HARJUORU 2030 MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
HARJUORU 2030 MTÜ hetkeolukord
Juba 213 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2022
2019.aasta lõpust oli mittetulundusühingul Harjuoru 2030 valminud ideekavand Ingeri bastionit uue linnaga ühendava oru kasutusele võtmisest bastionivööndit ühendava mitmekülgse linnaruumina. 2020.aastal oli ühingul plaan jõuda Harjuorgu kavandatava linnaruumi funktsioonide ja mahtude avalike aruteludeni. Selleks asus ühing koostöös Eesti Arhitektuurikeskusega ette valmistama Vanalinna bastionivööndi teemalist
Linnafoorumit. Üheskoos korraldati esimesed mõttetalgud Kultuurikatlas ning tegeleti foorumi planeeritava sisu tutvustamise ning avalikkuse kaasamisega.
2020. aasta esimeses pooles valmis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) nägemus uue kaasaegse kontserdimaja rajamisest Harjuorgu.
Ideeprojekti autor Villem Tomiste nägi Helioru nimelises projektis lisaks kontserdimajale koos kõige juurde kuulutvaga ette ka omanäolise avaliku ruumi ning mitmekülgsed ruumilahendused kogu oru ulatuses kuni Kaarli puiestee uuelinnapoolse serva ja Rahvusraamatukoguni. ERSO esitas
Helioru projekti ka Kultuurkapitali suurprojektide taotlusvooru ning sai Riigikogu Kultuurikomisjoni poolt valitud 11 projekti hulka, millega taotlusvoorus edasi liigutakse.
Harjuorg asub Tallinna vanalinna bastionivööndis - mitmes mõttes tundlikus piirkonnas, kus väljakutseid esitab nii linnaruumi uuendamine kultuurilise pärandi säilitamise ja väärtustamise võtmes kui linnaruumiliste ühenduste tekitamine liikumissuundadel ümber vanalinna aga ka vanalinna ja nn uuslinna ühendavalt. Huvisid ja argumente on palju ja mitmedki nägemused bastionivööndi tulevikust on kohati vastassuunalised. Nii jätkus ka 2020ndal aastal ühingul tegevust erinevate arvamuste ning argumentide kaardistamisega ja võimalike lahenduskäikude tutvustamisel.
2021. aastal plaanib MTÜ Harjuoru 2030 koostöös Arhitektuurikeskuseega korraldada kevadel rahvusvahelist kompetentsi kaasava seminari
Euroopa vanalinnade parimatest praktikatest ning seejärel Linnafoorumi. Koostöö jätkub Tallinna linna, linnaosade, muinsus- ja kultuuripärandi spetsialistide, ettevõtjate ning kultuuriasutuste ja organisatsioonidega kogu bastionivööndi kaasajastamise osas. 2021.aastasse planeeritud
Linnafoorumi tulemuseks võiks olla huvikaitseorganisatsioonide, linnaplaneerimise asjatundjate, arhitektide, linnakodanike, otsustajate, asumiseltside ja laiema avalikkuse poolt läbi argumenteeritud bastionivööndi tulevikuvisioon, mis saaks aluseks võimalikele hilisematele arengukavadele bastionivööndi erinevates lõikudes.
2021.aastal on eesmärgiks saada valmis Harjuoru uue visiooniga võimalike funktsioonidest ja ruumimahtudest ning asuda kaasama võimalikke tuleviku Harjuoru elu sisustajaid ning avaliku ruumi kujundajaid kultuuri-, kunsti-, teadus- ja ettevõtlusringkondadest.
Tegevusplaanis on kaasata ühingu eesmärkide saavutamisele uusi partnereid ja toetajaid avalikust ja erasektorist ning korraldada eesmärgiliste tegevuste saavutamiseks avalikke arutelusid ning muid koostöiseid ettevõtmisi.
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?