MÕTTEKODA RSR MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
MÕTTEKODA RSR MTÜ hetkeolukord
Juba 250 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Mõttekoda RSR asutati 2017. aastal ning kanti äriregistrisse sama aasta oktoobrikuus.
MTÜ Mõttekoda RSR peamine tegevusväljund on Tartu Ülikooli juures tegutseva Rahvusvaheliste
Suhete Ringi toetamine (edaspidi nimetatud kui “RSR” või “ring”). Ringi enda põhitegevus on loengusarja läbiviimine. Loengud on sünkroonis ülikooli akadeemilise kalendriga ja toimuvad seetõttu septembrist detsembrini ning veebruarist maini. Loengutes on esindatud lai spekter teemasid, sest sõna saavad eri valdkondade eksperdid, poliitikud, teadurid, diplomaadid ja paljud teised, kel on pakkuda kuulajale värsket tahku rahvusvahelistele suhetele. 2023. aasta külaliste hulgas olid Rainer Saks, Kristina Kallas, president Kersti Kaljulaid, Andrus Ansip, David Vseviov,
Urmas Reinsalu jpt.
Lisaks tavapärasele loenguformaadile leidis 9. mail koostöös RSR-i ja Hybrid European
Democracy Festivaliga aset hüperlokaalne paneel teemal “Kuidas linnas kliimakriisiga toime tulla?”. See tähendab, et üheks aruteluks tulid virtuaalselt kokku nii Tartu kui ka Riia kõnelejad.
Sõna said Laura Vilbiks, Gea Kangilaski, Alise Pizika ja Lnga Stokmane-Baluaja.
Ringi teise tegevussuuna moodustab välispoliitilise taskuhäälingu Ringjoon avaldamine. Selle tarvis on aastaid tehtud aktiivset koostööd MTÜ-ga Generaadio ning seetõttu on õnnestunud taskuhäälingul ilmuda juba üle kümnendi. 2023. aastal ilmus Ringjoon 33 korral, kusjuures ilmunud osad olid varieeruvalt nii eesti, inglise kui ka vene keeles. Ringjoont väisasid 2023. aastal ka märkimisväärsed külalised nagu Kertu Birgit Anton ja Karin Kaup Lapõnin, kes pakkusid kuulajatele oma erialast sissevaadet arutatud teemadele.
Lisaks sellele tegutseb ringi juures aktiivne ajakirjanduse töögrupp, mille liikmete sulest ilmusid välispoliitilised kirjatükid nii platvormil Unknotted Media kui ka Postimehes.
Kord semestris leiab aset RSR-i liikmete korraldatud ning linnarahvale kalliks saanud mälumäng, mille keskseks teemaks on küll välispoliitika, ent mille vahele on pikitud küsimusi ka teistest valdkondadest. 2023. aastal toimus kokku kaks menukat mälumängu, mida toetasid mitmed sponsorid.
2018. aastal asus RSR koostöös Eesti Noorteühenduse Liiduga pilootprojektina läbi viima seminar-loenguid Eesti keskkoolides eesmärgiga tekitada laiemat huvi ja arendada mõtlemist välispoliitika teemadel. Eesti Noorteühenduse Liidu rahastuse toel jätkus välismaailma populariseerimine gümnasistide seas 2023. aasta kevadsemestri lõpuni. Sügissemestril asus ring viima loenguid läbi iseseisvalt ning edaspidi toetab loengupidamist Johan Skytte poliitikauuringute instituut.
2023. aasta tippsündmus oli aga ringi 60. juubel, mida tähistati 14. oktoobril konverentsi ja gaalaga.
Konverentsi eesmärk oli avada kliima ja julgeoleku seoseid, jagades arutelu kaheks paneeliks.
Arutelust võtsid osa Elis Vollmer, Mihkel Härm, Andres Sutt, Erik Moora, Sven Mikser ja Raul
Toomla. Ürituse rahastuse moodustas piletimüük, vilistlaste annetused ja Tartu Ülikooli
Üliõpilasesinduse üliõpilasorganisatsioonide arengufondist saadud toetus. 2022. aasta sügisel korraldas RSR üle mitme aasta ka vilistlaskogu kokkutuleku, mille raames koguti liikmetelt ja vilistlastelt sihtotstarbelisi annetusi suuruses 480 eurot ürituse korraldamise jaoks. Raha kulus nii ruumide rendi, toitlustuse kui ka meenete kulude katteks.
MÕTTEKODA RSR MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?