CEESEN MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
CEESEN MTÜ hetkeolukord
Juba 42 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Mittetulundusühing CEESEN asutati 15.12.2017 ning tegutseb aktiivselt Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnas.
Kesk- ja Ida-Euroopa Säästva Energeetika Võrgustikuna toetab CEESEN nii kohalikke omavalitsusi, poliitikakujundajaid, kohalikke kogukondi kui ka energiaagentuure. 2023. aastal pakkus võrgustik võimalust õppida Kesk- ja Ida-Euroopa omavalitsuste õiglase ülemineku praktilistest kogemustest erinevate materjalide jagamise kaudu oma kanalites, aitas suurendada jagatava info abil omavalitsuste energiajulgeolekut ja vastupidavust, leida konsultatsiooni- ja koostööpartnereid, saada tuge kliima- ja energiakavade rakendamisel, leida infot rahastusvõimaluste ja projektikutsete kohta ning saada infot Euroopa Liidu uudistega rohepöörde teemal.
2023. aastal osales MTÜ CEESEN mitmes rahvusvahelises Euroopa Komisjoni projektipakkumuses, millest edukaks tunnistati
CEESEN-BENDERi projekt (“Building intErventions in vulNerable Districts against Energy poveRty”). Euroopa Liidu rahastatud projekt sai ametliku alguse 1. septembril 2023 ning kestab 3 aastat. Selle käigus analüüsitakse renoveerimisprotsessi, tuvastatakse renoveerimisega seotud takistused ja töötatakse välja toetusteenused. CEESEN-i roll sealjuures on kasutada võrgustiku eeliseid projektiga seotud info ja oskusteabe vahendamiseks. Projekti kogumaksumuseks on 1,85 miljonit eurot, millest EL-i maksumus moodustab 1,75 miljonit eurot. Projektis osalevad mitmed CEESEN-i võrgustiku liikmed ning ühtekokku on projektis esindatud 6 riiki.
Tegemist on esimese projektiga, kus CEESEN on esindatud eraldiseisvalt projekti konsortsiumi liikmena ning CEESEN-ile on eraldatud EL-i poolt projekti tegevuste elluviimiseks 60 000 eurot.
Lisaks uuele projektile jätkas CEESEN võrgustiku edendamist ka teistes projektide raames. Kolm aastat tagasi EL-i poolt Horisondi programmi raames rahastatud ja CEESEN-i partnerite poolt käima lükatud projekti CEESEU raames toimus 2023. aasta septembris projekti kokkuvõttev konverents Ungaris, kus tutvustati projekti peamisi tulemusi ning mille raames sai võrgustik suurema rahvusvahelise tähelepanu osaliseks.
Ühtlasi jätkusid tegevused ka CEESEU jätkuprojekti, Euroopa Komisjoni poolt rahastatud CEESEU-DIGIT (“Central and Eastern
Europe Sustainable Energy Union’s Design and Implementation of regional Government Initiatives for a just energy Transition”) raames, kus CEESEN-i võrgustikku ja platvorme kasutati parimate praktikate ja materjalide jagamiseks, et viia teadmisi laiemalt edasi ning panustada ühiselt Euroopa Liidu kliimaeesmärkide saavutamisesse. Projekti fookuspiirkonnaks Eestis on Ida-Virumaa, mistõttu toimusid seal mitmed CEESEN-i esindusega piirkondlikud sündmused - sealhulgas ka tulevastele põlvedele, kelle teadmisi rohelise ülemineku osas on juba täna oluline laiendada.
Lisaks toimusid aasta jooksul võrgustiku projektipartnerite kohtumised nii jooksvate teemade aruteluks kui ühisprojektide arutamiseks. Aasta lõpus võtsid CEESEN-i asutajaliikmed vastu MTÜ uue põhikirja ning kestvusplaani, millest võrgustiku edasises töös juhinduda. Samuti valiti revisjonikomisjoni liikmed ning võrgustiku president (Elis Vollmer) ja asepresident (Andreas Kaerner).
Seoses CEESEN-BENDER-i projekti elluviimise kohustustega ja võrgustiku igapäevatöö administratiivülesannete elluviimise vajadusega asus aasta lõpus võrgustikku 0,56-koormusega tööle projektijuht (Helena Maripuu).
CEESEN-i nähtavus kasvas 2023. aastal lisaks erinevatele publitseeritud materjalidele ka kohtumiste ja ürituste kaudu, kus võrgustik oli esindatud. Lisaks septembris toimunud suurele rahvusvahelisele CEESEN-i konverentsile ning Ida-Virumaal aset leidnud noorteüritustele oli CEESEN esindatud visuaalselt ka näiteks selle asutajaliikmete hulka kuuluva Eesti Maaülikooli “Taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine” juubelikonverentsil novembris, aga ka oktoobris Brüsselis toimunud Covenant of Mayors investeerimisfoorumil, Rahvusvaheliste Suhete Ringi juubelikonverentsil ning Brüsselis Eesti esinduses toimunud kohtumistel.
Selleks, et laiendada võrgustikku ja tõsta selle väärtust piirkonnas, plaanib CEESEN olla proaktiivne terve 2024. aasta jooksul. See hõlmab oma jätkusuutlikkuse plaanis ja sellega seotud projektides välja toodud tegevuste ettevalmistamist ja elluviimist. Käeosleva eesmärgi edendamiseks plaanib CEESEN osaleda aktiivselt rohkemates projektipakkumistes, eesmärgiga kindlustada lisafinantseeringud ja partnerid, kes saaksid võrgustiku algatusi toetada. Mittetulundusühing püüab laiendada ka oma võrgustiku haaret, laienedes uutesse riikidesse ja kasvatades seeläbi oma mõju ja ning edendades rahvusvahelist koostööd. Lisaks on suur rõhk võrgustiku uurimiskompetentsi ja publikatsioonide edendamisel. Seda tehes püüab CEESEN pakkuda väärtuslikke teadmisi ja andmeid, mis toetavad kestliku arengu eesmärke, samal ajal tõstes oma usaldusväärsust ja nähtavust rohepöörde valdkonnas.
Kirjeldatud strateegia on kavandatud mitte ainult CEESENi valitud fookustele keskendumiseks, vaid ka uute kasvu- ja mõjutusvõimaluste avamiseks rohepöörde valdkonnas.
CEESEN MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?