SAIMRE AGRO GRUPP OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
SAIMRE AGRO GRUPP OÜ hetkeolukord
Juba 3345 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 95 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
OÜ Saimre Agro Grupp ja tema tütarettevõtted on OÜ Saimre, Saimre Viljakasvatuse OÜ, Saimre Seakasvatuse OÜ ja Viru Peekon OÜ 100 % osalustega.
Kuni 31.05.23 kuulus kontserni ka läbi Viru Peekon OÜ ja Saimre Seakasvatuse OÜ 66,66 %-line osalus TÜ-s Ühinenud Seafarmid. Täna on kontserni osalus seal 40%.
OÜ Saimre Agro Grupp ise on holdingfirma, kus 2023. aastal oli keskmiselt 3 töötajat, tegeleb strateegilise juhtimise ja planeerimisega. Osaühingut juhib kolmeliikmeline juhatus. OÜ Saimre Agro Grupp koos tütarettevõtetega on oma tegevuspiirkonnas üheks suuremaks tööandjaks, seetõttu peetakse oluliseks kohaliku elu edendamist, noorte huvi suurendamist põllumajanduse vastu ja praktiliste oskuste omandamist. Koostööd tehakse Olustvere TMK ja
Maaülikooliga, kohaliku omavalitsusega, tema allasutustega ning piirkonna teiste ettevõtjatega. Suurt tähelepanu pööratakse keskkonnakaitsele ja keskkonnasõbralikule maaviljelusele. Pidevalt parandatakse kontsernis töötajate töö-ja olmetingimusi, et leida ettevõtetesse haritud ja motiveeritud töötajaid.
OÜ Saimre Agro Grupi ettevõtted on tervikuna arenevad ettevõted, kus investeeritakse palju tootmise kaasajastamisse ja töötulemuste parandamisse. 2023.a.
investeeriti materiaalsetesse põhivaradesse 1,66 mln eurot. Töötajaid oli kontsernis kokku 91, palgakulu kokku 1,71 mln eurot.
OÜ Saimre põhitegevusalaks on piimakarjakasvatus ja toorpiima tootmine. Farmikompleks asub Viljandi maakonnas, Viljandi vallas, Paistu külas, Animäel.
2023. aasta üks eesmärkidest oli tõsta põhikarja arvu läbi võimalikult väikese prakeerimise ja looma tervise parendamise. Põhikarja loomade arv õnnestus aasta lõpuks tõsta 954 loomani, keskmise arvuna aasta kohta oli karjas 942 looma. Keskmiseks piimatoodanguks kujunes 11 095 kg, millega täitsime endale seatud eesmärgi hoida piimatoodang üle 10 500 kg. 2023. aasta piimahinna stabiliseerimine andis võimaluse panustada ettevõttel investeeringutesse: Lüpsilautadesse ventilatsioonisüsteemi paigaldamine, et tagada paremad tingimused nii loomadele kui inimestele. Sõrahooldusmattide paigaldus II ja III lauta, et tagada parem sõratervis, uue söödamikseri soetamine, et tagada täisväärtuslik ja homogeenne söötmine, söödarobotite soetamine, et tagada loomadele parem TMRS-i kättesaadavus, aktiivsusmonitoride soetamine noorkarjale, et parandada sigimistulemusi, I lauda sügamisharjade soetamine, mis parandab loomade heaolu, I grupi iselukustuvate söödapiirete soetamine, et tagada kiirem ja turvalisem veterinaarmenetluste läbiviimine. 2023. aastal investeeris Saimre OÜ põhivarasse 419 709 eurot.
Eesmärgid 2024. aastaks: (cid:127) Veterinaartiimi koolitamine (cid:127) Lüpsikarja arvu tõstmine (cid:127) Loomade tervise parandamine (cid:127) Loomade heaolu pirandamine (cid:127) Vaktsineerimisprogrammi loomine (cid:127) Sigimisnäitajate pirandamine (cid:127) Töötajate töötingimuste pirandamine.
OÜ Saimre on 2024. aastaks planeerinud veel erinevaid investeeringuid: seemenduslauda ventilatsiooni paigaldamine, vasikalauda ventilatsioonilahenduse leidmine ja lahendamine, I lauda kolme grupi lukustuslõastuse paigaldus, II lauda sügamisharjade vahetamine, II korruse väljaehitus, läbi mille luuakse paremad tingimused töötajatele puhkepauside pidamiseks.
Saimre Viljakasvatuse OÜ põhitegevuseks on teravilja, rapsi ja kaunviljade kasvatamine ning sööda tootmine. Sööta ja põhku müüakse konsolideerimisgruppi kuuluvatele ettevõtetele. Peamisteks koostööpartneriteks on Baltic Agro AS, Scandagra Eesti AS ja Pro Grupp, kellele müüakse teravili ja raps. Kõrvaltegevuseks on traktoriteenuste osutamine ja hakkepuidu tootmine. Hakkepuiduga varustatakse OÜ Saimre Seakasvatuse katlamaja, Ekseko katlamaja ja Viiratsi katlamaja.
Saimre Viljakasvatuse OÜ kasutab põllumajandussaaduste tootmiseks ca 3650 ha maad, millest 1100 ha kuulub kontserni ettevõtetele ja ca 2550 ha on rendile võetud. Ettevõttel on korralik masinapark. Põhivarasse investeeriti 985 200 eurot. 2023 saagiaasta oli keeruline. Taliviljade keeruline talvitumisperiood, öökülmad kevadel, väga pikk ja keeruline põuaperiood. Need iseloomustavad 2023. aasta taimekasvatuse hooaega. Hooaja lõpuks õnnestus koguda loomasöötade piisav varu, et varustada teisi Saimre Agro Grupi ettevõtteid. Teravilja, rapsi ja kaunviljade saagid jäid alla aastate keskmistele saagikustele.
Ettevõttes toimub tootmine vastavuses keskkonnanõuetele, järgides seadusandlust. Majandustegevuse tsüklilisuse tõttu põllumajanduses on tootmine hooajaline. Külvi- ja koristusperioodil mõjutab ilmastik oluliselt saagikust. Söödavarumise perioodil mõjutavad ilmastikutingimused sööda kvaliteeti. Talvisel perioodil pakub ettevõte teenustöid erinevate masinatega ja sellega vähendatakse tsüklilisuse mõju ettevõtte majandustegevusele. Plaanides ei ole suuremahulisi investeeringuid.
SAIMRE AGRO GRUPP OÜ kontaktid
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?