ADDINOL LUBE OIL OÜ hetkeolukord
Juba 5336 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 149 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 2 korda.
Tegevusaruanne 2024
Olulised sündmused aruandeperioodil 2023/2024 majandusaasta lõpetas ADDINOL Lube Oil OÜ läbi aegade teise tulemusega vaatamata sellele, et majanduslik olukord meie ümber on ebastabiilne. Kiire inflatsioon, toormehindade ja energiahindade kasv on mõju avaldanud ka meie lõpptoodete hindadele.
Rahule võime jääda sellega, et fookustoodete osakaal majandusaasta õlitoodete müügikäibest moodustas 37% (2022/2023 oli 37%). Pikaajaline eesmärk on jõuda fookustoodete müügiga 50%-ni kogukäibest. See on julge väljakutse, kuid teades täna, millised suurepärased uued tooted lisanduvad lähimas tulevikus meie tooteportfelli, on pikaajaliste eesmärkide realiseerimine väga tõenäoline. Võrreldes eelmise majandusaastaga oleme kasvatanud seadmete müügitulu saavutades eelmisel majandusaastal 539 tuhat EUR käibe (2022/2023 oli see käive 261 tuhat EUR).
2023-2024. aasta tõi ettevõttele väljakutseid müügimahtude hoidmisel, kuna ettevõtte suuremad kliendid otsivad turgudel toimunud muutuste kõrval enda tootmiseks vajalikke uusi sisendeid ja väljundeid. Oleme teinud oma klientidega põhjalikku eeltööd ning tänu sellele on suudetud hoida keerulises majanduskeskkonnas brutomarginaal stabiilsena, mida näitavad ka allpool toodud suhtarvud. Septembrist alates lõpetas Addinol Lube Oil OÜ kõik tarned
Valgevenesse.
Finantsolukorra ja tulemuste analüüs:
Finantsnäitaja Arvutuskäik 2023/2024 2022/2023
Lühiajalise võlgnevuse käibevara/lühiajalised kohustused 17,48 22,39 kattekordaja likviidsed varad/lühiajalised
Likviidsuse kordaja 15,83 19,95 kohustused
Puhas käibekapital tuh EUR käibevarad-lühiajalised kohustused 13 651,8 11 684,0
Varade tootlus müügitulu/varad kokku 0,85 1,16
Põhivarade tootlus müügitulu/põhivarad 5,58 6,31
Võlakordaja kohustused/koguvara 4,97% 3,74%
Omakapitalikordaja varad/omakapital 1,05 1,04
Käibe puhasrentaablus puhaskasum/müügitulu 12,40% 9,18%
Varade puhasrentaablus (ROA) puhaskasum/varad 10,58% 10,68%
Omakapitali rentaablus (ROE) Puhaskasum/omakapital 11,13% 11,09%
Majanduskeskkond ja selle mõjutused ning äritegevusega seotud riskid
Nii Eesti kui ka ülejäänud maailma majanduse käekäik on jätkuvalt seotud ebastabiilse olukorraga maailmas. Kaheksa kvartalit majanduslangust on jätnud jälje, millest taastumine hakkab olema küllaltki aeglane. Eesti majandusel on mitmeid tugevaid külgi, mis aitavad nende mõjudega hakkama saada, ent tulevik pisut ebaselge. Majandus on jahenenud enamikus Euroopa riikides, eriti Saksamaal, seetõttu on oodata euroala stagnatsiooni või langust. Jätkub Venemaa sõjaline agressioon Ukraina vastu, millele on lisandunud Iisraeli sõjaline konflikt Gaza sektoris. Siiani on Iisraeli ja Hamasi sõjal olnud piiratud mõju maailmamajandusele. Sõja laienemine regioonis, mida ei saa välistada, annaks löögi naftatoodangule. See tõstaks taas energiahindasid ja kiirendaks inflatsiooni, mis on oluline risk majandusele. Kuigi Euroopa riigid on parandanud oma majanduste vastupidavust ja maagaasihinnad, mis on otseses sõltuvuses naftahinnaga, ei tohiks enam kõrgele tõusta, on siiski risk energiaturu olukorra halvenemiseks ja toorainehindade tõusuks alles. Venemaa-Ukraina konflikt on märkimisväärselt mõjutanud Eesti ja Balti riikide majandust, eriti seoses energiakandjate hindadega ja sanktsioonide tõttu häiritud tarneahelatega. Balti riikidel on vajadus kohaneda uute tarnetingimustega ja otsida alternatiivseid energiaallikaid, mis võivad mõjutada nii ettevõtete kulusid kui ka võimalusi tootmist kohandada. Meie ühel sihtturul, Ukrainas, on majanduses olnud märkimisväärseid kõikumisi, peamiselt tingituna Venemaa 2022. aasta sissetungist. Meie müük sellele turule on saavutanud tänaseks sõja-eelse taseme ja on näha müügi paranemise märke ka järgneval majandusaastal. Ukraina enda prognooside kohaselt peaks majanduskasv 2025. aastal tulema 2,7%, selle kasvu taga on investeeringud hävinenud rajatiste taastamisse ning põllumajandustoodete ja metallide ekspordi suurenemine. Jätkuvalt sõltub Ukraina majanduse taastumine suuresti rahvusvahelisest abist.
Kommentaarid (0)