WIRTGEN EESTI OÜ hetkeolukord
Juba 2196 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 29 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga ja kommenteeritud 35 korda.
Tegevusaruanne 2023
Wirtgen Eesti OÜ kuulub rahvusvahelisse ehitusmasinate tootjaid ühendavasse ettevõttesse Wirtgen
Group, kuhu kuuluvad traditsioonilised kaubamärgid Wirtgen, Vögele, Hamm, Kleemann ja
Benninghoven. Tehnoloogilise liidrina pakume oma klientidele Eestis mobiilseid masinaid teede ehituseks ja taastamiseks, mineraalide kaevandamiseks ja töötlemiseks ning materjalide taaskasutamiseks ja asfaldi tootmiseks. Aastast 2017 kuulub Wirtgen Group tuntud masinatootja John
Deere’i koosseisu.
Lisaks ehitus- ning kaevandusmasinate müügile tegeleb ettevõte nende seadmete rendi, remondi, hoolduse ja varuosade müügiga. Samuti pakutakse tehnoloogilisi konsultatsioone ja koolitusi nii masinate operaatoritele kui ka valdkonna spetsialistidele. Ettevõtte väärtuspakkumine oma klientidele on „Close to our customers“ ning põhiväärtused, millest oma igapäevategevuses juhindutakse on partnerlus, usaldusväärtus, uuendusmeelsus ja spetsialiseerumine.
Ettevõte kontor ja töökoda asub Harjumaal, Iru külas. Lisaks pakutakse rasketehnika remondi- ja hooldusteenust viie hooldesõidukiga kliendi asukohas üle kogu Eesti.
Tulenevalt riigi investeeringute vähenemisest teede valdkonda, vähenes Wirtgen Eesti OÜ kogukäive 9 miljonilt eurolt 2022 aastal 5,6 miljoni euroni 2023 aastal. Vaatamata müügimahtude olulisele vähenemisele suutis ettevõte säilitada turuliidri positsiooni ja teenida puhaskasumit 636 tuhat eurot (842 tuhat eurot 2022 aastal).
2023 aastal soetati kaks uut hooldesõidukit, uuendati rendiparki ning investeeriti IT struktuuride uuendamisse.
Töötajate arv oli 11 ja see püsis eelneva perioodiga võrreldes muutumatuna.
Wirtgen Eesti OÜ äritegevuse tulemusi mõjutab suurel määral äritegevuse hooajalisus ning majandustegevuse tsüklilisus. Teedeehitussektor on olulises sõltuvuses riigi tellimustest ja nii 2024 kui ka 2025 aastal plaanib riik investeeringuid teede valdkonda jätkuvalt vähendada. See on oluliselt mõjutanud valdkonna ettevõtete kindlustunnet ja investeerimisotsuseid. Suuremad taristuehitusettevõtted on oma tegevust oluliselt kärpinud ja sellest tulenevalt on vähenenud ka tee- ehitusmasinate populatsioon Eesti turul.
Peamine eesmärk 2024 aastaks on säilitada tugev turupositsioon, pakkuda usaldusväärset ja kvaliteetset klienditeenindust, parandada ressursside kasutamise efektiivsust ning säilitada seeläbi kasumlikkus. Turule plaanitakse tuua uusi tooteid ja lahendusi digitaliseerimise valdkonnas. Olulisimad märksõnad on protsesside optimeerimine, jätkusuutlikkus ja keskkonnasäästlikkus. Edukalt on alustatud koostööd teiste gruppi kuuluvate ettevõtetega nii Baltikumis kui Skandinaavias ning seda tegevust jätkatakse.
Märkimisväärseid investeeringuid 2024 aastaks planeeritud ei ole.
Kommentaarid (0)