisiga anda panuse, et parandada haiguse käes kannatajate elukvaliteeti, siis on see väga suur saavutus. Hinnatud spetsialistid GeneCode'st ja Argobio'st ning mitmed teadlased Tartu ja Helsingi ülikoolidest ning rahvusvahelistest CRO-dest panustavad selle nimel igapäevaselt. Nüüd on meil võimalus asuda tegema ettevalmistusi alustamaks IND etapiga, et taotleda luba kliinilisteks katseteks 2025. a.
2024. a on plaanis taotleda toetust EAS-st kolme uue indikatsiooni Proof of Concept loomiseks. Uutest indikatsioonidest on planeeritud alustada arendustegevusi amüotroofiline lateraalskleroos (ALS), retinis pigmentosa (RP) ja krooniline põletikuline soolehaigus (IBD). Lisaks uuritakse võimalusi toetuse taotlemiseks EAS-i Ida-Virumaa toetusmeetmest. Täiendavalt ollakse valmis lisakapitali kaasamiseks investoritelt. Uute kontaktide loomiseks on planeeritud osaleda konverentsidel - JPM RESI, Bio-Neuroscience, Bio-Europe, EIC Scaling Club, EIC Soft-landing
USA, Dealflow.eu jne.
GeneCode pingutused uute ravimite väljaarendamisel on leidnud ka laiemat tähelepanu. GeneCode on tunnustatud The Life Science Review väljaande poolt Euroopa kümne parima teadus- ja arendustegevuste hulka 2023. a. The Silicon Valley väljaanne nimetas GeneCode viie parima biotehnoloogia ettevõtte hulka, keda jälgida Euroopas aastal 2024.
2023. a investeeriti varadesse kokku 1 352 686 eurot, s.h immateriaalsetesse varadesse 1 350 402 eurot. 2024. a suureneb investeeringute maht eeldatavalt ca 45%.
2024. a jätkatakse PD suunal IND uuringutega ning tehakse ettevalmistusi kliiniliste uuringute alustamiseks.
Peamised suhtarvud: 2023 2022
ROA 15,80% 29,37%
ROE 19,75% 32,68%
GENECODE AS kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?