Rohkema info nägemiseks:

STUUDIO LABUS MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 86; jälgijaid - 0. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta STUUDIO LABUS MTÜ kohta arvamuslugu!"

STUUDIO LABUS MTÜ hetkeolukord

Juba 86 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2023

MTÜ Stuudio Labus

MTÜ Stuudio Labus, mis pakub kutselistele kunstnikele loomeruume ja töövahendeid, põlistades ja arendades Eesti tekstiilikunsti valdkonda.

Residentuur jagab teadmisi, oskusi ja kogemusi ning toetab kunstnike loomingulist tegevust. Residentuur tutvustab Eesti tekstiilikunstivaldkonda kodu- ja välismaal, kogub ja vahetab tekstiilikunstiga seotud informatsiooni. Lisaks sellele pakub maja erinevaid kõrvalteenuseid ka kohalikule kogukonnale (koolitused, kultuurialased üritused, inkubatsioonprogrammid, tööriistade laenutusteenus jms).

Residentuur lahendab erinevaid probleeme ja pakub arvukalt eeliseid nii professionaalsetele kunstnikele kui ka kohalikele elanikele. Siin on mõned probleemid, mida residentuurprogramm lahendab: 1. Seadmete piiratud juurdepääs. Professionaalsetel kunstnikel, on piiratud juurdepääs spetsiaalsetele tekstiilitööriistadele ja seadmetele ning vastavatele tööruumidele. Ühingu tegevus lahendab selle, pakkudes kasutada silmuskudumismasinaid, tikkimismasinaid, gobelääniraame, žakaartelgi, taftimispüstoleid, vokke, kedervarsi, kõlasid, kangastelgi ja muid abiseadmeid.

2. Teadmiste, oskuste ja kogemuste piiratud juurdepääs. Residentuur on sõlmpunkt, kus saab õppida uusi oskusi, koguda uusi teadmisi ja vahetada kogemusi. Tekstiilsetest võtetest ja meetoditest huvitatud inimestel ei pruugi olla võimalusi oskuste arendamiseks ja õppimiseks.

Residentuurprogramm pakub töötubasid, koolitusi ja ekskursioone, mida viivad läbi professionaalid, pakkudes väärtuslikke õppimiskogemusi nii algajatele kui ka kogenud inimestele. Loomemaja on platvorm, kus saab teha koostööd, leida kontakte ja küsida nõu.

3. Kohaliku majanduse areng. Ühingu korraldatavad kultuuriüritused, näitused ja töötoad meelitavad külastajaid nii Eestist kui ka välismaalt.

Need külastajad panustavad kohalikku majandusse, kulutades raha majutusele, söögikohtadele, ostlemisele ja muudele teenustele asulas ja selle ümbruskonnas, edendades seeläbi kohalikku ettevõtlust. Residentuuri rajamine ergutab ka Lehtse edasist infrastruktuuri arendamist, näiteks teede, kommunaalteenuste ja avalike ruumide parandamist. See infrastruktuuri investeering toob kasu kohalikule majandusele ja tõstab elanike elukvaliteeti.

5. Kohaliku identiteedi parendamine. Residentuurprogramm suurendab Lehtse kultuurilist atraktiivsust turismisihtkohana. Tekstiilikunstist huvitatud turiste tõmbab residentuuri ürituste ja tegevuste juurde, mis toob kaasa kohalike ettevõtete (nt hotellide, restoranide ja kaupluste) turismitulu suurenemise.

6. Kultuuri säilitamine ja edendamine. Residentuurprogramm mängib suurt rolli traditsiooniliste tekstiilitehnikate säilitamisel ja kohaliku kultuuri edendamisel, pakkudes erinevaid programme ja üritusi, mis kannavad edasi piirkonna tekstiilipärandit.

Seninise tegevuse kokkuvõte 2021 aasta sügisel asutas projektijuht residentuurprogrammi Stuudio Labus kutselistele kunstnikele, mille eesmärk on pakkuda loomeruume ja tööriistu kutselistele kunstnikele. Residentuurpogramm leidis esimesel ühingu tegutsemisaastal aset Tallinnas, Männikul asuvas ateljees (foto ülal). Residentuurist on võtnud osa kolm välismaa kunstnikku Zane Shumeiko (Läti), Susana Cereja (Portugal) ja Birgit Wagner (Austria).

Nendega koos sai läbi viidud mitmeid ekskursioone, ja koostööprojekte. Allpoololevate fotode järgi on näha erinevate ateljeede ühiskülastamist

Eestis ja Lätis (kunstnikud Anna Kõhkna, Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu, Brenda Purtsak). Kõrgem Kunstikool Pallas Tekstiiliosakonnas leidis aset kunstnikuvestlus residendi Zane Shumeikoga jms.

Lisaks sellele alustasime koostööd Kõrgem Kunstikool Pallas Tekstiiliosakonnaga. Üks residentidest viis läbi koolis III kursuse tudengitele kunstnikututvustuse ja sellele järgnes residendi juhendatav kursus 2023 aasta I semestril. Ka võtsid residendid osa Pallas tekstiiliosakonna korraldatud praktikapäevast Heimtali muuseumis. Lisaks sellele said kõik kolm residenti osaleda Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitusel oma teostega. Esimesel tegutsemisaastal alustas residentuurprogramm oma koostööprojekti Eesti Tekstiilikunstnike Liiduga, liit pakub MTÜ Stuudio

Labus residentidele publikatsioonivõimalust liidu ajakirjas "Koiliblikas" ja annab õiguse osaleda aastanäitusel ja suvekoolitusel.

Esimesel tegutsemisaastal tutvustas ühingu tegevusi Eesti Kunstnike Liit ja Eesti Kultuuriministeerium.

2023 aasta suvel võttis residentuurprogramm osa BIEN tekstiilibiennaalilt, mis leidis aset Sloveenias. Paneeldiskussioonis tutvustas ühing oma varasemaid residente ja tulevikuväljavaateid.

Lisaks sellele on projektijuht külastanud erinevaid Euroopa tekstiilikeskuseid kontaktidevõrgu laiendamiseks. 2023. aasta märtsis külastas ta

Itaalias asuvat Lea Arte Tessili tekstiilikeskust ja 2023. aasta novembris Islandi tekstiilikeskust. 2024 aasta alguses sõlmis MTÜ Stuudio Labus ja Eesti Kunstnike Liit koostöölepingu. Koostööpartnerite leidmine ja nendega koos ürituste korraldamine aitab ühingu eesmärkide saavutamisele kaasa. Ühingu põhikirjas on märgitud, et MTÜ Stuudio Labus tegutseb kunstnike toetamisel loometöös, teostades

STUUDIO LABUS MTÜ kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.