EESTI TAIMEKAITSE SELTS MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EESTI TAIMEKAITSE SELTS MTÜ hetkeolukord
Juba 418 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
ETS-i põhikirjaliseks eesmärkideks on: (cid:127) Taimekaitsehuviliste ühendamine (cid:127) Taimekaitsealaste teadmiste levitamine, paremate tööviiside ja taimekaitse kutse propageerimine (cid:127) Riigi põllu- ja metsamajanduse arengule kaasaaitamine (cid:127) Taimekaitsevahendite majanduslikult efektiivse ja ohutu kasutamise toetamine, ettevõtjate ja talupidajate erialane konsulteerimine (cid:127) Liikmete erialase kvalifikatsiooni tõstmine, seminaridel ja õppepäevadel osalemine
Eesti Taimekaitse Seltsi liikmemaksu suuruseks 2023. aastal oli 7 EUR ja pensionäridel 2 EURi.
Traditsiooniliselt kevadeti toimuv Eesti Taimekaitse Seltsi seminar-üldkoosolek “VÄLJAKUTSED TAIMEKAITSE VALDKONNA UURINGUTES” toimusid 27. veebruaril 2023.a. Jõgeval, Maaelu Teadmuskeskuse (METK) peahoone (J.Aamisepa1) suures saalis. Koosolekul osales 27 inimest (17 kohapeal ja 10 veebis).
Seminaril esitleti järgmisi teemasid: 1. “Sordilehe nisu sortide jahukaste ja kollase rooste haiguskindlusest”, Bulat Islamov, Maaelu Teadmuskeskus, Taimekaitse osakond; 2. “Põldherne taimehaigused”, Lea Narits, Sordiaretuse osakond, Maaelu Teadmuskeskus 3. “Sortide tuvastamine DNA sõrmejälje abil”, Anna Ivanova-Pozdejeva, Taimebiotehnoloogia osakond, Maaelu Teadmuskeskus
Seltsi koosoleku alguses andis juhatuse esimees Marika Mänd ülevaate seltsi 2022. aasta tegevustest. 2022. aastal liitus seltsiga 6 uut liiget:
Triin Kallavus, Marian Põldmets, Kaarel Pent, Risto Raimets, Sigmar Naudi ja Margret Jürison. Kõik olid uute liikmete vastuvõtmise poolt.
Toimus juhatuse liikmete valimine. Ühehäälselt otsustati, et juhatuse liikmetena jätkavad edasi praegused liikmed: Marika Mänd, Elina Karron,
Eve Veromann, Kaire Loit, Enn Kaljula ja Ingrid Bender. Uus juhatuse liige on Eneli Käger. Katrin Jõgar jääb asendusliikmeks.
Arutleti, et järgmine seminar-koosolek 2024. aastal võiks toimuda Sakus.
24. novembril toimus konverents "Taimekaitse muutuvates oludes", mis leidis aset Eesti Maaülikooli peahoone aulas ja oli jälgitav veebis.
Konverentsi teemade fookuses oli taimekaitse väljakutsed ja uued suunad. Vastavalt eelmise aasta küsitluse tulemustele, keskenduti taimekaitsega seotud väljakutsetele aiandussektoris.
Konverentsil esitleti järgmisi teemasid: 1. Taimekaitse poliitika suundumused EL-s. Sigmar Suu, Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Taimetervise osakond 2. Uuendused nõuandetoetuses 2024+. Mai-Liis Palginõmm, Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Teadus- ja arendusosakond 3. Põllumajandustootja väljakutsed seoses kahjustajatega. Tiiu Annuk, Kevili 4. Biotõrje kasutamine katmikalal. Eneli Feldmann, AS Grüne Fee Eesti 5. Taimekaitse ja sellega seotud väljakutsed AS Plantex's. Ago Kaasik, AS Plantex 6. Eesti tingimustesse sobivate biotõrje lahenduste leidmine EMÜ-s. Marian Põldmets, EMÜ 7. Uued taimekaitse tehnoloogiad. Eve Veromann, EMÜ 8. Nutikad lahendused aiakultuuride kahjustajate seireks ja tõrjeks. Priit Põldma, EMÜ
Konverentsist võttis videosilla vahendusel osa 72 inimest ja kohapeal osalejaid oli 48. Osalejate profiil jagunes nii põllumajandustootjate, ametnike, tudengite, õppejõudude, teadlaste, ettevõtjate kui ka teiste valdkonna spetsialistide ja edendajate vahel. Suur osa osalejaist on
Taimekaitse valdkonnas igapäevaselt tegutsevad inimesed. Veebi kaudu võttis konverentsist osa ametnikke Põllumajandus- ja Toiduametist ning Maaeluministeeriumist.
EESTI TAIMEKAITSE SELTS MTÜ kontaktid
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?