OIM HOLDING OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
OIM HOLDING OÜ hetkeolukord
Juba 1458 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
OIM Holding OÜ põhitegevuseks on investeeringute haldamine. Lisaks otseinvesteeringutele võtab ettevõte läbi tütar- ja sidusettevõtete pikaajalisi positsioone ka väärtpaberi- ja ressursiturgudel, keskendudes oma investeeringute valikul eeskätt vara säilitamisele läbi majandustsüklite. Ettevõtte strateegiline eesmärk on, et omakapitali keskmine tootlus oleks pikas perspektiivis kaks korda kõrgem inflatsioonist.
Finantsvõimendust kasutatakse harva, seda läbimõeldult ning vaid sellises mahus ja tingimustel, et oleks tagatud valmidus turu madalseisudes atraktiivseid täiendoste sooritada.
Ettevõtte põhisuundadeks on investeerimine kinnisvara-, tööstus-, energeetika- ja tehnoloogiasektorisse. Kinnisvarasektoris on olulisimateks väljunditeks osalused kõigis Eften Kinnisvarafondides, Riia kaubanduskvartalis Decco Centrs SIA ning Kookon nutiladusid arendavas ettevõttes
Allstore Assets OÜ. Läbi SPV’de tegutseb ettevõte ka elukondliku- ning ärikinnisvara arenduse valdkonnas, seda valdavalt Lätis ja Eestis.
Tööstusinvesteeringutest väärib märkimist osalus ettevõtetes Tapvei. Energeetikas ollakse tegev läbi insenerettevõtete nagu KE Infra AS ning
Küttemaailm OÜ ja Radiaatorikeskus, aga ka läbi energia- ja ressursisektori indeksifondide. Tehnoloogiasektoris omab ettevõtte hajutatud portfelli nii otseinvesteeringutena kui ka läbi indeksi- ja riskifondide, sektori suuremad paigutused on juba pikki aastaid ettevõttes Meta
Platforms, Bolt ja Veriff.
Aasta 2023 oli Oim Holding OÜ porfellis mitmekülgne, kui portfelli mõned ettevõtted tegid ajaloo edukaimad aastad, siis leidus ka positsiooni, mis olid rahuturgude ning geopoliitika pingestumisest negatiivselt mõjutatud, mõned sattusid ka raskustesse eeskätt tehnoloogiasektoris. Siiski kandis konservatiivne ja hajutatud investeerimistaktika vilja ning aasta kujunes Oim Holding Oü jaoks pigem edukaks,
Aastal 2023 kujunes ettevõtte puhaskasumiks 3,6 mln eurot (2022: 2,0 mln eurot), bilansimaht 2023. aasta lõpul oli 31,4 mln eurot (2022: 27,4 mln eurot), ettevõtte omakapital moodustas aruandeaasta lõpuks 26,8 mln eurot (2022: 24,5 mln eurot). Seejuures on ettevõtte aruandluses tehnoloogiainvesteeringud kajastatud soetusmaksumuses.Peamised suhtarvud:
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (kordades) =käibevara/lühiajalised kohustused
Suhtarv 2023 2022
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (kordades) 2,6 4,2
ROE ( % ) 13,3 8,2
ROE (%) =puhaskasum/omakapital kokku*100
Aasta 2023, eriti aasta esimeses pooles, oli OIM Holding oma tegevuses passiivne, kevade lõpul täiendati oma positsioone Efteni kinnisvarafondides, samuti rahvusvahelistel võlakirjaturgudel, mis pakuvad hetkel head tootlust. Suurendati ka oma positsioone kullas ning pisut ka krüptovarades. Jätkuvalt on ettevõtte kõige kaalukamaks tegevusvaldkonnaks kinnisvara- ning tehnoloogiasektor. Energiasektorisse panustatakse eeskätt läbi indeksifondide nagu Vanquard Energy ETF, millesse siseneti koroonaepideemia harjal. Kuigi tegemist on klassikalises mõttes naftaettevõtete fondiga, on enamik suuri naftaettevõtteid juba aastaid otsustavalt taastuvenergiasse panustanud ning OIM Holding juhtkond näeb seda sektorit juba täna rohepöörde vedurina, lisaks pakub sektor atraktiivset dividenditootlust.
Ettevõtte juhtkond peab tervitatavaks, et enam kui 10 aastat väldanud ohjeldamatu odava raha trükk ning puistamine erinevate sotsiaalsete probleemide lahendamiseks ning valijatele mugavuslahenduste pakkumiseks sai selleks korraks läbi, seda täiesti oodatult rekordkõrge inflatsioonipalavikuga. Keskpangad asusid seda olukorda lahendama tavapäraselt, intresse tõstes, mis aga püstitab teatud uued riskid, sest hinnatõusu põhjuseks ei olnud sel korral ohjeldamatu tarbimisbuum vaid pigem trükitud raha. Ettevõtte juhtkond on seisukohal, et rahatrükist lähtuvalt elame me täna erakordse finantseksperimendi tingimustes, mille pikaajalisi tulemusi ei ole võimalik ennustada tahavaatepeeglisse vaadates. First rule of firefighting – know your way out! Et seda reeglit pole globaalses fiskaalpoliitikas alates 2008.aasta finantskriisist tähtsustatud ning arvestades ka geopoliitilistest pingetest lähtuvat paratamatut kaitsekulutuste ülemaailmset mitmekordistamist, mis vähemal või rohkemal määral saab toimuda taas vaid trükitud rahaga, on tõenäoline, et oleme ilmselt kõrge inflatsioonitsükli alguses. Seetõttu, investoripilguga vaadates, enamus asju millede hind juba täna tundub kallis, näiteks kinnisvara, paistab 5 aasta pärast tagasi vaadates tõenäoliselt odav. Seejuures jääb igaühe tõlgendada ja pealkirjastada, kas kaubad, teenused ja elu kallinevad või raha odavneb. Ka sellises keskkonnas leidub konservatiivselt ja pika perspektiiviga talitades atraktiivseid investeerimissuundi.
OIM HOLDING OÜ kontaktid
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?