Rohkema info nägemiseks:

SICISTA ARENDUSKESKUS MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 189; jälgijaid - 1. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta SICISTA ARENDUSKESKUS MTÜ kohta arvamuslugu!"

SICISTA ARENDUSKESKUS MTÜ hetkeolukord

Juba 189 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2022

1. Tegevuste ülevaade vahemikus 01.1.2022–31.12.2022 (Matti Masing)

Aruandeperioodil kulges Sicista AK tegevus põhikirjas kavandatud lõikudes.

Talveperioodil, enne kevad-suviste välitööde algust mais 2022 toimusid kameraaltööd, kus võeti kokku eelneva tulemused.

välitööperioodi

Varakevadel toimus nahkhiirte mereprojekti lõpetamine. Projekti välitööd toimusid kevadest sügiseni 2021 Saaremaa lähedal meres. Selle projektiga tegeles Lauri Lutsar.

Nahkhiirte riikliku seire tööd toimusid kaheteistkümnes suve alguse seirejaamas juunis ja juulis. Seal osalesid Matti Masing, Lauri Lutsar ja Tiit Piiskoppel. Tooma seirejaamas tegime võrgupüüki ja saime kätte tõmmulendlase ning põhja-nahkhiire.

Maist septembrini 2022 toimus nahkhiirte põhjalik uurimine Tallinnas, kokku 10 alal.

Augustis toimus nahkhiirte esmakordne detektor-uuring Aegna saarel.

Sütiste Metsa Selts tellis ettekande nahkhiirte uuringute kohta Tallinnas, mis sai peetud juunis 2022.

Tallinna Loomaaias pidas Matti Masing kaks ettekannet nahkhiirte teemal.

Tallinna linnas tellisid mõned firmad ja ka eraisikud nahkhiirte detektor-uuringuid, sh

Kadriorus, Kakumäel, Raja tänava metsas ja Sütiste tee metsas.

Juunis ja septembris toimus Jägala jõe alamjooksu metsades 2F Schwegler nahkhiirekastide kontroll. Septembris leidsime Linnamäe metsa kastidest pruun-suurkõrva koloonia ekskremente.

Juunis toimus Jägala jõe ääres ka nahkhiirte võrgupüük, kus saime kätte veelendlase ja pargi-nahkhiire, kelle ka rõngastasime. Jägalas osalesid Matti Masing, Tiit Piiskoppel ja Kaie

Linroos.

Nahkhiirte seire välitööd Soome linnas Espoos toimusid kahel perioodil: mais ja augusti lõpus. Seal oli tegevuses Matti Masing.

Aasta jooksul toimus raamatute “Eesti nahkhiired” ja “Bats of Estonia” tutvustamine ning levitamine. Toimusid e-arutelud ja nõustamine nahkhiirte, loodusuuringute ja ühiskonna arenduse valdkondades.

Saaremaa ja Kakumäe juurtega loodusaktivist Gilleke Kopamees tegutses agaralt kogu kevade, suve ja sügise – sealhulgas suhtles ta linna-ametnike, loodusteadlaste ja ajakirjanikega. Tema algatusel avaldas Postimehe ajakirjanik Krister Kivi oma lehes kaks olulist artiklit Tallinna nahkhiirte teemal.

Eestikeelsete imetajanimede komisjoni töös tegelesime aktiivselt maailma lendoravatega.

Aasta lõpuks said peaaegu kõik nende liigid eestikeelsed nimed!

Elo Masing, tegevused: kontserttegevus Eestis, Saksamaal, Portugalis, Belgias. Teoste ettekanded Eestis festivalidel Eesti Muusika Päevad ja Rahvusvaheline nüüdismuusikafestival AFEKT ning Belgias festivalil Ars Musica.

Maris Loos, tegevused: loodusvaatlused; Šamaanitarkuste laager koos intensiivse looduspraktikaga; Viigi äärsed treeningud; Eneseharimine hulga raamatute abil;

Joogalaager Koolimäel; Sügisene terviselaager Pürksis koos ; Loodusvaatlused loodusmatkaga

Valgemetsas.

SICISTA ARENDUSKESKUS MTÜ kontaktid

Koostööpartnerid

Ettevõtte suurimad koostööpartnerid

EE- Eesti

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.