5 nippi, kuidas klaasi puhastamine kiireks ja tõhusaks muuta
Klaasid on ilusad täpselt nii kaua, kuni nad on puhtad. Klientide üks esimesi küsimusi klaaslahenduste puhul ongi, kas seda on keeruline puhastada. Eriti põletavaks muutub see küsimus dušiklaaside ja köögi taustaklaaside puhul, sest need asuvad keskkondades, kus võivad klaasile sattuda nii vee- kui rasvaplekid. Hea uudis on aga see, et igat klaasi (isegi matistatud- ja kaminaklaasi) ja peeglit on võimalik edukalt puhastada ja puhtana hoida nii, et see näeb välja sama uus kui paigaldamise päeval.
1. KASUTA KLAASI PUHASTAMISEKS KORRALIKKU PUHASTUSVAHENDIT
Klaasipuhastusvahend on pihustatav aktiivne puhastusvaht, mida kasutatakse klaasil tavalise majapidamispaberi või puuvillavaba riidega ringjaid liigutusi tehes. Puhastusvahendi jäägid aurustuvad ja klaasile ei jää triipe ega muid jälgi. Kuna puhastusvahendit kasutatakse pigem väikeses koguses, siis sobib see imehästi kõiksugu klaaspindade puhastamiseks eeskätt siseruumides või autos, kus „veega mängimine“ on raskendatud. Klaasissepa professionaalne klaasipuhastusvahend sai just selle eesmärgiga tootevalikusse võetud, et pakkuda meie klientidele usaldusväärest ja kindlat puhastusvahendit. Seda kasutame muide ka ise nii kodus kui tööl.
2. ÄRA KARDA KLAASI PUHASTAMISEL KASUTADA TERASVILLA
Paljudele tuleb üllatuseks, et klaasi puhastamiseks võib kasutada nullkaredusega terasvilla – märjale ja siledale klaasile see kahjustusi ei tekita. Kuivana võib terasvill aga olla veidi liiga agressiivne ja tekitada kriimustusi. Terasvillaga käib väga hästi kokku CRL puhastuspasta, mida tuleks panna märjale pinnale ja siis terasvillaga hõõruda. See sobib muide ka pliidiplaadi ja seinade puhastamiseks. Tuleb aga meeles pidada, et matistatud klaasi pinnale ei tasu terasvilla või ühegi teise väga karmi abrasiivse švammiga läheneda, kuna on oht jäädavaid jälgi tekitada.
3. VANNITOAS TASUB SITKETE VEEPLEKKIDE TEKKIMIST ENNETADA
Siledate klaasidega dušiklaaside puhul on hea nipp hoida vannitoas kvaliteetset, pehmest silikoonist või kummist teraga klaasikaabitsat, et vesi juba enne klaasilt maha pühkida, kui see plekkideks ja täppideks muutub. See vähendab klaasi hooldustihedust märkimisväärselt ning ei võta tegelikult üldse palju aega.
4. VÄLDI TUGEVAID KEMIKAALE, MIS KLAASI KAHJUSTAVAD
Kuigi võib tunduda, et tugevate kemikaalidega saavutatakse kiirem ja tõhusam tulemus, võivad need klaasi pikemas perspektiivis kahjustada. Mõned kemikaalid võivad põhjustada klaasi pinnale udustumist, kahvatust või isegi püsivaid plekke. Samuti võivad agressiivsed puhastusvahendid kahjustada klaasi servade ja nurkade töötlust, eriti kui klaas on õhuke või pole korralikult poleeritud. Seetõttu soovitatakse valida õrnad, pH-neutraalsed puhastusvahendid, mis on spetsiaalselt mõeldud klaaspindade jaoks. Lisaks tasub vältida ammoniaaki ja kloori sisaldavaid tooteid, sest need võivad põhjustada klaasi värvimuutusi ja kahjustada ka muid pinnakatteid läheduses.
5. NANOKAITSE AITAB KLAASI PUHASTAMIST OLULISELT LIHTSUSTADA
Klaasissepast saab tellida klaasidele nanotehnoloogilise kaitsekihi, mis teeb klaasi eriti lihtsasti puhastatavaks ja klaas määrdub vähem. Kaitsekiht seotakse keemiliselt klaasi pinna külge, siludes klaasi nanokonarused ning vesi, mustus ja rasv ei haaku enam nii lihtsalt selle pinnale. Selle tulemusel ei kinnitu mustus klaasi pinnale kaugeltki sama hästi kui varem, ning enamasti piisab regulaarselt niiske lapiga puhastamisest. Nanokaitset saab tellida klaasidele juba enne paigaldust, kuid seda on vastava komplektiga võimalik kanda ka juba paigaldatud klaasidele. Nanokaitse puhul aga ei tohiks klaasi puhastamiseks midagi muud peale Klaasisepa professionaalse klaasipuhastusvahendi ja lapi kasutada, sest siis tuleb ka nanokaitse ise maha. CRL-pastat võib omal vastutusel proovida, kuid meie seda ei soovita.
Tekkis huvi? Tule avasta võimalusi ja lahendusi kohapeal või e-poes!
Asume ikka Kadaka tee 2, Tallinn
Kommentaarid (0)