SAVEKATE OÜ hetkeolukord
Juba 365 265 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 148 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 14 korda.
Tegevusaruanne 2023
Lugupeetud osanikud ja koostööpartnerid
OÜ Savekate 2023. aasta ehitustööde mahust teostasime ligi 70% peatöövõtjana ning 30% ulatuses alltöövõtjana. Ettevõte teostas erinevaid põllumajandusehitisi, raudbetoonpõrandaid ning erineva sihtotstarbega büroo- ja laohooneid. Alltöövõtu korras teostasime töid Eesti tuntuimatele peatöövõtjatele: AS
Ehitusfirma Rand ja Tuulberg, OÜ Eventus Ehitus, OÜ Astlanda Ehitus, AS YIT Eesti, OÜ FUND Ehitus, OÜ
Embach Ehitus ja teised peatöövõtjad. OÜ Savekate on Eesti Betooniühingu liige.
2023. aasta netokäive vähenes 2022. aastaga võrreldes 4,7%. Tulenevalt keerulistest lepingutest lõppes majandusaasta 631 758 eurose kahjumiga.
Suurematest 2023 aasta ehitusobjektidest tooksin välja mõned järgnevad: Elva gümnaasiumi rekonstrueerimine, Valio Laeva meierei ümberehitustööd, Tootsi tuulepargi alajaama ehitustööd, Päevalille parkimismaja, Metec tootmishoone betoonpõrandad, Tallinna lennujaama väliplatsid, Tapa raudteejaama haldushoone ehitus, Vesipapi 6 ja 8 põrandad.
Aruandeaastal toimusid muutused ettevõtte omanike osas- emaettevõte omandas vähemusosaluse. Samuti muutus üks juhatuse liige.
Aruandeaasta jooksul investeeriti ettevõtte kasutuses olevate sõiduautode uuendamisse ja kontoripinna välja ehitamisse. Lähitulevikus ei ole suuremaid investeeringuid planeeritud. Samuti pole planeeritud olulisi uurimis- ja arendustegevuse projekte ning nendega seotud väljaminekuid aruandeaastal ega järgmistel aastatel.
Majandusaastal ja aruande koostamise perioodil ilmnenud valuutakursside, intressimäärade ja börsikursside muutumisega seonduvaid riske ettevõttel praktiliselt ei ole.
Ehitussektori ettevõtete, sealhulgas Savekate OÜ, peamiseks keskkonnamõjuriks on ehitusplatsil tekkivad ehitusjäätmed. Muutuvate regulatsioonide ja ühiskonna keskkonnateadlikkuse kasvust tingituna tuleb ehitustegevuses keskkonnaaspektidele üha suuremat tähelepanu pöörata. Ehitusplatsidel korraldatakse jäätmete liigiti sorteerimine ning kõik jäätmed antakse üle vastava jäätmeliigi keskkonnaluba omavale jäätmekäitlejale Liigse raiskamise, lekete, reostuste, eluslooduse hävitamise või muu keskkonnakahju vältimiseks järgitakse seadustega ette nähtud nõudeid. Savekate OÜ-s on rakendatud keskkonnajuhtimissüsteemi standard ISO 14001.
Savekate OÜ eesmärgiks on vältida riske ja negatiivset keskkonnamõju ning hoida ümbritsev keskkond puhtana, läbi ressursside (materjalid, kütus, energia, vesi) säästliku kasutamise, jäätmetekke vähendamise ja materjalide taaskasutamise.
Raamatupidamiskohustuslase äritegevuse hooajalisus või majandustegevuse tsüklilisus on Savekate OÜ jaoks paljuski seotud tellimuste ja nende valmimise tähtaegadega. Tellijate tööde teostusajad on mõnes olukorras planeeritud ilmast sõltuvalt (juhul kui seda on võimalik teha). Ehk betoonitööde teostus talvises kliimas nõuab suuremat tähelepanu ja täiendavat finantsressurssi. Seega Savekate jaoks peamine hooaeg (nn tootlik aeg) on kevadest kuni sügiseni. Hooajalisuse tsükkel mõjutab otseselt ka majanduslikku tulemit (tsüklilisust).
Peamised finantssuhtarvud 2023. aasta aruande põhjal koos võrdlusandmetega: 2023 2022
Käibe kasv -4,7% 32,9%
Puhasrentaablus -3,8% 7,2%
Lühiajaliste kohustiste kattekordaja 1,31 2,41
Varade tootlikkus (ROA) -16,0% 28,1%
Omakapitali tootlikkus (ROE) -61,5% 48,6%
Kommentaarid (0)