TRANSOCEAN EESTI OÜ hetkeolukord
Juba 3697 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 26 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga ja kommenteeritud 3 korda.
Tegevusaruanne 2023
1993. aastal asutatud Transocean Eesti OÜ tegevusaladeks on laevaliinide esindamine, logistika-alaste teenuste osutamine, kaupade ekspedeerimine ning laevade agenteerimine. Äriühing esindab Eestis järgmisi laevaliine: Ocean Network Express (ONE), ACL, NYK Ro-Ro ja SAMSKIP Multimodal.
Äriühing omab järgmisi tütarettevõtteid: Transocean Latvia SIA, Almaro Trans OÜ, Transocean Lietuva UAB. Transocean
Lietuva UAB omab tütarettevõtet OOO Transocean RU. Tulenevalt Venemaa alustatud sõjast Ukrainas ning Venemaa ja
Valgevene osas kehtestatud sanktsioonidest müüs Transocean Eesti aruandeaastal Valgevene ettevõtte Transocean Bel IP.
Äriühing on otsustanud müüa ka Venemaa tütarettevõtte ning tehing viiakse lõpule esimesel võimalusel peale seda kui
Venemaa õigusaktid võimaldavad välisosanikuga ettevõtte osaluse võõrandamist. Äriühingul ei ole filiaale välisriikides.
Äriühingu osadega majandusaastal tehinguid ei tehtud, ainuosanikuks on jätkuvalt logistikakontsern Baltic Maritime Logistics
Group AS. Äriühingu juhatus tegutses jätkuvalt koosseisus Margus Rool ja Ülle Lipre.
Kontserni olulisemad finantsnäitajad ja suhtarvud: 2023 2022
Müügitulu (mln eurot) 28,65 73,78
Ärikasum (mln eurot) 1,79 2,98
Puhaskasum (mln eurot) 1,04 2,80
Ärikasumimarginaal % (ärikasum / müügitulu x 100) 6,23 4,03
Puhaskasumimarginaal % (puhaskasum / müügitulu x 100) 3,63 3,79
Omakapitali tootlus % (puhaskasum / omakapital x 100) 16,30 44,17
Aktivate tootlus % (puhaskasum / koguvarad x 100) 10,07 20,91
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (käibevarad / lühiajalised kohustised) 3,18 1,95
Kontserni laenukohustiste jääk seisuga 31.12.2023 moodustas 2,06 mln eurot, millest 1,88 mln eurot on võetud fikseeritud intressiga, mistõttu ei ole intressimäärade muutumisega seotud riskid märkimisväärsed.
Tehingud klientide ja tarnijatega toimuvad põhiliselt eurodes. Kursiriskid on maandatud selliselt, et maksimaalses ulatuses teostatakse teenuste müük samas valuutas, milles on teostatud teenuste ost.
Kontserni majandustegevus ei ole hooajaline ega tsükliline. Kontserni tegevusega ei kaasne olulisi keskkonna- ja sotsiaalseid mõjusid.
2023. majandusaastal arengu- ja uurimisväljaminekuid ei tehtud. Samuti ei ole planeeritud arengu- ja uurimisväljaminekuid teha 2024. aastal.
Eesti ja maailmamajanduse käekäik omab palju määramatust. Üldine konteinervedude turu langus omas negatiivset mõju aruandeaasta tulemustele. Võrreldes 2022. aastaga oli veohinna langus erinevatel suundadel 5-8 kordne. Ebakindel turuolukord jätkub ka 2024. aastal. Sanktsioonid ja sõja käik mõjutavad jätkuvalt toorme hindasid ja tarneahelaprobleemide lahendusi. Inflatsioon Euroopas on aeglustumas. Euroopa Keskpanga aprillikuises majandusülevaates 3/2024 on majanduskasvu väljavaatega jätkuvalt seotud langusriskid. Kasv võib kujuneda aeglasemaks juhul, kui rahapoliitika mõju avaldub majanduses prognoositust jõulisemalt. Euroala majanduskasvu võib pärssida ka nõrgem maailmamajandus või maailmakaubanduse edasine aeglustumine. Venemaa põhjendamatu sõjategevus Ukraina vastu ja Lähis-Idas vallandunud konflikt on peamised geopoliitilise riski allikad. See võib vähendada ettevõtete kindlustunnet tuleviku suhtes ja häirida maailmakaubanduse toimimist. Eeltoodule vaadates peab ettevõtte 2024. arengu väljavaateid keskmiseks.
Kommentaarid (0)