NUIA PMT AS hetkeolukord
Juba 9372 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 85 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,6 punktiga ja kommenteeritud 9 korda.
Strateegiline otsus: Kliendibaasi suurendada ei sooviJuhatuse liige Arvo Maling (29.01.2025): „Keskendume ainult olemasolevate klientide kvaliteetsele teenindusele ja suhete hoidmisele. Kliendibaasi suurendada ei planeeri.“
Tegevusaruanne 2024
AS Nuia PMT tegutseb 1991. aastast. Nuia PMT on suurim hüdrosilindrite tootja Eestis. Me valmistame üle poole Eestis müügiks minevatest silindritest. Projekteerime ja valmistame hüdrosilindreid vastavalt tellija vajadustele. Toodame kõrgekvaliteedilis standard- ja eriotstarbelisi silindreid masinaehitusega tegelevatele ettevõtetele, kes toodavad metsandus-, põllumajandus-, kommunaal- ja teehooldus seadmeid.
Valmistame silindreid ka tööstusseadmetele ja naftaplatvormidel ettevõtetele.
2024. aasta oli väga keeruline aasta. Vähene nõudlus ja kliendid otsisid hinda. Selle tulemsuena vähenes käive ja kasumlikkus. Hüdrosilindrite ekspordi osakaal moodustas müügitulust 28%, mis on viimaste aastate keksmine tulemus. Meie peamised välisturud on Soome, Rootsi ja
Holland. Kõrvaltegevusaladeks on ehitus- ja remondimaterjalide jae- ja hulgimüük ning hüdrovoolikute valmistamine.
Kogu ettevõtte majandustegevus toimub Karksi-Nuias Viljandimaal. Oleme piirkonna üks suuremaid tööandjaid. Ettevõtte töötajate keskmine arv majandusaastal oli 55 inimest. Ettevõttes töötavad kõrgekvalifikatsiooniga oskustöölised ja erialaspetsialistid. Ettevõte maksab paikkonna keskmisest kõrgemat palka, mis on võimaldanud siduda kodukohaga noori spetsialiste.
Arveldused klientide ja tarnijatega toimuvad kõik Euroopa ühisrahas euros, mistõttu valuutakursi risk on madal. Võetavad laenudest ja intressimäärade muutmisest tulenevad mõjud prognoositakse tulevaste majandusperioodide äriplaanidesse.
Ettevõtte hüdrosilindrite tootmine on seotud masinaid tootvate ettevõtete vajadustega. Üldiselt on kliendibaas mitmekülgne, mis tasakaalustab äritegevuse hooajalisust nii, et see tootmisele mõju ei avalda. Samuti aitab riske maandada ettevõtte ekspordivõimekus.
2024. aastal viisime lõpule Digitaliseerimise ja automatiseerimis toetusprojekti. Selle tuemusena juurutasime CNC treipingi, mis on võimeline iseseisvalt töötama ilma operaatorita ja panime keevitusrobotiga tööle koosteroboti.
Kokkuvõtvalt oli 2024. a. ettevõttele keerukas, nõudlus ja kasumlikkus vähenesid. Samas suudeti säilitada olemasolev töötajaskond, kellega rahuldada klientide vajadusi majandusolukorra paranemisel.
AS Nuia PMT eesmärgiks on järgnevatel aastatel rakendades oma teadmisi ja kogemusi hüdrosilindrite tootmises, nii et see vastaks meie klientide ootustele ja aitaks neil olla edukad oma äris. 2025. a majandusaastal soovime tõsta hüdrosilindrite tootmise mahtu ja rakendada tootmise efektiivsuse tõstmisele suunatud tegevusi.
AS Nuia PMT peab oluliseks tootmisest tulenevalt keskkonnamõjude vähendamist. Sellks oleme rajanud päikesepargi ja ostame päikeseenergiat teiselt ettevõttelt, mis katab 20% ettevõtte elektrivajadusest aastas, lisaks kasutame maasoojuspumpasid ja soojustustagastust, et vähendada kütmisest tulenevat keskkonna jalajälge.
2025. a majandusaastal on plaanis suurendada tootmise alajaama võimsust ja lisada süsteemi elektri salvestamise võimalus.
Peamised finantssuhtarvud majandusaastal ja nende arvtamise metoodika
Suhtarvnäitajad 2024 2023
Müügitulu (tuh eurot) 5983 6133
Tulu muutus (%) -2,4 -22,4 (müügitulu2024-müügitulu2023)/müügitulu2023*100
Ärikasum (tuh eurot) -47 347
Ärikasumi määr (%) -0,8 5,7 (ärikasum/müügitulu)*100
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (%) 5,2 6,0 käibevara/lühiajalised kohustused
ROA (%) -0,5 4,6 (puhaskasum/varad kokku)*100
ROE (%) -0,5 5,2 (puhaskasum/omakapital kokku) *100
Kommentaarid (0)