K-MOST AS

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 6950 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 98 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 2,0 punktiga aga komme

K-MOST AS hetkeolukord

Juba 6950 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 98 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 2,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.

Tegevusaruanne 2023

AS K-MOST põhitegevusala on traditsiooniliselt olnud raudtee- ja maanteesildade, viaduktide ja tunnelite ehitamine ning remontimine. Põhilised püsikliendi grupid on Eesti siseturul olnud riigiametid, kohalikud omavalitsused, ehitusfirmad jne.

Ettevõtte aktiivne ehitusäritegevus seiskus 2017. aasta kevadel majandusraskuste ja ettevõtte varaga seotud küsitavate tehingute tagajärjel.

Juunis 2017 omandas Scada Stores OÜ ehitusettevõtte Bauschmidt OÜ pankrotipesast 77% aktsiaseltsi aktsiatest, millele järgnes tegevus, et tagada ettevõtte jätkusuutlikkus ja saada tagasi jätkamiseks vajalik vara.

2023. aastal jätkus nii mahukas õiguslike seisukohtade kujundamine, kompromissiläbirääkimised kui ka kohtuvaidlused. Eelnimetatud tegevused olid seotud nii endise emaettevõttega (Bauschmidt OÜ parkrotipesaga), Luminor pangaga ja endiste juhtorganite liikmetega.

2018. aasta novembris kinnitas kohus ettevõtte saneerimise. Kõigi saneerimiskavasse hõlmatud võlausaldajate (sh Maksu-ja Tolliameti nõue 185 tuhat eurot) nõuded jäeti alles, kuid kustutati kõik kõrvalnõuded. Saneerimiskava kohaselt tasuti saneeritud nõuded võlausaldajatele aasta 2019 algusest ning aastal 2023 AS K-MOST täitis kõik oma saneerimiskavast tulenevad kohustused ennetähtaegselt.

Novembris 2023 lõpetas kohus saneerimismenetluse - saneerimiskava sai edukalt täidetud! 2023. aastal oli ettevõttel 2 töötajat, juhatusele tasu ei makstud.

Bilansipäeva järgsed sündmused

AS K-MOST on seotud mitme õigusvaidlusega, mis omavad olulist mõju ettevõtte tegevusele. Põhiline vaidlusobjekt on Tallinnas asuva Vesse 12 kinnistuga seotud vaidlused, sh kinnistu omaniku kande parandamise nõue (kus nii Harju Maakohus kui Ringkonnakohus on rahuldanud aktsiaseltsi hagi), kahju hüvitamise nõue (kus erinevad kohtuastmed on samuti võtnud aktsiaseltsi hagid menetlusse ja tõdenud et AS K-MOST on oma väited tõendanud).

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

K-MOST AS: Võlgnevus ja usaldusväärsuse kaotus

Tähelepanu!  K-MOST AS on jäänud oma kohustuste täitmisega hätta ning ignoreerinud võlausaldaja korduvaid pöördumisi. Selline käitumine on tõsine märk ettevõtte
ssb.ee
Tähelepanu! K-MOST AS on jäänud oma kohustuste täitmisega hätta ning ignoreerinud võlausaldaja korduvaid pöördumisi. Selline käitumine on tõsine märk ettevõtte vähesest koostöövalmidusest ning võib ohustada ka tulevasi äripartnereid. 📌 Võlausaldajatele tekitatud kahju kokku: 2266,2 EUR. Ettevõtte juhtkonda kuulus võlgnevuste tekkimise ajal Mait Schmidt , kes alustas ettevõtlusega tegevusvaldkonnas: Elamute ja mitteeluhoonete ehitus - 29 aastat tagasi 35 aastaselt. Tema juhitavate ettevõtete 2024. aasta kogukäive oli 146.37 miljonit EUR , samas kui töötajate keskmine brutopalk jäi

K-MOST AS-is on räige jama, selle autorid on jalga lasknud

K-MOST AS  on juba 1994. aastast käibemaksukohustuslane ning pika ajalooga ettevõttel on kahtlemata tulnud ette kõiksugu erinevaid olukordi. On aga kaheldav, et
ssb.ee
K-MOST AS on juba 1994. aastast käibemaksukohustuslane ning pika ajalooga ettevõttel on kahtlemata tulnud ette kõiksugu erinevaid olukordi. On aga kaheldav, et ettevõte varasemalt säärasesse mülkasse oleks sattunud, nagu ta eelmiste juhtide käe all plärtsuga maandus. Tänaseks on probleemse ettevõtte eesotsas  Bruno Lill , kuid siinkohal tuleb kindlasti rõhutada, et probleemid algasid juba enne, kui tema möödunud aasta juuli alguses ettevõtte juhatusse tuli. Ettevõte oli selleks ajaks juba kaelast saati võlgades  ning sinna sattus see  Mait Schmidti ja tema partneri (kes on tänaseks

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.