Rohkema info nägemiseks:

EESTI REUMALIIT MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 508; jälgijaid - 5. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta EESTI REUMALIIT MTÜ kohta arvamuslugu!"

EESTI REUMALIIT MTÜ hetkeolukord

Juba 508 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 5 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2023

Tegevusaruanne on koostatud MTÜ Eesti Reumaliidu (edaspidi ERL) 2023. aasta tegevuskava täitmise aruandena ja on kooskõlas raamatupidamise seaduse nõuetega.

ERL on üle-eestiline avalikes huvides tegutsev füüsiliste ja juriidiliste isikute vabatahtlik ning heategevuslik ühendus asukohaga Tallinnas. ERL põhieesmärkideks on kaasa aidata reumahaigete ravile ja nende elu kergendamisele ning reumahaiguste ennetamisele.

ERLi kuulub 12 liikmesorganisatsiooni. Kokku esindab ERL oma liikmes- organisatsioonide ligi 600 liiget ning kõiki luu- ja liigesehaigeid Eestis, neid on ligikaudu 250 000 (kellest suurem osa on tööealine elanikkond).

Eesti Reumaliidu visiooniks on ühiskond, kus mõistetakse, austatakse ning saadakse aru luu- ja liigesehaigete vajadustest.

Eesti Reumaliit missiooniks on esindada kõiki luu- ja liigesehaigeid ehk reumaatilisi haigeid.

Eesti Reumaliidu eesmärkideks on: 1. Elanikkonna teadlikkuse tõstmine luu- ja liigesehaiguste olemusest; 2. Luu- ja liigesehaigete võimalikult kiire ligipääs parimatele võimalikele teenustele ja toetustele; 3. Luu- ja liigesehaigete kaasatus ühiskonda, 4. Luu- ja liigesehaiguste seadmine riiklikul tasandil prioriteetsete haiguste hulka;

Nende eesmärkide täitmiseks pakume teavet ja koolitusi nii avalikkusele kui ka oma liikmetele.

ERL tegevused 2023. aastal.

2023. aastal oli meie tähelepanu suunatud luu- ja liigesehaigete toetamisele ja organisatsiooni arendamisele. ERLi tegevusprojekti raames viisime ellu arengukavas 2012-2022 ja 2022-2023 aasta tegevuskavas määratletud huvikaitsele ja organisatsiooni arengule suunatud tegevusi, sihiga saavutada ERLi põhikirjalisi eesmärke. Tegime koostööd riigiasutuste, omavalitsuste ja kodanikuühiskonna ning erasektori organisatsioonidega; osalesime töörühmades; vahendasime informatsiooni, viisime ellu arendustegevusi ja projekt ERLi liikmesorganisatsioonidele ning puuetega inimestele ja kroonilistele haigetele; suhtlesime laiema avalikkusega läbi meedia ja sotsiaalmeedia.

Tegevusprogrammi oli ühendatud kõik ERL traditsioonilised tegevused (teabepäevad, konverentsid, seminarid, jne.) üheks tervikuks.

Tegevusprogramm sisaldab kuute alaprojekti: tegevusprogramm (huvikaitse ja organisatsiooni arendusprogramm), Knowledge transfer programm, arendus ja koostöö projekti, Reumafoorum, Käimispäev ja Erasmus+.

Tegevusprogramm

Oleme reumaatiliste haigete huvikaitset teostav organisatsioon. Aktiivselt edastasime infot ka Facebooki kaudu, mis aitab kaasaegses kiires infoühiskonnas võimalikult paljude noorteni ja tööealiste inimesteni jõuda ning neid aktiivselt tegevustesse kaasata. Instagrammi konto on uudne ja vajab rohkem tähelepanu.

Veebruaris korraldasime Üldkogu Tartus ning tegelesime aktiivselt juhtide vajaduste ja ootustega nign tugirühmade loomisega.

Rahvusvaheline töö raames koostöös rahvusvaheliste organisatsioonidega (EULAR), osalesime sügiskonverentsil Brüsselis. Lisaks osalesime luupusehaigete uuringus ning mitmetes teistes teadusprojektides patsiendist uuringupartnerite võrgustiku kaudu. Samuti olime kaasatud RAKE fookusgruppi ning aktiivsed Tervisekassa raviteekondade juhendi koostamisse.

Koolituspäevad toimusid Tartus, Rakveres ja Võrus. Liigesehaigete laste vanemate kogemusnõustamise toetasime koos liikmesühinguga.

Liikmesühingute töö toetamiseks jätkame tegevusi.

Lisaks toimus kogemusnõustamine ja infomaterjalide jagamine. Korraldasime veebikohtumisi ning trükkisime uue Reumaõe infoliini flaieri.

Tagasiside oli väga hea ja jätkame seda ka 2024. aastal.

Osalesime aktiivselt Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Kuressaare haigla patsientide nõukoja töös. Oleme Eesti Vabaharidusliidu liikmed ning osaleme aktiivselt projektides. Osaleme aktiivselt ka Eesti Puuetega Inimeste koja võrgustiku töös ning oleme huvikaitse saadikud. Lisaks oleme ka Vabaühenduste liidu liikmed.

Tihe koostöös on Eesti Reumatoloogia Seltsiga, kellega koostöös tegeleme vajalike teemadega.

Meie juhatuse esimees esindab ka patsiente Reumatoloogia Tervisespetsialistide Seltsi juhatuses. Üheskoos korraldasime koolitusi nii spetsialistidele kui ka patsientide esindajatele.

Knowledge transfer programm Küprose ja Soome Reumaliiduga:

Projekti eesmärgiks oli tutvuda partnerite programmidega esmahaigestunutega, digivõimalustega, grupiteraapiatega. Omalt poolt jagasime kogemusi kunstiteraapiast ning Erasmus+ võimalustest täiskasvanuhariduse valdkonnas. Toimusid 2 õppevisiiti - Soome ja Küpros. Lisaks võõrustasime partnereid. Projekti tulemusena teeme sisulist koostööd ning valmivad uued programmid liikmete toetamiseks.

Arendus- ja koostööprogramm EPIFondi toel

EESTI REUMALIIT MTÜ kontaktid

Koostööpartnerid

Ettevõtte suurimad koostööpartnerid

EE- Eesti

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.