ENERGIAÜHISTU TÜH
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
ENERGIAÜHISTU TÜH hetkeolukord
Juba 275 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 6 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
TÜ Energiaühistu loodi 10.02.2021 36 asutajaliikme poolt ning 31.12.2023 seisuga on ühistul 94 liiget.
Energiaühistu eesmärgiks on viia ellu taastuvenergiaprojekte ning muuta kogukonnad energiatootjateks. Kogukonnaenergeetika võimaldab taastuvenergiatootmiseks kasutusele võtta selleks kõige sobilikumad asukohad ning loob võimaluse osaleda kõigil kogukonnaliikmetel.
Kolmandal tegevusaastal jätkasime Energiaühistu ja laiemalt kogukonnaenergeetika tutvustamist.
Seminaride ja töötubade läbiviimisel tegime koostööd Kliimaministeeriumiga, Põhja-Harju
Koostöökoguga, MTÜ’ga ESAKODA, SA Järvamaa Arenduskeskuse, Eesti Rohelise Liikumise,
MTÜ’ga Eesti Linnade ja Valdade Liit ja Tartu Regiooni Energiaagentuuriga (TREA). Aasta jooksul viisime läbi 25 esitlust erinevates Eesti paikades. Lisaks tegime ettekande Citizen Energy Forumil
Dublinis, Iirimaal, kus tekkis võimalus häid kontakte ja head nõud saada. Saime positiivset tagasisidet Energiaühistu esimese kogukonna projekti suunal ning viiteid regulatsiooni ja teadlikkuse tõstmise vallas, et kiirendada kogukonnaenergeetika arengut Eestis kui ka organisatsiooni siseselt.
Koostöös Tartu Regiooni Energiaagentuuriga initsieeritud kogukonnaenergeetika ümarlaud täidab oma eesmärki ja sellest on saanud määrav jõud Eesti kogukonnaenergeetika levikul. Muuhulgas koostasime koostöös Kliimaministeeriumiga ENMAK 2035 ettepanekuid, mille esitamise tärmin on 2024 kevadel. Ümarlaua koosolekud toimuvad korra 2-3 kuu jooksul ning liikmete arv on kasvanud üle 70. Aktiivseid liikmeid on ligi 30 ning tuumikrühm, kuhu kuulub ka Energiaühistu, koosneb ca 10 liikmest. Ümarlauad jätkuvad 2024 aastasse.
Oleme tihedas koostöös 2 Euroopa Komisjoni algatatud projektiga (Life-Comet ja EC4RURAL), mille eesmärkideks on esimese puhul luua lüli kogukondade ja avaliku võimu vahel ehk panustada hajaenergia projektide kasvupinnase tekitamisse ning teise puhul koostöös 12 kohaliku omavalitsusega eestvedada töötubade koolitusprogrammi loomaks uusi energiakogukondi.
Kevadel toimus meie esimese taastuvenergia projekti HeaEnergiaMaja päikesepaneelide paigaldus Kärdlas. Juuli alguses saadi kätte load ning hakati majaomanikule elektrit müüma.
Seoses juhatuse liikme vahetusega septembris muutis Energiaühistu ka lähenemist kogukonnaenergeetika projektide elluviimisele. Antud valdkonna projektide eesmärk on kaardistada ning suunata fookus kohaliku arengu kitsaskohtade lahendamisse, mille tulemusena on esmalt tarvis tegeleda teadlikkuse tõstmise ja soodustavate punktidega regulatsioonis. Projekti initsiatiivid tekivad koostöövõimaluste kaardistamise tulemusena ja juba teadlikumate kogukonna liikmete initsiatiivist. Potentsiaalsete tulevikuprojektide vaatest on kõnelused käimas Pärnu
Kutsehariduskeskusega, Tallinna Linnavalitsusega, TalTech’iga ja mõne aktiivsema kogukonnaga.
Majandusaasta tulud koosnesid Energiaühistu liitumis- ja liikmetasudest ja kogukondadele tehtud koolituste esinemistasudest. Peamised kulud olid töötasud juhatusele, juhatuse liikme vahetamisega seotud kulud ja turunduskulud. Tegevusaasta kahjumi katame 2024.a liikmetasudest.
2024.a. jätkame Energiaühistu eesmärkide saavutamiseks vajalike tegevustega sh.
potentsiaalsete kogukonnapargi projektide kaardistamisega, kogukonnaenergeetika regulatsiooni panustamisega ja laiemalt kodanike ning organisatsioonide teavitamisega kogukonnaenergeetika teemadel.
ENERGIAÜHISTU TÜH kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?