LHV VARAHALDUS AS
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
LHV VARAHALDUS AS hetkeolukord
Juba 3121 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 73 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
LHV Varahaldus on investeerimisfondide valitsemisega tegelev riskide hajutamiseks ja inflatsiooni kaitseks investeeritud ettevõte. LHV Varahaldus valitseb seitset II samba ja kolme III väärismetallidega seotud instrumentidesse.
samba pensionifondi ning ühte eurofondi. LHV Varahaldus pakub lisaks fondide valitsemisele ka analüüsi teenust LHV Möödunud aasta kujunes enamike Eesti pensionifondide jaoks
Panga poolt hallatavale portfellihaldusele. edukaks. Tõusvad turud mõjutavad positiivselt suuresti indeksitel baseeruvaid kõrge aktsiariskiga fonde. Kahe viimase aasta
LHV Varahaldus on valitsetavate fondide mahu järgi Eesti turul peale tuleb aga siiski tõdeda, et kõrgema aktsiariskiga suuruselt teine fondivalitseja. LHV Varahaldusel on enam kui pensionifondid tegid möödunud väga eduka aastaga tasa 120 tuhat aktiivset II samba klienti. ülemöödunud aasta suurema languse, kuid ei miskit enamat.
Pensionifondide tulemused Suurimate aktiivselt juhitud pensionifondide M, L ja XL tootlus investeerimisstrateegiast tulenevalt kipub olema stabiilsem.
Pärast turgudele väga nigelat 2022. aastat oli justkui
Tõenäosus suurteks kaotusteks on väiksem, kuid kiirelt tõusvate konsensuslik vaade, et majanduslangusest suurematel Lääne turgudega aastatel jääb ka kasv sageli madalamaks. Tootluseks riikidel pääsu pole. Arvati, et keskpankade agressiivne möödunud aastal kujunes M, L ja XL fondides vastavalt +5,9%, intressipoliitika inflatsiooni alandamiseks võib kaasa tuua +5,6% ja +6,8%. Kõige enam panustasid tootluse tagamisse investeeringute ning tarbimise vähenemise ja nõrkused sedapuhku noteeritud võlainstrumendid ning aktsiad. Kõik tööjõuturul, pankadele suuremad laenukahjud ja üldiselt varaklassid olid aasta lõikes positiivse tulemiga, kuid võrreldes kõrgema ebakindluse. Nüüd tagantjärgi tundub säärane teistega oli kahvatum Baltikumi kinnisvarafondide tulemus.
pessimism isegi kummaline – aktsiaturud on taas tippudel, inflatsioon on langemas, intresside langetused terendavad,
Väga hea oli aasta LHV konservatiivsetele fondidele, nii S kui tööjõuturg on suuremates riikides tugev ning tehisintelligentsiga
XS tulemuseks 2023. aastal kujunes +6,7%. LHV Pensionifond kaasnevad võimalused tekitavad kõikjal elevust.
Indeksi tootluseks tuli +14,0%, mis võrreldes teiste turul tegutsevate indeksfondidega oli seekord mõnevõrra
Suuremad aktsiaturud näitasid selles keskkonnas suurepäraseid tagasihoidlikum. Baseerub ta suuremal määral arenevatel tõusunumbreid. Eurodes mõõdetuna tõusis maailma aktsiaid turgudel, eelmisel aastal näitasid aga kiiremat minekut just koondav MSCI World indeks netos 19,6%, USA suuremaid arenenud aktsiaturgude suurimad tehnoloogiaettevõtted.
ettevõtteid kajastav S&P500 indeks 22,3% ja
Keeruline oli aasta rohepöörde investeeringutele keskenduvale tehnoloogiaaktsiatest koosnev Nasdaq lausa 40,1%. Kuigi pensionifondile LHV Pensionifond Roheline, mis kaotas aastaga aastane tõus on kahtlemata võimas, tehti sellega sisuliselt tasa väärtuses -5,6%.
vaid 2022. aasta sügav langus. Eurodes mõõdetuna on S&P500 kahe aastaseks tootluseks netos +6,4%, viimase aasta rallit 2023. aasta novembri lõpust alates muutusid LHV Varahalduse vedanud Nasdaq üldindeksil +0,5%.
hallatavate III samba pensionifondide nimed. Eristamaks neid selgemini just võrreldavatest teise samba fondidest, on
LHV suuremad aktiivselt juhitud pensionifondid on viimastel nimekujus selgelt eristuva rooma numbriga kolm – uued nimed aastatel kõrgema tootluse saavutamise eesmärgiga on Aktiivne III, Indeks III ja Roheline III. Tulemused olid ka III keskendunud suuresti just börsivälistele varadele ning otsinud samba fondidel võrreldavad II samba analoogsete fondidega, tasuvaid investeeringuid kinnisvarast, võlakirjadest ja seejuures on uue nimega Aktiivne III (endise nimega LHV erakapitalist. Alternatiivsetele varaklassidele baseeruva portfelli
Täiendav Pensionifond) olemuselt kõige sarnasem II samba ehitamine on kahtlemata aeganõudev, kuid pikemaajaliseks fondiga XL.
eesmärgiks on eelkõige aktsiaturgudele keskenduvate konkureerivate fondide edestamine. 2023. aasta lõpuks on 2023. aastal teenisime kõikide II samba fondide peale klientidele suuremate fondide M, L ja XL varadest ligikaudu pool, suurimas kokku 78 miljonit eurot. Alates kogumispensioni süsteemi pensionifondis L isegi veidi üle poole, investeeritud loomisest on LHV tootlusega klientidele teeninud nüüdseks pea alternatiivsetesse varaklassidesse, ülejäänu jaguneb sõltuvalt pool miljardit eurot.
fondi riskiklassist noteeritud aktsiate, võlakirjade või rahaliste instrumentide vahel. Noteeritud positsioonidest on täiendavalt
LHV Varahalduse suurimate pensionifondide eesmärk on tagada, et sõltumata aktsiaturgudel toimuvast on klientide
LHV VARAHALDUS AS kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?