Rohkema info nägemiseks:

RAGULI MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 69; jälgijaid - 0. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta RAGULI MTÜ kohta arvamuslugu!"

RAGULI MTÜ hetkeolukord

Juba 69 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2022

MTÜ Raguli viis läbi perioodil 03.09.21-02.09.22 erinevaid uurimistöid. Kevadel 2021. aastal alustati teatriajaloo uurimist Valga Säde teatri kohta.

Läbi töötati veebimaterjalid Muisis ning külastati muuseumi arhiivi. Koostöös ajaloo tudengiga ja põhikooli õppijaga valmis diginäitus muuseumile

Säde teatri ajaloost.

Suvisel perioodil sai kogutud kalameeste jutte ning harjutatud noortega kalapüüdmist ning sügisel osalesime projektis „Vana aken“ kus üles pildistatud said Valga linna eriilmelisemad aknad.

2022 aastal koguti materjale Johannes Märtsoni eluloost ning koostöös Segakoor Rõõmuga lavastati lühinäidend tema eluloost Valga Raekoja ees. Suvel osales MTÜ Raguli juhatuse liige mitmes loovlaagris juhendajana. Rahvakunsti tutvustavas laagris kaasati noori vaimse pärandi avastamisele draamameetodite toel.

Tänapäeval on paljudes valdkondades loovus ja sotsiaalsed oskused tähtsamad kui faktiteadmised. Oluline on osata väljendada ja põhjendada oma seisukohti, toetada ideede paljusust ning eneseteostust. Laager «Mis sa pärid?» andis noortele võimaluse õppida just seda laadi oskusi.

Koos juhendajatega otsiti, mis see on, mis võetakse kaasa esivanematelt, perelt ja ühiskonnast. Sõnaliste ja mittesõnaliste draamatehnikate kaudu avastati iseennast ning rahvakunsti, sest just kaasloojana suudab laps paremini seostada õpitavat iseenda ja eluga.

Noored õppisid tundma Eesti rahvakunsti sümboolikat ning said kehakeelt ja loodust kasutades kujundada Hargla kirivööde mustrit maakunstis.

«Lõuendiks» võis kasutada näiteks liivast Peipsi randa või metsaalust samblamaastikku. Pintslit ja värve asendasid kivid, käbid, puukoor, kuivanud oksad, marjad, teokarbid, pilliroog ja hundinuiad.

Poisid-tüdrukud said tantsida ka rahvatantsu ja esitada rahvajutte ning improviseerida vanasõnade teemal. Muu hulgas etendasid nad «Kalevipoega» ning tegid fotolavastuse rahvajutu «Rebane varastab taadi kalad» ainetel.

Laagri lõppedes märkisid lapsed kõige enam meeldivaks kogemuseks tantsimist ja improvisatsiooni. Ka pidasid nad väärtuslikuks ühist aega kaunis keskkonnas ja uute sõprade leidmist. Pooled laagris osalejatest leidsid, et vajaksid rohkem julgust end väljendada, oma ideid välja pakkuda ning need teoks teha.

2022. aastal osales seltsi juhatuse liige Valgamaa Rahvakunsti- ja Käsitööpäevadel, kus tegi ettekande teemal „Noorte kaasamisest vaimse pärandi avastamisel“.

Detsembris viidi läbi koolitus: „Värvid, muster, vöö“ kus tutvustati Lõuna-Eesti Rahvakunsti.

RAGULI MTÜ kontaktid

Koostööpartnerid

Ettevõtte suurimad koostööpartnerid

EE- Eesti

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.