AFERATO OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
AFERATO OÜ hetkeolukord
Juba 531 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 7 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 2,8 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
2023 majandusaasta aruandes on rida-realt konsolideeritud Aferato OÜ (konsolideeriva üksuse) ja tema tütarettevõtte Frelon SIA, finantsnäitajaid.
Kontserni struktuur muutus 2022 aasta lõpus, tütarettevõtted Istra Pluss SIA, Transit Group SIA ja Zalktis AT SIA müüdi osade netohinnaga.
Kontserni põhitegevuseks 2023. aastal oli transpordi- ja logistikateenuste osutamine, lisaks annab kontsern kasutusrendile Riia Lennuväljal asuvaid laoruume koos seadmete ja sisustusega. Kontsern jätkab samade tegevusvaldkondadega ka tulevastel aastatel. Kontserni põhistrateegiaks on oma turupositsiooni kinnistamine ja stabiilse arengu tagamine, pakkudes kvaliteetseid teenuseid.
Aferato OÜ kontsern tegutseb veo- ja logistikateenuste turul edukalt juba 2009. aastast alates, kontsern on spetsialiseerunud logistikateenuste osutamisele
Venemaal, Lätis, Lõuna Aafrikas ja Euroopas ja kontsernil on olemas kõik vajalikud ressursid tarneahelate tõhusaks juhtimiseks ning kaubaveo- ja logistikateenuste osutamiseks. Ettevõtte vaieldamatuks eeliseks on pikkade aastate jooksul hoolikalt ülesehitatud kaupade logistiline kohaletoimetamisahel läbi
Eesti ja Euroopa. Aferato OÜ pikaajalised kogemused võimaldavad: korraldada kaubavedude, tollivormistamise, kaupade töötlemise ja ladustamisega seotud protsesse suurima võimaliku tõhususega; leida individuaalne lähenemine igale kliendile, pakkudes püstitatud ülesannete täitmiseks mitu optimaalset varianti.
Kontsernil on olemas oma autopark ja põhikohaga professionaalsed autojuhid, mis võimaldab ettevõttel garanteerida veoste säilimise ja läbipaistvad hinnapakkumised.
Majanduskeskkond
Maailmamajanduse kasvule oli 2023 mitmeid takistusi. Majandusaktiivsust pidurdasid tõusvad intressimäärad ja kõrge inflatsioon. Kõrgele tõusnud inflatsioon ja kasvavad intressimäärad pidurdavad majanduskasvu kogu maailmas. Euroopas viib energiakriis lähiajal palju riike majanduslangusesse. Juba teine majanduskriis viimase paari aasta jooksul vähendab majapidamiste elatustaset, kurnab ettevõtteid ja on tõsine väljakutse riigi rahandusele. Nõudluse nõrgenemine aitab aga kaasa kõrge inflatsiooni aeglustumisele. Tööturg on jätkuvalt vastupidav ja tööpuudus kasvab mõõdukalt. Mitmed tegevusalad – eriti töötlevas tööstuses ning veonduses ja laonduses – kannatasid Venemaale kehtestatud sanktsioonide tõttu.
Ülevaade olulistest sündmustest majandusaastal 2023. aastal ei ole avaldanud koroonaviiruse (COVID-19) pandeemia negatiivset mõju kontsernile. Kontsern jätkas äri arendamist kuigi müügitulu aruandeaastal ei suurenenud. Õigeaegsed läbirääkimised tarnijate, klientide ja töötajatega aitasid säilitada püsikulusid. Läbimõeldud müügiosakonna tegevus hoolitses selle eest, et olulised kliendid ei kaoks ja rahavood püsiksid vajalikul tasemel.
Tulud, kulud ja kasum
Aruandeaastal konsolideeritud müügitulu moodustas 9 643 (2022: 14 546) tuh.eurot. Müügitulust moodustas 69% (2022: 61%) müük EÜ riikides (s.h.müük
Läti – 55 % (2022: 50,6%), müük Holland - 9 %), 10% (2022: 19%) müük Venemaale ja 14% (2022: 0%) müük Hongkongi.
Peamised kulud koosnevad kauba ja teenuste kuludest ja moodustavad 67% (2022: 68%) müügitulust, põhivarade kulumist, mis moodustab 9% (2022: 16%) müügitulust, ja tööjõukuludest, mis moodustavad 13% (2022: 9%) müügitulust. 2023.aasta konsolideeritud kasum moodustas 1 035 (2022: 2 727) tuh.eurot.
Kontserni osanikul ei ole ametlikku dividendipoliitikat. Dividendide jaotamist otsustatakse siis kui kontsern on saavutanud tugeva finantspositsiooni, arvestades samaaegselt osanike kasvuambitsioone ja kasumieraldise tegemise soovi. 2023. aastal maksis ettevõte dividende summas 38 313 eurot. Osanikele välja makstud dividendide tulumaksukulu oli 6 697 eurot.
Juhtkonnal ei ole kahtlust, et kontsern on võimeline jätkama jätkuvalt tegutseva ettevõttena ning normaalse äritegevuse käigus realiseerima oma varasid ja täitma oma kohustusi. Juhtkond on valmis majandusraskuste korral kontserni viivitamatult finantsiliselt toetama ja tegema lisainvesteeringuid kontserni majandustegevuse jätkuvuse tagamiseks.
Investeeringud majandusaastal 2023. aastal tehti järgmiseid investeeringuid: transpordivahendite soetus summas 1 154 tuhat eurot ja muude põhivarade soetus summas 108 tuhat eurot.
Finantsriskide juhtimine
Oma igapäevases tegevuses puutub kontsern kokku erinevate riskidega, mille juhtimine on oluline ning lahutamatu osa ettevõtte äritegevusest. Peamisteks riskifaktoriteks on tururisk (sh valuutarisk, krediidirisk ja intressirisk). Valuutakursi risk on minimaalne. Kontserni valuutariski vältimise põhiinstrumendiks on lepingute europõhisus. Kontsernil puuduvad olulised kohustised ja nõuded muudes valuutades. Intressimäärade muutumisega seonduvad riskid ei ole avaldanud olulisemat mõju ettevõtte äritegevusele.
Personal 2023 aasta kontserni keskmine töötajate arv oli 102 (2022: 115) töötajat. Töötajatele maksti 12 kuuga töötasu, preemiate ja hüvitistena kokku 986 (2022: 853) tuh.eurot. 2023.aastal moodustasid kontserni tööjõukulud 1 218 tuh.eurot, võrreldes 2022 aastaga tööjõukulud suurenesid 15% võrra. Kontserni töötajatest suurem osa - 99 inimest töötab Lätis tütarettevõttes. Aruandeaastal tasud kontserni tegev- ja kõrgemale juhtkonnale moodustasid 18 tuh.eurot.
Majandustegevuse hooajalisus
AFERATO OÜ kontaktid
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?