ABB AS hetkeolukord
Juba 22 983 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 253 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 41 korda.
Tegevusaruanne 2023
ABB tegutseb Eestis alates 1992. aastast. Ettevõtte tegevus jaotus 2023. aastal nelja valdkonda: müük (tooted, seadmed, süsteemid), tootmine (mootorid, generaatorid, sagedusmuundurid), korrashoiuteenused (seadmed, süsteemid) ning äriteenused (personali-, klienditeeninduse jt teenused ABB grupi ettevõtetele).
Eesti majanduse üldine ülevaade
Tööstus on Eesti suurim majandussektor. Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted 2023.
aastal püsivhindades 10,5 protsenti vähem toodangut kui aasta varem ning nii vähe toodeti viimati 14 aastat tagasi. Toodang kahanes tööstuse kõigis kolmes sektoris: energeetikas 21 protsenti, töötlevas tööstuses 9,8 protsenti ning mäetööstuses 4,7 protsenti.
Tootmismahud vähenesid enamikul töötleva tööstuse 23 tegevusalast. Suurema osatähtsusega tööstusharudest kahanes puidutöötlemine (16,8 protsenti), toiduainete (3,6 protsenti), metalltoodete (9,2 protsenti), ehitusmaterjalide (21,9 protsenti) ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmine (8,7 protsenti). Suurematest tegevusaladest kasvas põlevkiviõli (18,8 protsenti), mootorsõidukite, haagiste ja poolhaagiste tootmine (4,2 protsenti) ning masinate ja seadmete remont ning paigaldus (8,4 protsenti).
Kogu töötleva tööstuse toodangust müüdi 2023. aastal 66,6 protsenti välisturule. Võrreldes varasema aastaga vähenes eksport kalendaarselt korrigeeritud andmetel jooksevhindades 8,3 protsenti, müük kodumaisele turule aga 7,3 protsenti.
ABB grupi 2023. aasta ülevaade 2023. aasta oli ABB grupi jaoks rekordiline aasta. Nõudlus ABB toodete ja teenuste järele püsis tugev, tellimuste maht kasvas või püsis stabiilsena kolmes ärivaldkonnas neljast, langedes vaid robootika ja automaatika valdkonnas. 2023. aastal tervikuna saadi tellimusi 33,8 miljardi dollari väärtuses, mida on 1 protsent vähem, kuid võrreldaval alusel 3 protsenti rohkem kui eelneval aastal.
Ettevõtte müügitulu kasvas 9 protsenti (võrreldavalt 14 protsenti) 32,2 miljardi dollarini. Kasvu toetas tarneahelate normaliseerumine aasta alguses, mis võimaldas varasemate tellimuste täitmist.
Tegevuskasum enne intresse, makse ja kulumit (EBITA) kasvas 20 protsendi võrra, ulatudes 5,4 miljardi dollarini. EBITA marginaal kasvas 160 baaspunkti võrra, ulatudes 16,9 protsendini ning kõrgemad marginaalid olid kõikides ärisegmentides. Tulemuse taga on suuremate mahtude tegevusvõimendus ja hinnatõusude positiivsed mõjud, mis enam kui kompenseerisid tööjõu- ja sisendkulude inflatsiooni.
Ettevõtte puhaskasum oli 3,7 miljardit dollarit, rahavood äritegevusest 4,3 miljardit dollarit.
Tegevustulu kasvas 46 protsenti 4,9 miljardi dollarini, võrreldes 3,3 miljardi dollariga aasta varasemal perioodil.
2023. aasta tugev tulemus on tõestus sellest, et ABB on aina tõhusam ja paindlikum ettevõte, aga ka sellest, et liidripositsioon neil turgudel tagab jätkuva nõudluse tellimuste järele, mis toetavad kiiremat üleminekut elektrifitseerimisele ning automatiseerimise ja digitaliseerimise kasvu. Eelneva aasta tulemusi mõjutasid 195 miljoni dollari suurused tasud, mis kaasnesid raudteetranspordi
Kommentaarid (0)