K.G. KNUTSSON AS hetkeolukord
Juba 40 645 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 130 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2024
AS K.G. Knutsson põhiliseks tegevusalaks vastavalt „Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatorile“ on Mootorsõidukite osade ja lisaseadmete hulgimüük (45311), Mootorsõidukite osade ja lisaseadmete jaemüük (45321) ja Mootorsõidukite hooldus ja remont (45201).
Turustame kvaliteettooteid maailmas tuntud tootjatelt. Suudame pakkuda laia valikut varuosi ja lisatarvikuid enamikele automarkidele ning pakume ka erinevaid valgustuslahendusi.
Ettevõtte hulgimüügi klientuurist moodustavad enamuse sõidukite maaletoojad, autovaruosade kauplused ja - teenindused, laevaehitajad ja muude mootorsõidukitega tegelevad ettevõtted. Meie kauplused ja töökojad on esindatud üle Eesti ning jaemüügi klientuuri moodustavad erinevate sõidukite igapäevakasutajad.
Ettevõtte ainuaktsionäriks kogu aasta vältel oli Rootsi ettevõte KG Knutsson AB. KG Knutsson AB on Rootsi juhtiv autovaruosade ja tarvikute müügiga tegelev ettevõte, mis omab esindusi ka Soomes, Norras, Lätis ja Leedus.
Peamised finantssuhtarvud 2024 2023
Müügitulu (eurodes) 17 517 183 18 243 262
Käibe kasv/langus -3,98% 4,02%
Puhaskasum/-kahjum (eurodes) 454 055 589 996
Puhasrentaablus 2,59% 3,23%
Lühiajaliste kohustuste 3,52 3,32 kattekordaja
Varade puhasrentaablus (ROA) 3,94% 5,23%
Omakapitali puhasrentaablus 5,05% 6,91% (ROE)
Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:
Käibe kasv (%) = (müügitulu 2024 - müügitulu 2023) / müügitulu 2023* 100
Puhasrentaablus (%) = puhaskasum / müügitulu * 100
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (kordades) = käibevara / lühiajalised kohustused
ROA (%) = puhaskasum / varad kokku * 100
ROE (%) = puhaskasum / omakapital kokku * 100 2024. aasta käibelangus oli peamiselt tingitud kontsernisiseste müükide vähenemisest, mis oli tingitud varude juhtimise poliitika muutumisest.
Põhiriskide hindamisel on meile oluline, et riskid tuvastataks nende varajases arengus ning lisataks olemasolevasse riskijuhtimise hindamisse, mõõtmisse ja järelevalvesse. Põhiriskidena oleme klassifitseerinud järgmised riskid: majanduskeskond, konkurents, ettevõtte tegevusest tulenevad riskid ja IT-riskid.
Majanduskeskkonna riskide all hindame turuolukorda, makromajanduslike tegurite ja trendide muutusi, nagu näiteks globaalsete ja lokaalsete poliitiliste, majanduslike ja sotsiaalsete muudatuste mõju meie tegevusele. Kõrge inflatsioon, tööjõupuudus ja muud makromajanduslikud tegurid võivad mõjutada meie äritegevuse kulusid ja tulusid, samas kui teadlikus ja paindlikus on olulised riskide maandamiseks.
Konkurentsi riskide puhul on tegemist eelkõige turul toimuva konkurentsiolukorra kiirete muutustega. Näiteks uute konkureerivate ettevõtete turule tulek ja turueelistuste muutus, mis võivad meie turuosa vähendada. Meie tegevuste tulemuslikkus sõltub pidevast konkurentsivõime hoidmisest ja turu uuendatud nõudmistele regeerimist.
Ettevõtte tegevusest tulenevate riskide hulka arvestame riske, mis tekivad seoses tööprotsessidega, juhtimisega ja prognoosidega. Riskideks on ka tööjõu ümberkorraldused, tööprotsesside ebatäpsused ja prognooside ebatäpsus, mis võib mõjutada ettevõtte strateegiat ja ressursside jaotamist. Lisaks on oluline pöörata tähelepanu ohutusele, kvaliteedile ja tarneahelaga seotud riskidele.
IT-riskide fookus on küberturvalisus, isikuandmete kaitse ja lekete vältimine ning süsteemide tõrgeteta toimimine. IT-taristu töökindlus ja turvalisus on meie äritegevuse jaoks kriitilise tähtsusega, kuna usaldusväärsed andmed ja turvalised süsteemid on vajalikud igapäevaseks operatiivseks toimimiseks. Seetõttu hindame pidevalt oma süsteemide turvalisust ja teeme vajalikud muutused vastavalt arenevatele ohtudele.
Suurimaks riskiteguriks osutus 2024. aastal palgasurve inflatsiooni tõttu. Sisendhindade kasv sundis meid läbi vaatama ja optimeerima oma
Kommentaarid (0)