RIMONNE BALTIC OÜ hetkeolukord
Juba 4618 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 10 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Osaühing Rimonne Baltic alustas oma tegevust 2002. aastal.
Äriühingu põhitegevusala on mänguasjade hulgimüük. Toodangut realiseeritakse põhiliselt Eestis, Lätis ja
Leedus. Partneriteks on kõik suuremad jaemüügiketid ja regionaalsed hulgimüüjad. Uusi arengusuundasi ettevõttel järgnevateks aastateks plaanis pole. Samuti pole plaanis teha suuremaid investeeringuid.
Ettevõtte tegevus on pigem hooajaline, kus laste mänguasjade müük kasvab oluliselt aasta teises pooles enne jõulude perioodi.
2023. aastal oli Osaühingu müügitulu 10 443 634 eurot, millest 3 373 143 eurot oli käive Eestis. Suures osas müüs Osaühing Rimonne Baltic firma Mattel. Inc. toodangut. Kaubavalikusse kuuluvad sellised tuntud kaubamärgid nagu Barbie, Fisher Price, My Scene, Polly pocket, Matchbox, Hot wheels, Scrabble, Cars.
Makromajanduslik keskkond oli 2023. aastal keskmine. Üldine ülemaailmne majanduslangus on mõjutanud ka
Rimonne Baltic OÜ tegevust, kus müügitulu ja ärikasumi kasv on pidurdunud, aga jätkub. Osaühingu finantsinvesteeringute kahjum on vähenenud ja järgmisel aastal oodatakse kasumit.
Osaühing Rimonne Baltic põhieesmärk on suurendada oma turuosa Balti riikides ja saada juhtivaks mänguasjade müüjaks regioonis.
Lisaks mänguasjade müügile tegeleb Osaühing Rimonne Baltic ka kinnisvaraga. Äriühing jätkab investeerimist
Tallinnas asuvasse kinnisvarasse. Aruandeaastal oli saadud renditulu summas 144 483 eurot.
Materiaalsetesse põhivaradesse oli aruandeaastal tehtud investeeringuid kokku summas 240 216 EUR (2022. a.
74 500 EUR). Järgneval aastal jätkatakse investeerimist materiaalsetesse põhivaradesse, soetades põhitegevuseks vajalike masinaid ja seadmeid.
Rimonne Baltic OÜ tegeleb ka finantsinvesteeringutega, soetades börsil noteeritud väärtpabereid. Aruandeaastal oli saadud finantskulu väärtpaberite müügist ja ümberarvestusest kogusummas 1 711 670 eurot (2022. a. oli saadud kulu 5 371 783 EUR).
Finantsinvesteeringutest tuleneva riski maandamiseks analüüsitakse ja jälgitakse soetatud aktsiate portfellis olevaid ettevõtted. Investeerimisega seotud otsused tehakse piisava ja asjakohase informatsiooni alusel, kogudes teavet ning analüüsides seda kohase põhjalikkusega majandus-, finants- ja õiguslikust vaatenurgast. Juhtkond monitoorib ja jälgib investeerimisportfelli ettevõtteid, et olla kursis valdkondlike arengutega ja nendele vastavalt reageerida.
Rimonne Baltic OÜ kasutab laenukapitali jooksvaks tegevuseks ja finantsinvesteerimiseks. Aruandeaastal sai ettevõte laenukapitali kasutamise eest finantskulu summas 344 898 eurot (2022. a. intressikulu oli 189 447
EUR). Suur osa ettevõtte poolt kaasatud finantskohustise laenuintressidest on seotud 6 kuu Euriboriga. Iga 1%
Euribori tõusu suurendab ettevõtte aasta laenuintressi kulu umbes 47 000 EUR võrra. Ettevõtte juhtkond monitoorib olukorda selleks, et vähendada ettevõtte riske, mis on seotud tulevikus võimaliku Euribori tõusuga.
Juhatuse hinnangul ei ole veel Euribori tõusu mõju ettevõtte jaoks sisuline, mis nõuaks investeerimise strateegia ülevaatamist.
Osaühingus Rimonne Baltic töötas 2023. aastal keskmiselt 12 töötajat ja töötajate palgakulu oli 227 181 eurot.
Juhatus on üheliikmeline. Juhatuse esimees tegutseb ka ettevõtte tegevjuhina ning ettevõttel ei ole valitud nõukogu.
Rimonne Baltic OÜ tegeleb aktiivselt pakendiringlusega keskkonnamõjude maandamiseks. Sotsiaalsele keskkonnale ettevõtte tegevus olulist mõju ei avalda.
Majandusaasta jooksul ning aruande koostamise perioodil oli tehtud arveldusi välisvaluutas (USD). Kuna välisvaluutas toimuvate tehingute maht oli väike, siis valuutakursside muutus olulist mõju ei avaldanud.
Kommentaarid (0)