AFTER SKI OÜ hetkeolukord
Juba 1133 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 6 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Strateegiline otsus: Kliendibaasi suurendada ei sooviJuhatuse liige Siim Talmar (11.10.2024): „Keskendume ainult olemasolevate klientide kvaliteetsele teenindusele ja suhete hoidmisele. Kliendibaasi suurendada ei planeeri.“
Tegevusaruanne 2023
OÜ After Ski on asutatud 07.04.2003 a. Pärnus.
Põhitegevusaladeks on spordivarustuse hulgikaubandus ning vahendustegevus põhikirjalistes tegevusalades.
2023.a. majandusaasta müügitulu moodustas 117,5 tuh. eurot, mis tähendas võrreldes 2022 aastaga 43-protsendilist langust.
Kuna After Ski OÜ majandustegevus on olnud otseses sõltuvuses talvistest lume- ja ilmastikuoludest, siis aastase müügitulu numbrid on liikunud samas rütmis. Lisaks avaldas müügile negatiivset mõju ka suurte jaemüügikettide ( näitena Rademar) otsus vähendada oluliselt suusavarustuse pakkumist.
Müük siseturule moodustas 65,5%, kus klientideks on peamised spordivarustuse jaemüüjad.
Ülejäänud ca 34,5% müügitulust tuli Soome ning Läti turult- kui Läti osas toimus samasugune müügimahtude vähenemine nagu siseturul, siis müük Soome püsis sisuliselt 2022 a. võrreldes samal tasemel.
Põhitoodeteks on endiselt murdmaasuusavarustus ja kõnnikepid, mille osas on After Ski OÜ’l kokkulepe Järvise kaubamärgiga suuskade, suusakeppide ja kõnnikeppide kollektsioonide väljatöötamiseks ja esindamiseks Eesti ja Baltikumi turul. Samuti jätkasime Visu kaubamärgiga suuskade ja suusakomplektide müüki.
Sesoonse müügi tasakaalustamiseks jätkasime Tsehhi firma Yate fitness- ja outdoor toodete maaletoomisega.
Kui varem saime tõdeda, et suusavarustuse müük on pöördunud uuele tõusule, siis 2022 a ja 2023 a. tulemuste põhjal jäi varasem tõus lühiajaliseks ja talvevarustuse müük pöördus uuesti langusesse. Samas mõjutasid müüki negatiivses suunas üldine ebastabiilne poliitiline ning majanduslik olukord.
2024.a. on plaanis jätkata juba väljakujunenud tootegruppidega, millele on sesoonsuse ühtlustamiseks plaanis lisada ilmastikust mittesõltuvaid outdoor-tooteid firmalt Yate. Eesmärgiks oleks minimaalselt säilitada vähemalt 2023 a. müügimahud.
Samas tuleb tõdeda, et olulise negatiivse mõjuga on endiselt ka Venemaale kui kaubatarnijale kehtestatud majandussanktsioonid ning Aasiast tellitava kauba puhul dollari tugevnemisest tingitud hinnatõus ja logistika- ning tarneraskused.
Kommentaarid (0)