SGS EESTI AS hetkeolukord
Juba 4239 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 74 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,4 punktiga ja kommenteeritud 6 korda.
Tegevusaruanne 2023
SGS Eesti AS-i põhitegevuseks on: (cid:127) erinevate kaupade kvaliteedi, koguse ja ohutuse inspekteerimine kooskõlas kodumaiste ja rahvusvaheliste standarditega, klientide ekspordija impordialastele lepingulistele nõuetele vastavuse kontroll ja sertifitseerimine; (cid:127) tootmisprotsessi auditeerimine lähtudes organisatsioonist ja rakendatavast tehnoloogiast. Samuti toodete kvaliteedikontrolli, kontrollmeetodite, mõõtmis- ja analüüsimismeetodite sertifitseerimine; (cid:127) inseneriteenused vahendite, seadmete, süsteemide, meetodite ja tehnoloogia moderniseerimiseks.
SGS Eesti AS-i peamiste tegevuste struktuur on järgmine: (cid:127) osakond NR” Oil, Gas & Chemicals” kindlustab täpse, kvalitatiivse ja kvantitatiivse analüüsi naftatoodetele; (cid:127) osakond NR” Minerals” teostab metallide, metallurgiatoodete, väetiste ja kemikaalide inspektsioone; (cid:127) osakond NR” Agriculture and Food” teostab kaalukontrolli, proovide võtmist ja kvaliteedianalüüsi mitmesugustele põllumajandussaadustele.
Käesoleva aruande koostamise ajal on SGS Eesti AS täitnud kõiki oma kohustusi ning seetõttu kasutab aruande koostamisel jätkuvalt tegevuse jätkuvuse põhimõtet.
2023. aasta majandustulemusi mõjutas EU geopoliitilised sanktsioonid Venemaa vastu. Võrreldes eelmise aastaga vähenes 2023. aasta müügitulu 12,0 % võrra. Müüdud teenuste otsesed kulud on suurenenud 10,7% võrra.
SGS Eesti AS-i tegevuse tulemuseks 2023. aastal oli kasum summas 66 tuhat eurot.
Seoses Venemaa-vastaste geopoliitiliste sanktsioonidega on kauplemisaktiivsus NR OGC turul (sh meie konkurentidel) vähenenud. Eeldame, et nõudlus meie teenuste järele jääb turul suhteliselt jätkusuutlik, kuna juhtkond tegeleb uute klientide leidmisega.
Ettevõtte juhatus ei näe võimalikus kauplemisaktiivsuse vähenemises ohtu oma tegevuse jätkusuutlikkusele.
Ettevõtte tehingute põhivaluutadeks hankijate ja klientidega on euro ja USD dollar, mis garanteerib minimaalse riski valuutakursside muutumisest.
Hoiame oma vahendeid kõrge krediidireitinguga pankades, mis viib ka rahaga seotud krediidiriski minimaalseks. Klientide maksevõime (krediidirisk) on viidud miinimumini vastavalt ettevõtte protseduurile.
Peamised finantssuhtarvud 2023 2022
Puhasrentaablus ( % ) 3.0 -1.6
ROA ( % ) 9.7 -5.8
ROE ( % ) 18.3 -13.8
Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:
Puhasrentaablus ( % ) = puhaskasum / müügitulu * 100
ROA ( % ) = puhaskasum / varad kokku * 100
ROE ( % ) = puhaskasum / omakapital kokku * 100 2024. aastal on plaanis investeerida põhivarasse 55 tuhat eurot, millest 2 tuhat eurot on ette nähtud seadmete uuendamiseks.
Aleksandrs Klujevs
Juhatuse liige
Kommentaarid (0)