VGFS FINANCIAL SERVICES ESTONIA OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
VGFS FINANCIAL SERVICES ESTONIA OÜ hetkeolukord
Juba 881 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 27 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
2023. aasta majandustegevuse aruanne
Käesolevaga esitab juhatus VGFS Financial Services Estonia OÜ (edaspidi: osaühing) 2023. aasta tegevusaruande ja auditeeritud raamatupidamise aastaaruande.
Osaühingu põhitegevusala ja tegevuse olemus
VGFS Financial Services Estonia OÜ (edaspidi VFS või Ettevõte) on osa Volvo finantsteenustest, mis on Volvo kontserni ärivaldkond koos emaettevõttega AB Volvo, Rootsi. Ettevõtte põhitegevuseks on Volvo Grupi toodete (veoautod, ehitustehnika, bussid) ning ka teiste tootjate haagiste soetamise finantseerimine lõpptarbijate poolt. Ettevõtte klientideks on juriidilised isikud, kes tegelevad tavaliselt kommertsveo või ehitusega. VFS pakub peamiselt kapitali- ja kasutusrenti, tavaliselt 3–5-aastase tähtajaga.
Kogu Ettevõtte tegevust rahastatakse omavahenditest, laenudest sidusettevõttelt Volvo Treasury AB, Rootsi ja arvelduskrediidiga kommertspankadelt.
Osaühingu tegevustulemus aasta jooksul 2023. aastal jätkas ettevõte tugevate tulemuste saavutamist, keskendudes portfelli kasvule ja tegevuse efektiivsusele, täites samal ajal oma ümberkujundamiskava.
2023. aasta oli ettevõtte jaoks kaheteistkümnes majandusaasta. Aasta jooksul kasvatas VFS uut ärimahtu 16,5 miljonit eurot, vähenedes 19,6% (võrreldes eelmise aastaga 2022: 20,53 miljonit eurot). Finantseeritud varade arv oli 2023. aastal 99 (2022: 145).
VFS-i neto krediidiportfell vähenes 0,3% 35,01 miljoni euroni (31.12.2022: 35,12 miljonit eurot). Krediidiportfelli rahastamine sobitati
Volvo Treasury AB-lt laenamisega tähtaja, intressimäärade ja valuuta osas kooskõlas Volvo kontserni poliitikaga. Aasta lõpu seisuga oli ettevõttel 662 aktiivset rendilepingut, mis on 4,9% vähem kui aasta varem (31.12.2022: 696 lepingut).
Turu intressimäärade tõstmine on toonud kaasa tugevama konkurentsi teiste kommertslaenuandjate poolt, mis on mõjutanud finantssektori hõlvamist, kuigi isegi selliste vastutuultega saavutas VFS 36,8% ulatuses rahastatud varade kõigist aasta jooksul tarnitud Volvo kontserni varadest (2022: 43,7%).
Raporteeritud kasum enne makse oli 0,15 mln eurot (0,72 mln eurot), landgedes 79,2%. Kapitalirendi portfelli allahindlused moodustasid 2023. aasta lõpus 0,01 mln eurot, vähenedes 66,7% (31.12.2022: 0,03 mln).
Aasta puhaskasum oli 0,15 miljonit eurot (2022: 0,72 miljonit eurot). Vastavalt sellele oli aasta efektiivne maksumäär 0% (2023.
aastal kasumit ei jaotata). Korrigeeritud omakapitali tootlus oli 6,8% (2022: 34,8%).
Finantsriski maandamine
Osaühingu tegevusest tulenevad erinevad finantsriskid, sealhulgas krediidi-, likviidsus- ja intressimäära risk. Osaühingu juhatuse eesmärk on minimeerida võimalikku kahjulikku mõju, mida finantsrisk osaühingu tegevustulemusele avaldab.
Osaühing laenab muutuvate intressimääradega ja ka rendilepingutel on samad muutuvad intressimäärad, minimeerides seeläbi võimalikku intressimäära riski mõju osaühingule.
Finantsvarad, mis võivad põhjustada krediidiriski teatud kontsentreerumise osaühingus, on peamiselt sularaha ja klientide võlgnevused. Osaühing on kehtestanud ja järgib krediidipoliitikat, mille kohaselt finantseeritakse ainult laitmatu krediidiajalooga kliente ja mitte ületades igale kliendile seatud krediidilimiiti. Klientide võlgnevust kajastatakse tagasisaadavas/kaetavas väärtuses.
Osaühing järgib Volvo Grupi krediidipoliitika suuniseid, mis määratlevad klientide finantsseisundi hindamise protseduurid.
Osaühingu eesmärk on kaalutlev likviidsusriski maandamine, hoides piisavaid krediidiressursse, mis võimaldavad võlgnevusi nende sissenõutavaks muutumisel arveldada. Ettevõtte lühiajalised kohustused ületasid 2023. aasta lõpu seisuga lühiajalisi varasid 2,03 miljoni euro võrra. Põhilise osa lühiajalistest kohustustest moodustab kontsernilt saadud finantseering (summas 11,70 miljonit eurot) . 2023. aastal on Kontsernilt saadud kogufinantseering (sh pika- ja lühiajalised osad) vähenedes 1,59 miljoni euro võrra, mis vastab kogu kliendiliisingu portfelli vähenemisele. Osaühingu juhtkond on veendunud, et finantseeringu tagasimaksmist ei nõuta viisil, mis võiks ohustada Ettevõtte likviidsust ning edaspidist finantseerimist antakse VFS-i majandustegevuse jätkamiseks piisavas mahus. Sellest tulenevalt arvab juhtkond, et Ettevõtte likviidsus ei ole ohus ja selle finantsaruande koostamisel on kohaldatav tegevuse jätkuvuse eeldus.
VGFS FINANCIAL SERVICES ESTONIA OÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?