TIFC OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
TIFC OÜ hetkeolukord
Juba 695 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Sissejuhatus
TIFC OÜ on 2020. aastal asutatud Tammo perele kuuluv valdusettevõte, kellel on 3 tütarettevõtet – Tammer
OÜ, Estanc AS ja Terasmaa holding OÜ. Konsolideerimisgruppi kuuluvad veel Adammo Vara OÜ,
Metalprofile Invest OÜ ja Terasmaa OÜ. Kõigis grupiliikmetes on osalused 100%.
Olulised sündmused aruandeaastal
TIFC OÜ: 2023. aastal tegeleti kontserni ESG teemadega.
Tammer OÜ: 2023. aasta oli aasta täis väljakutseid, mis said positiivselt lahendatud. 2023. aastal tegime ajaloo parima aasta nii müügitulu kui kasumi osas. Seoses majandust mõjutava inflatsiooniga oli ehitussektor ebastabiilne ning äraootav. Tammer OÜ majandustulemustele avaldas tugev inflatsioon ning sellest tulenev palgasurve vähest mõju. Leevendust pakkus osaliselt sektori keskmine hinnatõus ning samas ka sisemine protsesside parendusest tulenev efektiivsuse tõus.
Tootmissüksus jätkas investeeringuid produktiivsuse suurendamiseks ning oleme parandanud ka protsesse ressursitõhusamaks materjalide ja tööaja kasutamisel. Jätkus tootmisprotsessi digitaliseerimine. Fookuses on ka kogu ettevõtte protsesside parem analüütika ja digitaliseerimine. Oleme täiendanud oluliselt ka oma tooteportfelli uute toodete arendamisega, katsetamisega ja sertifitseerimisega.
Tammer OÜ tugevuseks on olnud järjekindel töö eksporditurgudel, kus on leitud stabiilsed kliendid, mis tagavad vajaliku tootmismahu. 2023. aastal oli müügitulu eksporditurgudele 27,5 miljonit eurot (2022: 26,1 miljonit eurot).
Tammer OÜ tegeleb pidevalt nii toodete kui protsesside arendamisega ning on viimasel kolmel majandusaastal investeerinud teadus- ja arendustegevustesse üle 3% müügitulust. Samas suurusjärgus plaanime panustada ka järgnevatel aastatel. Seeläbi saame pakkuda oma klientidele mitmekesist, kvaliteetset ning kaasaegset sertifitseeritud tootevalikut.
Estanc AS:
Veebruari alguses sattus ettevõte küberrünnaku alla ning kõik oma serverites asetsevad aplikatsioonid ja andmed olid krüpteeritud peaaegu kuu aega.
Müügikäibeks kujunes 2023 aastal 26,9 miljonit eurot, mis tähendab 22,8%-list tõusu.
2023 aasta jooksul sõlmiti 20,0 miljoni eest uusi müügilepinguid, millest oluline osa realiseerub 2024 aastal.
Kuigi lepingute rahaline maht on vähenenud, on arvestuslik majasisene lisandväärtus sõlmitud lepingutes ajalooliselt kõrgeimal tasemel.
Osaleti mitmetes tänapäevaste ja keskkonnasõbralike tööstuslahendustega projektides läbi mille viidi jätkuvalt ellu oma visiooni ja missiooni. Muu hulgas teostati Estanci jaoks järjekordsed lepingud CO2 püüdmise projektis ning esimene leping vesiniku tootmisesse.
Ettevõtte juhatuses 2023 aasta jooksul muudatusi ei toimunud ja juhatus tegutses üheliikmelisena. Nõukogu kooseis suurenes 3lt liikmelt 4le. Nõukogu koosseisu liitus Taavi Veskimägi.
Tootmises tegeletakse jätkuvalt planeerimise arendamisega. Läbiti edukalt iga-aastased järelvalveauditid
ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001, ISO 3834-2, EN1090, ASME U ja U2 osas ja pikendati China
A2 litsentsi.
2023 aasta investeeringute maht oli 588,7 tuhat eurot, mis on üle poole rohkem kui eelmisel aastal.
Ettevõte jätkas põhitegevuse kõrval ka muudes igapäevastes tegemistes keskendumist keskkondlikele ja sotsiaalsetele ettevõtluse aspektidele nii sisuliselt kui ka turunduslikult. Estanci on tunnustatud rahvusvahelise ettevõtete jätkusuutlikkuse hindaja Ecovadis kuldmärgisega, mitmekesisuse „Austame
TIFC OÜ kontaktid
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?