PAIKRE OÜ hetkeolukord
Juba 5180 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 106 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,7 punktiga ja kommenteeritud 14 korda.
Tegevusaruanne 2023
Pärnu maakonna jäätmekäitlustegevuse korraldamiseks ja uue prügila rajamiseks moodustasid Pärnu linn ja Paikuse vald 8. veebruaril 2002 äriühingu, kui tekkis Paikuse Jäätmekäitluskeskus kahe võrdse osalusega. Raba 39 kinnistule rajati sorteerimisjaam ja Põlendmaale uus prügila.
11.mail 2006 sai OÜ Paikuse Jäätmekäitluskeskus uueks nimeks OÜ Paikre. 12. juunil 2006 avati uus prügila Paikusel
Põlendmaal, kuhu on kokku võimalik ladestada ca 1,5 miljonit tonni jäätmeid. Samal päeval lõpetas jäätmete vastuvõtu
Pärnu Rääma prügila.
Aastatel 2006-2011 toimus Pärnu vana Rääma prügila sulgemine, mis oli aktiivselt kasutuses alates 1957. Prügila sulgemistööde raames ehitati ka prügilagaasil töötav soojuse ja elektri koostootmisjaam, mis alustas elektri tootmist 30.
septembril 2011. Koostootmisjaam kogub gaasi suletud prügilast. Koostootmisjaama elektri väljundvõimsus on 150 kW ja soojatootmisvõimsus 180 kW. 2018 aasta suve lõpus alustas ettevõte päikesepaneelide pargi ehitust Rääma prügila alal, mis valmis 2018 lõpuks. Pargi tootmise koguvõimsus on 4 MW, mis kõik müüakse tarbimisvõrku.
OÜ Paikre keskkonnaalane tegevuspõhimõte on teostada jäätmekäitlusalaseid tegevusi keskkonnasäästlikult, kasutades ressursse optimaalselt ning suunates võimalikult vähe jäädet ladestusse ning maksimaalselt taaskasutusse.
OÜ Paikre võtab endale kohustuse oma keskkonnategevuse tulemuslikkust pidevalt parandada kõigis tegevuskohtades, kohustudes oma tegevusest tuleneva keskkonnamõju vähendama ja ennetama. Jäätmete käitlemisel lähtutakse jäätmehierarhia põhimõtetest.
Paikre prügila Põlendmaal ja Raba tänaval asuv sorteerimisjaam võtavad vastu tavajäätmeid, milleks on püsi-, olme ja biolagunevad jäätmed ning ohtlikke jäätmeid. Lisaks haldab Paikre Pärnu linna omanduses olevat 6-e jäätmejaama.
Ettevõttele on väljastatud tähtajatu keskkonnakompleksluba KKL/317465 (viimati uuendatud 01.03.2022) ja keskkonnaluba L.JÄ/329000 (viimati uuendatud 05.02.2024). Samuti omab ettevõte jäätmelube kõikides hallatavates jäätmejaamades ning jäätmeveoks.
Ettevõttele on väljastatud keskkonnajuhtimise standardi ISO 14001:2015 nõuetele vastavuse sertifikaat ning
Taaskasutavate Materjalide Sertifitseerimiskeskus SA poolt väljastatud biolagunevatest jäätmetest valmistatud komposti sertifikaat nr 12.
OÜ Paikre omab EMAS (Eco-Management and Audit Scheme) keskkonnajuhtimis- ja keskkonnaauditeerimissüsteemi registreerimistunnistust, mis on mõeldud organisatsioonide keskkonnategevuse tulemuslikkuse hindamiseks, parandamiseks ning avalikkusele ja teistele huvitatud isikutele asjakohase teabe andmiseks. Sertifikaat on väljastatud
Keskkonnaagentuuri poolt 29. detsembril 2023. aastal.
Ettevõttes töötab keskmiselt 70 töötajat. Töötajate ja nende esindajate kaasamine ettevõttes toimub igal tasandil alates juhtkonna pühendumisest kuni reatöötaja igapäeva ülesannete täitmiseni. OÜ Paikre tegeleb aktiivselt keskkonnateadlikkuse edendamisega. Ettevõttes korraldatakse ekskursioone ja tutvustatakse huvilistele nii sorteerimisjaama kui prügila tegevusi, kaasaegset jäätmekäitlust, korraldatakse info/teabepäevi. Lasteaiad ja koolid kasutavad aktiivselt võimalust ettevõtte üksusi külastada. Räägime külalistele, miks on vaja säästa loodusressursse, kuidas vältida ja vähendada jäätmete teket, kuidas teostada liigiti kogumist ning tarbida mõistlikult. Selgitame, miks on vajalik vähendada negatiivset mõju keskkonnale, vähendada ladestatavate jäätmete koguseid prügilates, kuidas üle anda jäätmeid.
Alates 2018.a on osanikuõiguste teostajaks Pärnu Linnavalitsus. Paikre OÜ-d juhib viieliikmeline nõukogu ja üheliikmeline juhatus.
Aruandeaastal tegi ettevõte investeeringuid seadmetesse ja taristusse ca 450 tuhande euro ulatuses. Ettevõte planeerib jätkata põhitegevuse valdkonnas, panustamist pikaajalise eesmärgipärase toimimise saavutamiseks, lisaks on kavas veelgi laiendada tegevusi tagamaks tekkekohal puhta materjalivoo kättesaamist. Jätkatakse investeeringuid masinapargi kaasajastamiseks, taristusse, töötajate pädevuse ja rahulolu suurendamisse ning muuta klientide käitumisharjumusi kaasates neid rohkem sorteerimistegevusse.
Aruandeaastal tunnistas Keskkonnaamet Paikuse prügila ladestusala I etapi sulgemise keskkonnamõju hindamise aruande nõuetele vastavaks, valminud on sulgemiskava ja -eelprojekt. Käimas on uue ladeala (II etapp) ehituse projekteerimine ning maa-ala ettevalmistamine. Kavandamisel on prügila sissesõidu rekonstrueerimine koos uue autokaalu ehitamisega. Aruandeaastal ehitati välja kogu käigus olevat I ladeala hõlmav gaasikogumissüsteem.
Kommentaarid (0)